VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EDWIN OTTA

Edwin Otta / Českobudějovický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Místo Rejnoka může být v Budějovicích aquapark

České Budějovice - Územní studii pro bývalý armádní areál ve Čtyřech Dvorech nechá zadat město České Budějovice. Studie má naznačit rozvojové možnosti území mezi ulicí Evžena Rošického a Husovou třídou. Mohly by zde třeba vzniknout byty pro mladé či seniory s podporou Evropské unie či státu.

Mezinárodní festival ukázal pestrost pivního světa

České Budějovice - V jihočeské metropoli se utkaly pivovary z celého světa o Zlatou pivní pečeť 2018.

Fotografie ukazují čtyřicet let tance s Novohradskou číší

Nové Hrady - Slavnostní vernisáží začala o víkendu v novohradské galerii Koželužna výstava Fotografie tance z Číše.

Mercedes museli rozstříhat hasiči

České Budějovice - Na jeden a půl milionu korun byla předběžně stanovena škoda po nedělní ranní havárii mercedesu v Českých Budějovicích.

OBRAZEM: Masopust si protáhl termín přes Popeleční středu

Českobudějovicko - I přes Popeleční středu se někde protáhly masopustní obchůzky.

Tříkrálová sbírka na jihu Čech předčila očekávání

Jižní Čechy - Charitativní akce na jihu Čech vynesla přes sedm milionů korun.

Přechod nebude. Cestující musí po lávce

České Budějovice - Trolejbusy by se už brzy mohly začít prohánět po českobudějovické Dlouhé louce. Navzdory tomu, že na čtyřproudé silnici mezi Výstavištěm a centrem Budějovic či výpadovkou na Český Krumlov není trolejové vedení.

Maškary výskaly na náměstí pod Samsonem

Českobudějovicko - Tradičně v úterý před Popeleční středou ovládly masopustní maškary také centrum Českých Budějovic.

Sokolové shánějí na budějovický stadion třicet milionů

České Budějovice – Stadion na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích vznikl v minulém století hlavně díky nadšení a práci dobrovolníků. Z moderního tartanového oválu se nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na historické centrum města.

Parkovné v Budějovicích už je možné platit kartou

České Budějovice – Parkování v krajském městě se dočkalo dlouho očekávané novinky. Za stání na Pražském předměstí lze příslušnou částku uhradit platební kartou. V únoru by se nové automaty, které to umožňují, měly objevit i v historickém centru.

Budějovice chtějí výročí republiky slavit dva dny

České Budějovice – V tomto roce si Česká republika připomíná sto let od vzniku Československa. V krajském městě se plánují dvoudenní oslavy jubilea v termínu 24. a 25. srpna.

Budějovice mohou dostat tři sta nových růžových bicyklů

České Budějovice – Není neobvyklé, že v Českých Budějovicích jede centrem města kluk na dámském kole, které je navíc v růžové barvě. Podobných jezdců by mohlo letos v létě výrazně přibýt. Ve městě dnes slouží zájemcům všeho věku a obého pohlaví k dopravě 117 růžových recyklovaných kol (rekol). A provozovatelé sítě bicyklů žádají o dotaci na rozšíření projektu.

Budějovice podpoří nákup knižních novinek

České Budějovice – Nákup knižních novinek do poboček Jihočeské vědecké knihovny by měly letos České Budějovice podpořit sto tisíci korun.

Vidov a sousedé žádají u soudu, zachraňte nás před tangentou

Českobudějovicko – Už delší dobu se táhne spor několika obcí s Jihočeským krajem o část silnice zvané jižní tangenta. Kraj by chtěl novou komunikaci postavit jako napojení na budoucí dálnici D3.

Sbírka šatstva pomůže lidem bez domova

České Budějovice - Nezisková organizace PREVENT 99, z.ú., zahájila 1. února 2018 sbírku dámského i pánského oblečení a obuvi. Akce potrvá do konce měsíce. Darované věci poputují k lidem bez přístřeší.

Den bez palmového oleje iniciovali Češi

České Budějovice - Jihočeská ekologická organizace Calla patří ke členům Koalice proti palmovému oleji. Podle Jiřího Řehounka z Cally připadá na dnešek, na 1. únor, mezinárodní Den proti palmovému oleji, jehož vznik vloni iniciovali čeští ochránci přírody.

Budějovice čekají jedenáct set prvňáčků

České Budějovice – Zhruba 1100 příštích prvňáčků čeká letos u zápisů náměstek budějovického primátora Petr Podhola. Městské základky by měly všechny děti pojmout. Novinkou budou elektronické zápisy.

Dálnice chystá u Budějovic další krok na jih

České Budějovice – Stavbu další části dálnice D3 chce u Českých Budějovic letos zahájit Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD).

Budějovické autobusy nabídnou valentinské vzkazy

České Budějovice – Oslavy dne svatého Valentýna doplní Dopravní podnik města České Budějovice neobvyklou akcí.

Palírně vzaly ovoce mrazíky

Rudolfov – Slabší sezonu má letos zahrádkářská palírna v rudolfovském Mlýnském údolí. „Je to ještě horší, než to bylo vloni. To jsme měli 350 zákazníků, teď nemáme ani 200,“ popsal aktuální situaci předseda rudolfovských zahrádkářů Jiří Merle.

Karambol tří aut vyřadil z provozu Pekárenskou

České Budějovice /VIDEO/ - Jen zčásti je průjezdná ve čtvrtek dopoledne křižovatka Nádražní a Pekárenské ulice v Českých Budějovicích.

O prezidentovi budou hlasovat na ambasádě v Maďarsku

České Budějovice - O příštím českém prezidentovi bude hlasovat v Maďarsku na ambasádě i část týmu Sokol 3SB z Českých Budějovic.

Výtvarná díla z odpadu ukazují na krajském úřadu

České Budějovice - Několik stovek dětí se zapojilo do výtvarné soutěže "Kdybych mohl být kouzelníkem" věnované třídění odpadu.

O tunelech u Ševětína rozhodne v únoru ministerská komise

Českobudějovicko - Únor rozhodne o tom, jestli u Ševětína vzniknou dva zbrusu nové železniční tunely a zároveň se změní současná trasa železniční tratě České Budějovice - Praha nebo se bude modernizovat nynější trať vedená obloukem kolem Hluboké nad Vltavou a Hosína.

Nová budějovická hala nabídne více sedadel

České Budějovice - Krajské město chystá akci za 312 milionů korun.

Botanici budou přednášet o sveřepech

České Budějovice – Pobočka České botanické společnosti při Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích pořádá v sobotu 20. ledna od 9.30 hodin v Barokním sále muzea přednášku Nejen o zmizelých a znovunalézaných sveřepech.

Kamion zranil řidiče trolejbusu a odjel

České Budějovice - K dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 18. ledna po 9. hodině dopoledne na Pražské třídě v Českých Budějovicích.

Ministerstvo chystá prezentaci kvůli dálnici D4 v úseku Příbram - Písek

Jižní Čechy - Realizace prvního dálničního PPP projektu v České republice na dálnici D4 se přibližuje. Ministerstvo dopravy před vyhlášením zadávacího řízení uspořádá veřejnou prezentaci, která proběhne 12. února v prostorách ministerstva.

Druhé kolo voleb: v Týně už vydali nové průkazy

Českobudějovicko – Sotva skončilo první kolo prezidentských voleb, začaly přípravy na kolo druhé. V Týně nad Vltavou už například vydali podle vedoucí odboru vnitřních věcí Jany Havlíkové nové voličské průkazy. Svědčí to o velkém zájmu občanů vybírat hlavu státu.

Silniční kauza čeká na zkoušky nových asfaltů

Týn nad Vltavou – Dlouhé týdny sledovali řidiči se znepokojením, jak se prodlužují opravy některých silnic v Týně nad Vltavou a v okolí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT