VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA ZUZIAKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Vybouralo se sedm krav

Českobudějovicko - Ve středu dopoledne se u Českých Budějovic převrátil traktor přepravující hospodářská zvířata.

Po bitce ošetřili čtyři zraněné

České Budějovice – Desítky lidí se dostaly do konfliktu před jednou z restaurací i uvnitř na sídlišti Máj. Slovně se napadali a rvali.

Dočkají se už vodovodu?

Kaliště – Bez vodovodu se špatně žije občanům Kaliště. Pro vodu chodí k cisterně.

V Budějovicích demonstrovali za Babišovu demisi

České Budějovice – Čtvrteční večerní demonstrace požadující demisi Andreje Babiše zalila Sokolský ostrov v krajském městě.

Ne každý má na nové fáro. Ojetinky taky poslouží

Jižní Čechy – Pořídit nové, či staré auto – to je, oč tu běží. Movitější to většinou neřeší a vybírají si v autosalonech. Ostatní pátrají v inzerci, autobazarech a snaží se vybrat vozítko v co nejlepším poměru stáří, ujetých kilometrů a ceny.

Nesvítil, tak si na něho strážníci posvítili

České Budějovice – Strážníci ve středu před druhou hodinou po půlnoci při běžné kontrole na Husově třídě zahlédli ve zpětném zrcátku ford jedoucí bez rozsvícených světel.

Kradly dvě mladé straky

České Budějovice – Teprve 18 a 19letá žena nakoupily za pět prstů ve středu ve dvou nákupních centrech.

Pomáhají, ale teď žádná zvířátka nepřijímají

Týn nad Vltavou – Čtyřčlenný spolek dobrovolníků Kočka v srdci pomáhá kočičkám bez domova.

Jiří Zimola si sníží úvazek na VŠTE

Jihočeský kraj – Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola znovu poutá pozornost. Po odchodu z postu hlavy kraje se uplatnil jako vedoucí oddělení vnějších vztahů na Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích, kde stále působí. Po komunálních volbách se stal neuvolněným místostarostou Nové Bystřice. Před týdnem rezignoval na funkci prvního místopředsedy ČSSD a proslýchá se, že odchází z VŠTE.

Havarovala kvůli němu a on ujel

Horní Stropnice – Minulý čtvrtek, 8. listopadu, havarovala řidička stříbrného Fiatu Punto.

Broučci s beruškami si zasvítili

Týn nad Vltavou – Veselé nedělní odpoledne prožily děti s lampiony v průvodu Uspávání broučků.

Svědkové půl roku staré nehody, přihlaste se

České Budějovice - Po půl roce přišla ve čtvrtek ohlásit dopravní nehodu žena, jež při ní byla 20. dubna v 16 h těžce zraněna.

Chybí vám pták?

České Budějovice - Modročervenou roselu našla při nedělní procházce se psem ve 14.30 h 29letá žena v městské části Rožnov.

Dobojovali už před sto lety

České Budějovice – Vojenský tábor a ležení, vzpomínky na první světovou válku a budějovický 91. pěší pluk, dobová hudba… Kdo v neděli na Den válečných veteránů navštívil Jihočeské muzeum, odešel šťastný, že žije v současnosti.

Každý by měl pomoci, míní Jitka

Jihočeský kraj – Stovky nakupujících přispěly v sobotu na 39 místech kraje 18 230 kilogramy potravin a drogerie potřebným v rámci Národní potravinové sbírky.

Pomohli přímo na konferenci o rodině

České Budějovice - Na celodenní konferenci pro veřejnost (K)rok rodiny se důležitosti i proměně rodiny v dnešní době věnovali převážně odborníci z našeho kraje.

Lesnický den na zámku Ohrada potěšil dospělé i děti

Hluboká nad Vltavou – Prohlídky expozic muzea, promítání lesnických filmů, dětské výtvarné a lesnické dílny, dobroty, opékání buřtů přinesl v sobotu Lesnický den na zámku Ohrada.

Darujte jídlo a drogerii

Jihočeský kraj – Dobrý skutek může udělat v sobotu každý. Stačí nakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží ve vybraných prodejnách a přímo tam je v rámci šestého ročníku Národní potravinové sbírky předat na označeném místě.

Za pervitin může sedět pět let

České Budějovice - Obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy má na krku 41letý muž z Českobudějovicka.

Další oběť na silnicích - liška

České Budějovice - Přebíhání silnice bez rozhlédnutí a dání přednosti jedoucím vozidlům je vždy velmi nebezpečné a často končí smrtí chodce. Dvounohého či čtyřnohého.

Zloději už čekají, až chataři vypadnou

Českobudějovicko – Pracovní „výlet“ mají za sebou boršovští policisté, kteří spolu s psovodem a preventistkou krajského ředitelství kontrolovali zabezpečení chat a chalup ve svém rajonu.

Schrupli si a kdosi je oholil

České Budějovice – O sportovní tašky s osobními věcmi, doklady a penězi přišli dva cestující, kteří ve čtvrtek ráno usnuli v rychlíku z Prahy do Českých Budějovic.

Tvoří kolejiště pro muzeum

České Budějovice – Parta z klubu železničních modelářů má napilno. Pro borovanské muzeum vyrábí modelové kolejiště o ploše 8 m2 kopírující okolí Borovan.

Vraždil sebevrah? Uvidí se

Bor u Protivína – Případ dvojnásobné vraždy otřásl krajem. Podezřelý poté skočil pod vlak.

Vyznamenaní Jihočeši: pediatr a padlí vojáci

Jižní Čechy – Vyznamenání udělovaná prezidentem republiky ke 100. výročí vzniku ČSR dostali tři Jihočeši.

Policie hledá svědky tří nehod

Českobudějovicko – Pomoci můžete policistům, vyšetřujícím tyto události.

Odpoledne už měla nakoupeno. Přes tři promile

České Budějovice – Podnapilá žena obtěžovala hosty v úterý 6. listopadu po 14. hodině v restauraci v Havlíčkově kolonii. Podle zaměstnanců zařízení se odmítala se smířit s tím, že další alkohol jí už nenalijí.

Přispějte v sobotu potravinami a drogerií

Jihočeský kraj – Dobrý skutek může udělat v sobotu každý. Stačí nakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží ve vybraných prodejnách a přímo tam je v rámci šestého ročníku Národní potravinové sbírky předat na označeném místě.

Jaká je dnešní rodina?

České Budějovice – Celodenní konference pro veřejnost nazvaná (K)rok rodiny prostřednictvím převážně jihočeských odborníků upozorní na důležitost i proměny rodiny v dnešní době.

Blaťácké kroje se rozzářily v soutěži StarDance

Ševětín – Nádherně, precizně a pracně vyšívané blaťácké kroje ze Ševětína zazářily v sobotní taneční soutěži StarDance.

Starostu přehlasovali, ten pak rezignoval

Lišov, Štěpánovice – Bez překvapení skončilo pondělní ustavující zasedání lišovského zastupitelstva. Při jednání v nově zrekonstruovaném kulturním domě večer obhájil post starosty Jiří Švec (SNK Lišovsko).

Jaká je dnešní rodina?

České Budějovice – Celodenní konference pro veřejnost nazvaná (K)rok rodiny prostřednictvím převážně jihočeských odborníků upozorní na důležitost i proměny rodiny v současné době. Zdarma ji lze navštívit ve středu 7. listopadu v M-cent-ru pro mladou rodinu na sídlišti Máj od 9.30 do 18.30 h.

Jako za osidlování Západu

České Budějovice – Dvaadvacet nadšenců střelectví a palných zbraní používaných v severní Americe do roku 1899 sdružuje spolek Bullet Corral Westerners International – CZ.

Z penzionu zmizelo několik set tisíc

Týn nad Vltavou – Od středy vyšetřují policisté krádež několika set tisíc korun.

Neřešili, co druhým způsobili

České Budějovice - Ze svých provinění se chtějí vyvléknout viníci některých nehod.

Jak jezdit při uzavírce třídy 5. května ve Včelné

Včelná - Do soboty 10. listopadu je v obci uzavřen kvůli rekonstrukci vozovky úsek hlavní silnice Kamenný Újezd od restaurace u Kaštanu ke kolejím.

Dobrá zpráva pro občany: stát chce investovat do tratí na jihu Čech

České Budějovice – Že budoucnost dopravy je na železnici, míní hejtmanka Ivana Stráská. Ve čtvrtek za kraj podepsala s generálním ředitelem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiřím Svobodou memorandum o spolupráci při rozvoji dopravní infrastruktury a zajištění provozu na železnici v Jihočeském kraji.

V Týně už mají vládu. Vydrží?

Týn nad Vltavou – Živé povolební období ukončilo čtvrteční ustavující zastupitelstvo. Byť od občanů získalo ve volbách nejvíce hlasů uskupení ProTejn a KDU-ČSL, z čela města byli odstaveni a zůstala jim pozice opozice.

Dušičky, zloději a policisté patří k sobě

Jihočeský kraj – Páteční a víkendové návštěvy hřbitovů k Památce zesnulých si nenechají ujít také zloději. A seberou, jako každý rok, co vidí - nejčastěji svíčky, věnce, umělé květiny, sošky a další výzdobu a rychle to prodají.

Včelná nebude tři týdny průjezdná

Včelná – Od čtvrtka do 21. listopadu se bude rekonstruovat povrch na hlavní silnici tř. 5. května od kolejí ke křižovatce s Jiráskovou ulicí a odbočkou k čerpací stanici.

Na radnici se už bude dívat jen jako chodec

České Budějovice – Pytel plný papírů určených k vyhození, šuplíky a police zející prázdnotou, na stole už jen několik zbývajících dokumentů. Dlouholetý náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD) odchází z radnice.

Lišovští školáci si užili Barevné dny k výročí republiky

Lišov – Osvojit si znalosti událostí posledních sta let zábavnou formou umožnila lišovská základní škola projektem Barevné dny.

Lákala ho na sex a shodila ze schodů. Pak muže oloupili

České Budějovice - Sexuální rychlovku nabídla ve středu kolem 16. h podnapilému muži na schodech podchodu u nádraží 18letá žena z Krumlovska.

Z Hradu odstartuje první balon. Budějovický

České Budějovice – V barvách české vlajky a se znakem lva odstartoval v pátek ráno z parkoviště před výstavištěm na první, zkušební přelet krajského města zcela nový balon.

Chtěli si půjčit a přišli o peníze

České Budějovice - Poplatek předem, aby poskytl půjčku, inkasoval 31letý vykuk z krajského města od skoro 330 lidí, kteří se ale žádného úvěru nedočkali.

Nechal si pár set nalezených euro

Litvínovice - Policisté dále pátrají po neznámém muži, který měl na litvínovické pobočce České pošty 13. září mezi 9.27 a 10 h najít několik stoeurových bankovek.

Můžete pomoci objasnit nehody

České Budějovice - Informace svědků několika dopravních nehod přivítají policisté.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Zlatou šupinu získalo dalších osm Jihočechů

Hluboká nad Vltavou - Při šestém oceňování významných jihočeských osobností předala ve středu Zlatou šupinu hejtmanka Ivana Stráská ředitelce budějovické hvězdárny Janě Tiché, zpěvačce Martě Kubišové, kosmonautu Vladimíru Remkovi, majiteli Koh-i-noor Hardtmuth Vlastislavu Břízovi, skladateli a dirigentovi Jaroslavu Krčkovi, bývalému basketbalovému trenérovi Miroslavu Vondřičkovi, bývalému generálnímu řediteli ZVVZ Stanislavu Kázeckému a kardiologovi Ladislavu Pešlovi v Zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie.

Plastikoví modeláři uvítají nové malé nadšence

Ledenice – Řadu úspěchů v mnoha regionálních soutěžních výstavách mají za sebou členové lede-nického klubu plastikových modelářů, který funguje dvacátým rokem.

Jsme malí, je nás málo, ale máme spoustu prvenství

Jihočeský kraj – Sto let v dějinách lidstva neznamená nic. V historii posledních staletí velmi mnoho. Protože ta poslední stovka se nás přímo týká, zajímal nás názor Jihočechů na toto období.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT