VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA ZUZIAKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kdo napíše hasičskou básničku, může vyhrát

České Budějovice – Už jen týden může kdokoli přispět svým literárním dílem do 10. ročníku hasičského projektu Dávají za nás ruku. „Náplní letošního ročníku soutěže je složit hasičskou básničku – básničku o hasičích, básničku pro hasiče, básničku o tom, jak nás hasiči již sto let zachraňují,“ přibližuje mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Rekonstrukce tribuny sokolů je ohrožena. Nejsou peníze

České Budějovice – Záměr T. J. Sokol rekonstruovat své sportoviště na Sokolském ostrově a vybudovat atletický koridor, posilovnu, tělocvičnu, šatny, umývárny a další potřebné zázemí padl do noty i městu, které chtělo zbourat sportovní halu a na jejím místě postavit dvoupalubový objekt. Počítalo se s tím, že sokolové poskytnou nový koridor místo toho, který padne se starou halou. Jak v pondělí radní rozhodli, ta bude stát do doby, než její osud vyřeší nové zastupitelstvo.

Kontejnery změnily stanoviště

České Budějovice – Kontejnerové hnízdo na tříděný odpad, které bylo součástí tzv. Recyklační aleje v Dukelské ulici mezi Pedagogickou fakultou a ZŠ Dukelská, se začátkem týdne přestěhovalo o sto metrů. Nyní lze papír, plasty, sklo a kovové obaly ukládat do nádob u zadního vchodu základní školy a jídelny na Vrchlického nábřeží. Brzy tam přibude i kontejner na textil.

Ostře ojel bavorák

České Budějovice – Osobní zášť, či náhodné vandalství bude stát majitele BMW X5 70 000 korun.

Při zranění dítěte musí matka uklidnit nejdříve sebe

České Budějovice – Anna Sattranová, speciální pedagožka se zaměřením na výchovu ke zdraví, 12 let lektorka zdravotnických kurzů a maminka čtyř dětí se značnou osobní dětskou úrazovou zkušeností, se v Café Deník v parku BosoNoha radila, co mít v lékárničce, jak si počínat při úrazu dětí.

Do zakázaných želez se už chytily dvě kočky

Srubec – Čelisťové ocelové pasti nastražil neznámý zvrhlý pachatel v lese České Švýcarsko v ulici K Vysílači. Do jedné se začátkem června chytila evropská krátkosrstá kočka, která musela být ošetřena veterinářem a přišla o nohu.

Samoléčbu může provádět každý

Jarmila Mandžuková prostřednictvím svých knih a přednášek pomáhá lidem k lepšímu zdraví a vitalitě. Jak k této cestě došla a jak si můžeme pomoci od bolesti, nám řekla v Café Deník. 

Piráti chtějí společně otevřít město

České Budějovice – Piráti představili čelo kandidátky. Ve volbách je podporují Strana zelených a nestraníci. Propagují otevřenost města a zapojování občanů do rozhodování o věcech veřejných.

Zdrogovaná napadala matku, která jí chtěla pomoci

České Budějovice - Zdrogované ženě se marně pokoušela pomoci její matka. Strážníci vyjeli v sobotu před osmou večer na Sokolský ostrov, kde žena pod vlivem návykových látek napadala matku.

Při bouračce kamionu a dvou osobní aut se zranil člověk

Nové Hrady - Ve čtvrtek kolem 19.30 h se střetla tři vozidla na úzké silnici v městské části Byňov.

Zloděj si vyhlédl domek ve Včelné

Včelná – Ve čtvrtek se do rodinného domu vloupal zloděj, který kradl a škodil.

Děti a mladí se opíjejí doma či v parku

České Budějovice - Více času na lumpárničky umožní prázdniny některým mladistvým a nezletilým. Alkohol určitě nebude chybět.

V první obytné soše v Česku nám opraví zuby

České Budějovice – Republiková rarita v podobě obytné sochy roste vedle fotbalového hřiště Kooh-i-noor u Malého jezu. První socha, do které se dá vstoupit, vzniká pro zubaře.

Viníci ujeli, policie hledá svědky

České Budějovice – V pondělí 18. června jel neznámý řidič s neurčeným autem po silnici I/3 v Hosíně od krajského města směrem na Veselí nad Lužnicí.

Nakopne nás masáž břicha

České Budějovice - Hostem Café Deník v parku BosoNoha u Dlouhého mostu byla spisovatelka a lektorka Jarmila Mandžuková.

Jak se kamarádit se sluncem

České Budějovice - Hostem Café Deník v parku BosoNoha u Dlouhého mostu byla českobudějovická kožní lékařka Daniela Hanišová.

Autobus řídí stále více žen

České Budějovice - Přibývá odvážných žen, které usednou za volant autobusu s desítkami lidí za sebou.

V Boršově světili třísetletou kapličku s moderním sousoším

Boršov nad Vltavou - Svátek sv. Petra a Pavla nemohli Boršovští oslavit příhodněji než znovuvysvěcením nově zrekonstruované kapličky sv. Petra.

OBRAZEM: Do pěti ráno slavili hasiči výročí

Neplachov - Nad bezpečím v obci a okolí už 120 let bdí dobrovolní hasiči. Pomáhají všude, kde je třeba. Když hoří, když je voda, když je třeba udělat něco v obci.

AKTUALIZOVÁNO

Vlak srazil chodce na přejezdu, muž zemřel

České Budějovice - V Českých Budějovicích došlo k železniční nehodě, na přejezdu zemřel starší muž po střetu s vlakem.

OBRAZEM: V Tejně to žije!

Týn nad Vltavou - „V Tejně to žije!“ To jsou slova jednoho z nadšených návštěvníků sobotního pikniku u řeky Vltavy, který pořádali zaměstnanci Městského centra kultury a vzdělávání jako jednu z prvních akcí letošního „Kulturního léta“.

OBRAZEM: Staré stroje hlučely a lidé je obdivovali

Ločenice - Nejen techničtí fandové se v sobotu na návsi potěšili na druhém ročníku Výstavy stabilních motorů a parních strojů.

OBRAZEM: Zbudovští zvesela uctili sťatého rychtáře Kubatu

Zbudov /VIDEO/– Vydařené Kubatovy slavnosti přivedly v sobotu do Zbudova, části Dívčic, návštěvníky z rozlehlého okolí.

Jihočeští sokolové míří na slet do Prahy

Jižní Čechy - Do Prahy na Všesokolský sjezd odjíždí v sobotu 780 cvičenců z jihu.

OBRAZEM: Oslavy neznašovské školy trvaly tři dny

Neznašov - Stopadesáté výročí založení základní školy slavila škola a obec tři dny.

AKTUALIZOVÁNO

Čtyři osobáky a náklaďák v sobě

Pištín - V pátek kolem 13 h na silnici 20 ve směru na Písek se u obce Češnovice došlo k nehodě nákladního vozidla a čtyř osobních aut.

Nevolejte. Nepozornost zabíjí

Jižní Čechy - Dva dny půjde policie ostře po řidičích. Kdo řídí a telefonuje, ohrožuje životy všech v dosahu.

Nová vltavská pláž zve k relaxaci

České Budějovice - Odpočinek u vody je pro Budějčáky dostupnější. Na sídlišti Vltava mají vylepšenou oddechovou lokalitu.

Děti ze Zahájí umějí zachraňovat

Zahájí - První místo z celostátní soutěže Mladých zdravotníků přivezlo družstvo ze ZŠ a MŠ Zahájí na Českobudějovicku.

Nejstarší zápis o jihočeské obci se týká táborského Chýnova

Jižní Čechy – Na Českokrumlovsku je nejstarší písemná zmínka o Zátoni – z roku 1037.

Co s kily navíc po porodu

České Budějovice - Nutriční terapeutka Zuzana Arnoštová byla hostem Café Deník, který najdete v parku BosoNoha u Dlouhého mostu.

Škola má co slavit - jedno a půl století

Neznašov - Sto padesát let základní školy slaví snad všichni v obci. Ve čtvrtek třídenní oslavy vrcholí.

Mají prázdniny, ale i pěkné akce

Týn nad Vltavou - Baráčníky s koncem školního roku také čekají prázdniny. S dětmi z tanečního kroužku vyrazili na výlet.

Policie vyzývá svědky nehod

Českobudějovicko – Ke střetu červené Škody Felicia jedoucí od Roudného a tmavě hnědé Škody Superb došlo ve středu 13. června v 7.15 h na silnici III/15529 mezi obcemi Roudné a Plav.

OBRAZEM: Studenti změní město. To je jisté

České Budějovice – Je skvělé vidět svůj nápad uskutečněný. To se podaří třem studentům stavební průmyslovky, neboť jejich návrhy zlepšující veřejná prostranství chce město realizovat. Studie nové podoby náměstí v Suchém Vrbném a na sídlišti Vltava žáků převzalo v pondělí vedení města.

Soutěží vzpomněli bezvadného kamaráda a kolegu Karla Trnku

České Budějovice - Sbory dobrovolných hasičů z Boršova nad Vltavou a Hvozdce pořádaly v sobotu na náplavce soutěž v požárním útoku na počest Karla Trnky.

Na budějovické kandidátce i šéf strany a poslanec Vojtěch Filip

České Budějovice – Kandidátní listinu ještě komunisté neukázali kvůli chybějícím podpisům ke zveřejnění.

OBRAZEM: Děti se bavily i vzdělávaly na festivalu v knihovně

České Budějovice - Devátý Festival dětských knih, časopisů a her v zahradě i objektu budějovické Jihočeské vědecké knihovny přinesl v pátek dětem školkovým a z 1. stupně ZŠ čtenářské workshopy, divadelní představení, setkání se spisovatelkou Danielou Krolupperovou.

Svědkové pomohou objasnit nehody

Českobudějovicko – Dva nezodpovědní řidiči opět ujeli od dopravních nehod.

Děti s autismem dostanou díky burze vlastní hřiště

České Budějovice - Zástupci čtrnácti českobudějovických neziskových organizací se snažili získat finanční podporu pro své projekty na druhém ročníku Burzy filantropie v prostorách Jihočeské hospodářské komory.

Když je znáte, volejte policii

České Budějovice - Policisté žádají občany, kteří poznají některého ze tří mužů na fotografii, aby je kontaktovali na lince 158 nebo čísle 974 226 720.

OBRAZEM: Externí defibrilátory budou zachraňovat životy na dalších místech kraje

Jihočeský kraj - Bezpečnost lidí se zvýší na dalších 15 místech Jihočeského kraje.

Neziskovky se snažily zapůsobit na donátory

České Budějovice – Na pondělní druhé Burze filantropie měli zástupci neziskových organizací šanci získat finanční podporu na jejich projekty.

Inkasoval za zásilky a peníze si nechal

České Budějovice - Řidič z Českobudějovicka rozvážel balíky pro pražskou firmu. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby tento 30letý muž byl poctivý.

Autobus a auto v jednu chvíli na stejném místě

České Budějovice - V pondělí po 16. hodině se na Pražské třídě střetl autobus městské hromadné dopravy s osobním autem.

Nepoučitelný zloděj vůní míří před soud

České Budějovic – Dvacetiletý recidivista nejméně od května několikrát kradl v krajském městě. Buď sám, nebo s dalšími výtečníky.

Romské týmy z republiky se sjedou na malou kopanou

České Budějovice - Na 3. ročník romského turnaje v malé kopané se můžete přijít podívat v sobotu 16. června od 8 hodin na hřiště sportovního areálu u Kauflandu.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: U bran Budějovic žere kůrovec

Českobudějovicko - Lýkožrout smrkový likviduje Mojský les poblíž Borku.

Dobové snímky ukáží činnost českobudějovického tábornického oddílu Čtveráci

V letošním roce si připomínáme sté výročí vzniku Československé republiky.

Avízo: Představujeme děti z Mateřské školy T. G. Masaryka ve Vrátě

Vráto - Ve středečním vydání Českobudějovického deníku najdete v rubrice Moje první tablo fotografie dětí z Mateřské školy T. G. Masaryka ve Vrátě.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT