VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALENA ŠATROVÁ

Alena Šatrová / Táborský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lyžovačka začíná. Jihočeské svahy se sportovcům otevřou už v pátek

Jižní Čechy – Nepřijde-li výrazná změna počasí, budou se moci Jihočeši už tento týden vyřádit na lyžařských svazích.

Z Veselí nad Lužnicí se vlaky do Jihlavy nerozjedou

Veselí nad Lužnicí - V pátek 14. července v 7.45 hodin začne na železnici nepřetržitá výluka na trati do Havlíčkova Brodu, a to v úseku Veselí nad Lužnicí - Jihlava.

Divoká devadesátá přivedla táborského architekta k soudu

Tábor - Táborského architekta Zdeňka Šimečka vrátila obžaloba do divokých 90. let. V té době si měl v západním cípu republiky podvodem přijít na 20 milionů, což odmítá. Případ nyní rozplétá krajský soudce Petr Černý.

Požár lokomotivy zkomplikoval cestujícím rychlíku cestu z Prahy

Jižní Čechy - Několik desítek cestujících v odpoledním rychlíku z Prahy doCeských Budějovic muselo využít náhradní autobusové dopravy vinou požáru v motorové části lokomotivy.

Jihočeši dluží 20 miliard

Jižní Čechy - Po 47 tisících Jihočechů vymáhají exekutoři téměř dvacet miliard korun. S exekucí se potýká desetina obyvatel kraje starších patnácti let.

V táborském babyboxu se "narodil" chlapeček

Tábor - V úterý večer odložila matka novorozeně do babyboxu v G - centru. 

Doma žil jako na skládce odpadu, přesto státu odkázal majetek za 1,6 milionu

Tábor - Státu v Táboře spadlo do klína výjimečné dědictví. Nestává se totiž tak často, aby takzvaná odúmrť značně přesáhla hodnotu milionu korun.

Nekomplikovanému průjezdu po dálnici D3 brání jen motocentrum

Tábor - Jako dárek k letním prázdninám dostali řidiči a obyvatelé na trase jihočeské dálnice v roce 2013 další kus úseku D3. Měřil 27 kilometrů, a přes okres tak vytvořil již čtyřicetikilometrovou magistrálu, která se zastavila ve Veselí nad Lužnicí. Tady již běží další stavba, jež dálnici dovede do jihočeské metropole.

Vlajky, zvonící budík, apely i modlitba: 17. listopad v Táboře

Tábor - Shromáždění pod Žižkou se zúčastnilo kolem pěti stovek lidí. 

Kovosvit chce půjčit svoje dělníky firmám z okolí

Tábor -  Počet volných míst u firem z Táborska opět vzrostl. Lidé z Kovosvitu by měli z čeho vybírat. Vedení firmy připravuje plán, jak zabránit odchodům. 

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda zastavila provoz na trati do Budějovic

Tábor - Na trati České Budějovice - Praha se v pondělí kolem páté hodiny pohyboval v kolejišti v Táboře Na Kopečku člověk, jehož srazil rychlík z Budějovic.

Vyhlášené insolvenční řízení na Kovosvit soud zastavil

Sezimovo Ústí - Pardubická firma stáhla svůj návrh na vyhlášení úpradu strojírenské firmy Kovosvit MAS. 

S Kovosvitem soud zahájil insolvenční řízení

Sezimovo Ústí -  První věřitel sezimovoústecké fabriky se pomocí soudu hlásí 
o své peníze. Kovosvit mu dluží desítky tisíc euro. 

AKTUALIZUJEME

Kovosvit už má peníze. Lidem dnes pošle výplaty

Sezimovo Ústí - Dobrá zpráva přišla dnes v 10.44 hodin z Kovosvitu.  Jeho záchrana se blíží a již má i na červencové výplaty. 

Někteří pracovníci Kovosvitu měli ráno problémy dostat se do fabriky

Sezimovo Ústí - Lidé z Kovosvitu stále drží nervy na uzdě, byť peníze v dohlednu opět ještě nejsou. Čekat by mohli dalších 14 dnů. 

Otevřete bránu, do Kovosvitu přijíždí další Baťa

Sezimovo Ústí - Pátek 26. srpna možná začal psát novou historii strojírenského Kovosvitu. Mohl přiblížit rozhodnutí, komu zadlužená fabrika nově připadne. 

I pro firmy z Jihočeského kraje se rýsují nové možnosti v Kazachstánu

Tábor -  V hotelu Palcát se ve středu konala odborná konference o energetice, jíž se zúčastnil i velvyslanec a delegace z Kazachstánu.  

V Bechyni trénovali olympionici. Bděl nad nimi Karel IV.

Bechyně - Český národní tým kuchařů a cukrářů bude ČR prezentovat v říjnu v německém Erfurtu. V pátek vařili v Bechyni. 

Miss Nikol Švantnerová v Táboře oslavila narozeniny

Tábor - Celodenní sobotní program Studia Grand, které slavilo 4. výročí, končil módní přehlídkou s Českou miss 2015.

Tábor se vydal cestou proti vjezdu těžkých kamionů

Tábor - Od února se pro nákladní auta spustila mýtná brána. Tábor využívá novou legislativu a chce kamiony zastavit.

AKTUALIZUJEME

V lese dál zůstává asi 40 mladých býků. Ty se nedaří zahnat do stáje

Borotínsko - Jen 140 ze zhruba 180 tuláků už je zase zpět ve své stáji. Býci utekli v úterý ráno, jejich odchyt skončil ve středu kolem 13. hodiny. Někteří zůstávají v lesích. 

AKTUALIZUJEME

Býky v lese kolem Borotína sledoval i vrtulník

Borotínsko - V úterý ráno hasiči přijali informaci, že z borotínského statku uteklo stádo mladých býků. V tu chvíli se rozjela pátrací akce, ve které pomáhal i vrtulník.  Pokračovat se bude také ve středu.

Druhý advent má ve své moci Mikuláš

Jižní Čechy - Dnes si na adventním věnci zapálíme druhou svíčku. Do Štědrého dne tak zbývát už jen 17 dnů. V této době si nový církevní rok odpočítal první týden.

Za vraždu svého dítěte má odsedět 18 let

Tábor - Krajský soud v Táboře dnes vynesl konečný rozsudek nad Ivanou K., která letos v lednu utopila svou čerstvě narozenou holčičku v kbelíku s vodou. 

Řidiči oblékli reflexní vesty

Jižní Čechy - Oblečením reflexní vesty ve čtvrtek někteří řidiči v autobusech veřejné dopravy dávali najevo podporu tak zvané Jablonecké výzvě. Ta upozorňuje na skutečnost, že pokud jsou výběrová řízení na veřejné dopravce postavena pouze na ceně a nezohledňují dostatečně například kvalitu služeb, může docházet k jejímu zhoršení.

Dálnice D3 se začala blížit k Ševětínu

Jižní Čechy - Stavba dalšího úseku dálnice D3 tento týden slavnostně začala mezi Bošilcem a Ševětínem. Základní kámen u dvora Švamberk poklepal i český premiér Bohuslav Sobotka. 

Slavnosti piva se přesouvají do Budějovic. Tábor jim nestačí

České Budějovice - Když si na webu otevřete stránku slavnostipivatabor.cz, vyskočí na vás následující sdělení: dějištěm 26. ročníku, který přijde se začátkem února, již není Tábor, ale českobudějovické výstaviště.

Prezident se zmínil i o černé listině

Veselí nad Lužnicí - Plné veselské náměstí lidí přivítalo prezidenta Zemana v pondělí odpoledne. Položit otázky mu mohli ale v průběhu jeho třídenní cesty po jižních Čechách také lidéi v jiných městech a obcích.

Zemřel Jiří Bernát, soudce, jenž uměl vysvětlit právo

Tábor – Jiří Bernát byl předsedou senátu táborské pobočky Krajského soudu.  Někdejší dlouholetý vojenský soudce, muž, který vynesl rozsudek mj. nad šéfem STB Alojzem Lorencem a mnoha vrahy, minulý čtvrtek náhle zemřel. Bylo mu 81 let. „Od dětství jsem rozlišoval, co je spravedlivé, a co ne," řekl před 11 lety.

Stanislav Snášel odešel od soudu v poutech rovnou do vazby

Tábor - Průběh pondělního hlavního líčení u krajského soudu v Táboře dostal nečekaný zvrat. Způsobila ho obálka, která soudci dorazila během jednání. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT