VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA SVÍTILOVÁ

Hana Svítilová / Českobudějovický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Komunání volby 2018: Nešvary začali řešit před volbami

České Budějovice - Petici, která žádá okamžité řešení dopravní situace v Budějovicích, iniciovalo hnutí Pro zdraví a sport. Adresovaná je budoucím zastupitelům kterými chtějí být i kandidáti tohoto hnutí.

K volbám může poprvé a rovnou se uchází o hlasy

České Budějovice - Když jsme naposledy letos v lednu házeli volební lístky do uren, mladičká Eliška Balíková ještě neměla volební právo.

Na lístcích chyběl jen jednou

Týn nad Vltavou - Coby šedesátník pamatuje první porevoluční volby do zastupitelstva města. S výjimkou jednoho volebního období nikdy nechyběl na kandidátce komunistů.

Počasí letos přálo burčáku, je sladší

Suchdol nad Lužnicí – Sladší a časnější než v běžných letech je letošní burčák.

Kvůli rekonstrukci viaduktu mění auta i vlaky trasy

Boršov nad Vltavou – Na dvě poloviny rozdělila Boršov právě začínající rekonstrukce železničního viaduktu.

Z Roudného zmizí nakloněná silnice

Roudné - Náročná rekonstrukce nabrala skluz, hotovo by ale mělo být do konce roku.

Elegance při práci je u koní nutnost

České Budějovice – Rychlost, obratnost a poslušnost při práci s dobytkem na farmách by od koně asi očekával i úplný laik. O tom, že pracovní jezdectví je také záležitost elegance, se o víkendu přesvědčili návštěvníci českobudějovického výstaviště.

Na náplavce u Vltavy závodili řidiči sypačů

České Budějovice – Prosvištět úzkými prostory, koly se držet přesně na čáře, radlicí shodit horní z pneumatik postavených do komínku, precizně projet po kruhovém objezdu, zacouvat do garáže, posunout břemeno do vyznačeného prostoru, vystřihnout čistý slalom a zastavit na pětníku, to vše co možná nejrychleji. To byl úkol pro účastníky cestářského rodea.

Z nemocnice utekl třináctiletý svěřenec diagnostického ústavu

Kriminalisté pátrají po pohřešovaném nezletilém svěřenci Dětského diagnostického ústavu Homole nedaleko Českých Budějovic. Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, mladík utekl v sobotu před 14. hodinou z českobudějovické nemocnice. "Nejedná se o jeho první útěk. Petr Karala má trvalé bydliště v Jihlavě, pravděpodobně tam zamíří," míní Matzner.

Školy se učí vařit žákům zdravé dobroty

České Budějovice – Čočka, mrkev, květák, polenta, cizrna, bulgur či kopr zdaleka nemusí být strašáky na jídelníčcích školních kuchyní. O tom, že i ze zdravých surovin se dají uvařit samé dobroty, se těsně před začátkem školního roku přesvědčily kuchařky z Budějovic i okolních měst a obcí.

Mandáty obhajují se ženou v čele

České Budějovice – S ambicí obhájit v budějovickém zastupitelstvu tři mandáty jde do voleb KDU-ČSL. Na kandidátce je 31 členů strany, 22 žen, nechybí na ní odborníci na dopravu, sociální věci, kulturu či sport, témata, které by podle názoru lidovců zasloužily v Budějovicích změnu.

Pálenice čekají letos příliv zahrádkářů

Chvalešovice – Poklidnou vísku se sedmi desítkami chalup nedaleko Dřítně běžně jen málokdo hledá v mapách. V posledních dnech ve Chvalešovicích ale zastavuje jedno auto za druhým.

ODS nabídne dlouhodobé vize

České Budějovice – Moderní evropská metropole, kde se bude žít dobře mladé generaci i seniorům. Takovou změnu Budějovic nabídne v předvolební kampani ODS.

Jak jsme žili v Československu

Českobudějovicko - V letošním roce si připomínáme sté výročí vzniku Československé republiky. K oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i Českobudějovický deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Horní Stropnice vyhlíží nové lékaře

Horní Stropnice – V kolečku nezbytné administrativy se zdržela snaha Stropnických najít pro zdejší zdravotní středisko nového doktora. Dosavadní praktická lékařka odchází do penze, obsadit ordinaci novým odborníkem ale není jednoduché.

Kabelky patří do šatníku babičce, mámě i batoleti.

České Budějovice – Srdeční záležitostí jsou kabelky všech stylů, velikostí i barev v rodině Lenky Benešové z Třebotovic. Sama může vybírat ze slušné zásoby, a proto se rozhodla ty kousky, které se jí už okoukaly, poslat prostřednictvím Kabelkového veletrhu dál do světa.

Dětským úrazům letos konkurují zahrádkáři

České Budějovice – Zlámané ruce a nohy, poraněné klouby a někdy i zhmožděné vnitřní orgány, tak může dopadnout řádění na trampolínách.

Stromy na náměstí by mohly růst celé léto

České Budějovice – O hezčí pohled a příjemné prostředí se podle řady lidí postaraly stromy, které se nakrátko objevily na budějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Jsou součástí slavnosti Budějovice vypráví, aby připomněly někdejší podobu okolí Samsonovy kašny.

I na Zemi živitelce se skloňuje sucho

České Budějovice – Nepřebernou škálu zajímavostí nabízí na 15 hektarech výstavní plochy letošní Země živitelka. I letos hledí prostřednictvím novinek do budoucnosti, ale ohlíží se také za stoletou historií českého zemědělství.

Země živitelka má letos co oslavovat

České Budějovice – Už po pětačtyřicáté se ve čtvrtek otevírají brány největšího českého agrosalónu. Jubilejní ročník Země živitelky startuje svůj program v 9 hodin a během nejbližších šesti dnů nabídne návštěvníkům skutečné lahůdky.

Tah na Prahu se vrací zpět na hlavní

České Budějovice – Zpátky na hlavní tah z Budějovic na Prahu se mohou od středečního rána vrátit všechna auta. V úseku mezi Borkem a Ševětínem končí uzavírka, kterou si vyžádal především odstřel horniny v těsné blízkosti nově budované dálnice.

Strážkovickým hasičům je 120 let

120 let fungují dobrovolní hasiči ve Strážkovicích. Kulaté výročí spojili s oslavami 100 let republiky.

Ve Zlivi slavili svátek mrkve

Z posměchu přednost udělali obyvatelé Zlivi, když se hrdě přihlásili k přezdívce Mrkvanov a uspořádali Slavnosti mrkve.

Sprejer se bránil cizím povolením

České Budějovice – Se dvěma taškami plnými sprejů a navíc za bílého dne přistihli minulý týden strážníci šestatřicetiletého sprejera.

Libníč se vrátila do historie

V lázeňskou kolonádu se v sobotu proměnila náves v Libníči. V rámci letošních v pořadí již 12. slavností si obec připomněla svou více než 200 let dlouhou lázeňskou historii a zároveň oslavila 100 let Československa.

AKTUALIZOVÁNO

U Třeboně vjelo auto pod vlak

Třeboň – Naštěstí jen se zraněním vyvázl z nedělní nehody na železničním přejezdu v lokalitě zvané sídliště Gigant severně od Třeboně řidič Volkswagenu Tiguan.

V Temelíně nakoukli do útrob chladicí věže

Temelín – Jak by si jaderná elektrárna poradila v případě živelné pohromy, výpadku dodávek jaderného paliva nebo jak a kde skladuje to použité, co vše se děje během právě končící odstávky druhého bloku, kde by v budoucnu mohly stát nové bloky. Na to byli zvědaví návštěvníci, kteří v sobotu do Jaderné elektrárny Temelín dorazili na první letošní den otevřených dveří.

Kam do kina

Českobudějovicky - program kin.

Zloděj se choval jako doma

Hranice – Nezvanou návštěvu objevila majitelka domu v Hranicích.

Kam o víkendu

Českobudějovicko - tipy na volný čas o tomto víkendu.

Recidivista odemykal kola kleštěmi

České Budějovice - Zloděje jízdního kola dopadli čtyřdvorští policisté.

Zuby pil vykoušou anděla a zvoničku

Ledenice – Zvuk pil se od středy rozléhá farskou zahradou v Ledenicích. Všechny stromy ale zůstávají na svém místě, piliny odlétávají jen od přivezených jedlových kmenů, které se tu postupně mění v sochy.

Mezi diváky si ustlal opilec

České Budějovice – Téměř čtyři promile alkoholu nadýchal devětatřicetiletý muž bez domova, který se v úterý večer vmísil mezi diváky koncertu na českobudějovickém náměstí.

Nepoctivý nálezce riskuje

České Budějovice – O bezmála dvacet tisíc korun bohatší je zatím neznámý pachatel, který si v jednom z obchodních domů v Českém Vrbném přivlastnil cizí pánskou hnědou koženou peněženku značky Diesel.

Sportovci užijí kolo i plavky

Borovany – Cyklistická přilba, plavky a dobrá nálada jsou povinnou výbavou pro všechny, kdo mají chuť zúčastnit se tradičního Pražatronu.

Během uctí památku pilota

Boršov nad Vltavou - Dobré běžecké boty, kondičku, ale také ochotu poprat se s proudem Vltavy potřebují závodníci, kteří se v sobotu v 11 hodin v kempu v Boršově nad Vltavou postaví na start ojedinělého krosového běhu Reuter Run.

Výročí oslaví ZOO křtinami lvíčat

Dvorec – Oslavu 11 let existence s pestrým programem naplánovala na sobotu 11. srpna Zoologická zahrada Dvorec.

OBRAZEM: Při noční nehodě se zranilo pět mladých lidí

Novohradsko - Pravotočivou zatáčku na silnici vedoucí z obce Žár do Nových Hradů nezvládl v noci na středu dvacetiletý řidič osobního auta značky Nissan. Pravděpodobně do ní najel příliš vysokou rychlostí a dostal smyk.

Skoro polovina řidičů hřešila

Jižní Čechy – Příliš vysoká rychlost, ale také alkohol v krvi, mizerný technický stav vozidel a nezapnuté bezpečnostní pásy, to jsou nejčastější prohřešky, za které padaly v uplynulých sedmi dnech na jihočeských silnicích pokuty.

Zkuste si práci kováře či přadleny

Komařice - Spoustu řemeslníků v akci mohou sledovat víkendoví návštěvníci kovárny v Komařicích.

Na děti čeká živá hraběnka Terezie

Nové Hrady - Vynecháváte památky kvůli neposedným dětem? V Nových Hradech si ji můžete naopak is ratolestmi užít. 

Plánujete grilovat? Zkuste maso vcelku

České Budějovice – Zapomeňte na klobásy i na tenké plátky masa. Pokud se chystáte grilovat a chcete být opravdu „in“, kupte větší kus flákoty a upravte jej vcelku. Šéfkuchař Honza Krob vám garantuje, že se všichni třeba po grilovaném hovězím či krůtím mase vcelku budou oblizovat.

Zloděj pomazal strážníky výkaly

České Budějovice – Plné ruce práce se svérázným zlodějem měli ve středu večer strážníci městské policie. Přistihli jej na Lidické třídě, když si nakládal do auta dlažební kostky připravené na opravu ulice.

Krajem pojede nadměrný náklad

Jižní Čechy – Dvě obří ocelové součástky poveze v závěru týdne specializovaná souprava z Plzně k Týnu nad Vltavou.

Surikaty zkoumají nový domov

Dvorec – Nový zážitek čeká na trpělivé návštěvníky ZOO Dvorec nedaleko Borovan. V nedávno dokončeném výběhu s ubikací v sousedství lvů pustinných se zabydlují surikaty.

Dopravu mezi Hlubokou a Týnem blokovala vážná nehoda

Hluboká nad Vltavou - Nákladní a osobní auto se ve čtvrtek po 14. hodině srazily nedaleko Hluboké nad Vltavou. Na místě zasahovali záchranáři, doprava byla odkloněná po objízdné trase.

OBRAZEM: Srážka auta s vlakem v Kamenném Újezdu si vyžádala lidský život

Kamenný Újezd/VIDEO/ - Už druhá smrtelná nehoda za necelé tři týdny se ve středu před devátou hodinou dopolední odehrála na železničním přejezdu mezi Včelnou a Kamenným Újezdem na Českobudějovicku. Střet s vlakem nepřežil 66letý řidič osobního auta Dacia Logan.

Strážníci zachraňovali srnu a kotě

České Budějovice - Na pomoc čtyřnohým tvorům vyráželi v sobotu hned dvakrát českobudějovičtí strážníci.

Opilec na kole boural do odpadků

České Budějovice – Až padesát tisíc korun může na pokutě zaplatit čtyřiadvacetiletý muž, který sedl na kolo v podnapilém stavu.

Vidov slavil velkolepým koncertem

Vidov - 660 LET od svého založení slavil v sobotu Vidov. Zlatým hřebem programu se stal večerní koncert vidovské rodačky, přední české operní pěvkyně Jany Šrejma Kačírkové a jejích hostů, který početné publikum ocenilo aplausem vestoje. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT