VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALENA ŠATROVÁ

Alena Šatrová / Táborský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lyžovačka začíná. Jihočeské svahy se sportovcům otevřou už v pátek

Jižní Čechy – Nepřijde-li výrazná změna počasí, budou se moci Jihočeši už tento týden vyřádit na lyžařských svazích.

Z Veselí nad Lužnicí se vlaky do Jihlavy nerozjedou

Veselí nad Lužnicí - V pátek 14. července v 7.45 hodin začne na železnici nepřetržitá výluka na trati do Havlíčkova Brodu, a to v úseku Veselí nad Lužnicí - Jihlava.

Divoká devadesátá přivedla táborského architekta k soudu

Tábor - Táborského architekta Zdeňka Šimečka vrátila obžaloba do divokých 90. let. V té době si měl v západním cípu republiky podvodem přijít na 20 milionů, což odmítá. Případ nyní rozplétá krajský soudce Petr Černý.

Požár lokomotivy zkomplikoval cestujícím rychlíku cestu z Prahy

Jižní Čechy - Několik desítek cestujících v odpoledním rychlíku z Prahy doCeských Budějovic muselo využít náhradní autobusové dopravy vinou požáru v motorové části lokomotivy.

Jihočeši dluží 20 miliard

Jižní Čechy - Po 47 tisících Jihočechů vymáhají exekutoři téměř dvacet miliard korun. S exekucí se potýká desetina obyvatel kraje starších patnácti let.

V táborském babyboxu se "narodil" chlapeček

Tábor - V úterý večer odložila matka novorozeně do babyboxu v G - centru. 

Doma žil jako na skládce odpadu, přesto státu odkázal majetek za 1,6 milionu

Tábor - Státu v Táboře spadlo do klína výjimečné dědictví. Nestává se totiž tak často, aby takzvaná odúmrť značně přesáhla hodnotu milionu korun.

Nekomplikovanému průjezdu po dálnici D3 brání jen motocentrum

Tábor - Jako dárek k letním prázdninám dostali řidiči a obyvatelé na trase jihočeské dálnice v roce 2013 další kus úseku D3. Měřil 27 kilometrů, a přes okres tak vytvořil již čtyřicetikilometrovou magistrálu, která se zastavila ve Veselí nad Lužnicí. Tady již běží další stavba, jež dálnici dovede do jihočeské metropole.

Vlajky, zvonící budík, apely i modlitba: 17. listopad v Táboře

Tábor - Shromáždění pod Žižkou se zúčastnilo kolem pěti stovek lidí. 

Kovosvit chce půjčit svoje dělníky firmám z okolí

Tábor -  Počet volných míst u firem z Táborska opět vzrostl. Lidé z Kovosvitu by měli z čeho vybírat. Vedení firmy připravuje plán, jak zabránit odchodům. 

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda zastavila provoz na trati do Budějovic

Tábor - Na trati České Budějovice - Praha se v pondělí kolem páté hodiny pohyboval v kolejišti v Táboře Na Kopečku člověk, jehož srazil rychlík z Budějovic.

Vyhlášené insolvenční řízení na Kovosvit soud zastavil

Sezimovo Ústí - Pardubická firma stáhla svůj návrh na vyhlášení úpradu strojírenské firmy Kovosvit MAS. 

S Kovosvitem soud zahájil insolvenční řízení

Sezimovo Ústí -  První věřitel sezimovoústecké fabriky se pomocí soudu hlásí 
o své peníze. Kovosvit mu dluží desítky tisíc euro. 

AKTUALIZUJEME

Kovosvit už má peníze. Lidem dnes pošle výplaty

Sezimovo Ústí - Dobrá zpráva přišla dnes v 10.44 hodin z Kovosvitu.  Jeho záchrana se blíží a již má i na červencové výplaty. 

Někteří pracovníci Kovosvitu měli ráno problémy dostat se do fabriky

Sezimovo Ústí - Lidé z Kovosvitu stále drží nervy na uzdě, byť peníze v dohlednu opět ještě nejsou. Čekat by mohli dalších 14 dnů. 

Otevřete bránu, do Kovosvitu přijíždí další Baťa

Sezimovo Ústí - Pátek 26. srpna možná začal psát novou historii strojírenského Kovosvitu. Mohl přiblížit rozhodnutí, komu zadlužená fabrika nově připadne. 

I pro firmy z Jihočeského kraje se rýsují nové možnosti v Kazachstánu

Tábor -  V hotelu Palcát se ve středu konala odborná konference o energetice, jíž se zúčastnil i velvyslanec a delegace z Kazachstánu.  

V Bechyni trénovali olympionici. Bděl nad nimi Karel IV.

Bechyně - Český národní tým kuchařů a cukrářů bude ČR prezentovat v říjnu v německém Erfurtu. V pátek vařili v Bechyni. 

Miss Nikol Švantnerová v Táboře oslavila narozeniny

Tábor - Celodenní sobotní program Studia Grand, které slavilo 4. výročí, končil módní přehlídkou s Českou miss 2015.

Tábor se vydal cestou proti vjezdu těžkých kamionů

Tábor - Od února se pro nákladní auta spustila mýtná brána. Tábor využívá novou legislativu a chce kamiony zastavit.

AKTUALIZUJEME

V lese dál zůstává asi 40 mladých býků. Ty se nedaří zahnat do stáje

Borotínsko - Jen 140 ze zhruba 180 tuláků už je zase zpět ve své stáji. Býci utekli v úterý ráno, jejich odchyt skončil ve středu kolem 13. hodiny. Někteří zůstávají v lesích. 

AKTUALIZUJEME

Býky v lese kolem Borotína sledoval i vrtulník

Borotínsko - V úterý ráno hasiči přijali informaci, že z borotínského statku uteklo stádo mladých býků. V tu chvíli se rozjela pátrací akce, ve které pomáhal i vrtulník.  Pokračovat se bude také ve středu.

Druhý advent má ve své moci Mikuláš

Jižní Čechy - Dnes si na adventním věnci zapálíme druhou svíčku. Do Štědrého dne tak zbývát už jen 17 dnů. V této době si nový církevní rok odpočítal první týden.

Za vraždu svého dítěte má odsedět 18 let

Tábor - Krajský soud v Táboře dnes vynesl konečný rozsudek nad Ivanou K., která letos v lednu utopila svou čerstvě narozenou holčičku v kbelíku s vodou. 

Řidiči oblékli reflexní vesty

Jižní Čechy - Oblečením reflexní vesty ve čtvrtek někteří řidiči v autobusech veřejné dopravy dávali najevo podporu tak zvané Jablonecké výzvě. Ta upozorňuje na skutečnost, že pokud jsou výběrová řízení na veřejné dopravce postavena pouze na ceně a nezohledňují dostatečně například kvalitu služeb, může docházet k jejímu zhoršení.

Dálnice D3 se začala blížit k Ševětínu

Jižní Čechy - Stavba dalšího úseku dálnice D3 tento týden slavnostně začala mezi Bošilcem a Ševětínem. Základní kámen u dvora Švamberk poklepal i český premiér Bohuslav Sobotka. 

Slavnosti piva se přesouvají do Budějovic. Tábor jim nestačí

České Budějovice - Když si na webu otevřete stránku slavnostipivatabor.cz, vyskočí na vás následující sdělení: dějištěm 26. ročníku, který přijde se začátkem února, již není Tábor, ale českobudějovické výstaviště.

Prezident se zmínil i o černé listině

Veselí nad Lužnicí - Plné veselské náměstí lidí přivítalo prezidenta Zemana v pondělí odpoledne. Položit otázky mu mohli ale v průběhu jeho třídenní cesty po jižních Čechách také lidéi v jiných městech a obcích.

Zemřel Jiří Bernát, soudce, jenž uměl vysvětlit právo

Tábor – Jiří Bernát byl předsedou senátu táborské pobočky Krajského soudu.  Někdejší dlouholetý vojenský soudce, muž, který vynesl rozsudek mj. nad šéfem STB Alojzem Lorencem a mnoha vrahy, minulý čtvrtek náhle zemřel. Bylo mu 81 let. „Od dětství jsem rozlišoval, co je spravedlivé, a co ne," řekl před 11 lety.

Stanislav Snášel odešel od soudu v poutech rovnou do vazby

Tábor - Průběh pondělního hlavního líčení u krajského soudu v Táboře dostal nečekaný zvrat. Způsobila ho obálka, která soudci dorazila během jednání. 

V neděli začíná první výluka vlaků do Budějovic

Táborsko – Pavel Souhrada z Tábora jezdí do Českých Budějovic téměř denně. Pokud se neděje nic výjimečného, do rychlíku nasedá pár minut před osmou. Teď mu však obvyklý způsob cesty naruší stavba.

Vlasta Burian se opíjel po hostincích v Bechyni

Bechyně – /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Pokud má někdo zájem vidět, jak vypadala jihočeská Bechyně na konci tzv. první republiky a v době protektorátu, nemusí shánět archivní snímky. Stačí si pustit komedii z roku 1942 od režiséra Vladimíra Slavínského Ryba na suchu o svérázném převozníkovi v podání Vlasty Buriana.

Muž prý lákal do svého vozu dvě mladé dívky. Policii stále uniká

Chýnov – Policie pátrá po muži kolem 40 let, který údajně v okolí Chýnova lákal do vozu dvě nezletilé. Pohybuje se prý ve voze šedé či černé barvy s tmavými skly.

Ve Snášelově kauze zpochybnili věrohodnost nahrávky

Tábor - Jindy zdlouhavé celodenní jednání, tentokrát obžalovaní Stanislav Snášel a Martin Hart (Karel Berka se ze zdravotních důvodů omluvil) opouštěli soudní budovu po hodině a půl. Kvůli zpochybnění nahrávky. Příště se ve stejném složení setkají 
u okresního soudu v srpnu.

Čtyři svědkyně versus obžalovaní Snášel, Berka a Hart

Tábor - Dva roky až osm let vězení hrozí trojici obžalovaných mužů z Tábora, kteří jsou spojeni s českobudějovickým Senior domem. Kauza pokračovala u okresního soudu v Táboře výpovědí čtyř svědkyň. Hlavní líčení pak bude pokračovat až v polovině června. 

AKTUALIZUJEME

Z hrobu Edvarda Beneše zmizela jeho socha

Sezimovo Ústí - Policisté pátrají po neznámém zloději, který v době od pátečního odpoledne do neděle odcizil bustu prezidenta Edvarda Beneše z volně přístupné zahrady Benešovy vily v Sezimově Ústí.

Fierlingerovu vilu v Sezimově Ústí možná obsadí děti

Sezimovo Ústí - Radnice v Sezimově Ústí jedná o využití Fierlingerovy vily se společností Janíček. Rekreační objekt někdejšího politika se pravděpodobně dočká nového využití.

Žena regionu veze z Tábora pět tisíc na gumovky

Tábor - Jana Prokopcová si v pondělí převzala titul Žena regionu 2013. Patronem ankety byl poprvé Senát. Jana Prokopcová je ze Sedlic na Strakonicku, pomáhá Dětskému domovu Zvíkovské Podhradí z Písecka a titul Žena regionu 2013 si včera převzala v Táboře. Nejen na tom je vidět, že je skutečně ženou Jihočeského kraje.

Zemřela válečná hrdinka Josefina Napravilová

Tábor - V táborském domově seniorů G - centrum v noci na čtvrtek po krátké nemoci ve spánku zemřela laureátka Řádu T. G. Masaryka Josefina Napravilová. Žena, která 21. ledna oslavila v Táboře sté narozeniny.

Stanislav Snášel opět soudu. S ním Karel Berka a Martin Hart

Tábor - Okresní soud se začal zabývat dalším případem v kauze Snášel. Týká se tří mužů z Tábora, které spojil českobudějovický Senior dům. Obžaloba jim vytýká dva trestné činy. 

Svou manželku uškrtil, přesto ji dodnes miluje

Tábor - Obžalovaného M. H. (30) přivedla ve středu eskorta do síně Krajského soudu v Táboře, kde zrekapituloval den, kdy uškrtil svou mladou ženu a matku jejich dcery.  

Neznámý člověk s kapucí na hlavě naložil jejich psa a ujel

Sezimovo Ústí –  Proč jim kdosi v kapuci naložil psa do auta a zmizel s ním, si vůbec neumějí vysvětlit. Teď se obracejí na všechny strany a hledají cesty, které by je k jejich Matýskovi dovedly. Zatím si nechtějí vůbec připustit, že by psa už nikdy neviděli.

Líné léto loňského roku v Táboře osvěžili Donšajni

Tábor - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Nový film Jiřího Menzela už má za sebou premiéru. Komparzisté z Tábora a Českého Krumlova se tak již viděli na plátně. Sbormistr si během natáčení splnil sen

Rodina Václava Nováka se potkává na jevišti

Tábor – Divadlo je naší láskou, relaxací, údělem a osudem, napsali nedávno pro divadelní leták Jarmila a Václav Novákovi. Podepsat se pod tuto větu ale mohli i jejich dcera Vendula a syn Václav. Všichni čtyři se postupně upsali prachu divadelních prken a vůni šminek.

Budovu Jihočeské univerzity v Táboře nabízí za 40 milionů

Tábor - Čelní představitelé okresního výboru KSČ se na konci 80. let nemínili tísnit v kancelářích připomínajících králíkárnu. Postavili si palác o zhruba 8000 čtverečních metrech. Nikdy se ho však už nedočkali. Skelet s obvodovými zdmi po listopadové revoluci přešel bezúplatně do majetku státu.

Nový dálniční pruh mezi Planou a Táborem frézují

Tábor – Do 24. září se je kvůli opravě zavřená polovina D3 ze směru od Českých Budějovic do Prahy.

Investor dálnice se odvolal proti zastavení prací

Tábor – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na svém webu uvedlo, že ministerstvo dopravy využilo svého práva a k Nejvyššímu správnímu soudu podalo kasační stížnost. Nesouhlasí totiž se zastavením prací na rekonstrukci původního táborském obchvatu ve směru od Čekanic k motelu ELZET.

Nejlepším kritériem je dvacetiletá historie, říká vlastník firmy Brisk Tábor

Tábor – Vyjmenovat, v čem všem se Brisk chová odpovědně, není podle jeho jediného vlastníka Mojmíra Čapky jednoduché. Byl by to sloupec bodů, protože společnost se snaží chovat odpovědně jak ke svým pracovníkům a partnerům, tak k životnímu prostředí a místu svého sídla.

Již děti ve školkách učí chránit planetu Zemi

Drhovice - Odpovědnost si dali do firemního desatera. Veřejnosti v něm otevřeně slibují, že se svou činností budou starat o zdravé životní prostředí. Konkrétně se starají o to, aby planeta Země nebyla zamořená odpadem, který bude ležet na skládkách, byť by mohl být využit k podstatně potřebnějším účelům.

Manželé Batistovi unikli smrti o vlásek. Manželka se modlila

Soběslav - Manželé Jiří a Jiřina Batistovi, oba ve věku 75 let budou 9. června slavit své druhé narozeniny. V tu noc je před jistou smrtí z rozbouřeného potoka zachránili dva soběslavští policisté Jan Dvořák a Petr Kropík. Jiří Batista odhodil zábrany a nechal se přesvědčit k vyprávění příběhu, při kterém běží mráz po zádech. S autem je ze silnice strhla přívalová vlna a oni uvízli v potoce. Na pomoc čekali po krk ve vodě.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT