Novinka ze série Lego Icons je velmi hezkou a detailní replikou Chevroletu Corvette z roku 1961 – tedy předposledního ročníku první generace, kdy byla Corvette primárně stylovým otevřeným roadsterem. Vůz s nezaměnitelnými tvary, jejichž kouzlo se nevytratilo navzdory vyhotovení z plastových dílků, má 32 centimetrů na délku, 14 na šířku a 10 na výšku, a sestává z celkem 1 210 dílů.

Mopedix Electrix.
Pod Ještěd dorazil první ryze český elektromoped. Dostal název mopedix Electrix

Stejně jako spousta dalších Lego aut obdobné velikosti, nese i Corvette celou řadu obdivuhodných detailů. Má otevírací dveře, kufr, a samozřejmě i kapotu, pod kterou se nachází osmiválcový small-block, na němž se otáčí ventilátor chlazení. Funkční je také řízení a co by to bylo za roadster, kdyby z něj nešel sundat hardtop a nechat posádku (v tomto případě složenou maximálně z Lego panáčků), aby si užila vítr ve vlasech (v tomto případě maximálně plastových).

Na detaily nové stavebnice se můžete podívat na kouzelném oficiálním videu:

Sám jsem auto ze stejné edice jednou skládal a mohu potvrdit, že se jedná o dva nebo tři velmi příjemně strávené večery, při nichž budete chvílemi žasnout nad technickou genialitou, kterou designéři Lega vtiskávají do svých výtvorů. Třeba zhotovení pantů dveří je nesmírně důmyslné, stejně jako způsob, jakým se auto postupně dává dohromady.

V rámci Lego Icons je nesmírná spousta stavebnic, konkrétně mezi auty lze vybírat třeba z klasického Land Roveru Defender 90, Porsche 911 generace 964, Chevroletu Camaro Z28 první generace, DeLoreanu DMC 12 z filmu Zpátky do budoucnosti, ale k mání je i sanitka ECTO-1 z Krotitelů duchů nebo Optimus Prime z Transformers.

Nová Corvette jde do prodeje na začátku srpna a předběžná cena v oficiálním českém obchodě Lego činí 3 899 korun.