VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KLÁRA SKÁLOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do škol se chystá přes tisíc prvňáčků

České Budějovice – Poslední prázdniny předtím, než se z nich stanou školáci, si v krajském městě užije přesně 1062 dětí. Třetího září se z nich stanou školáci, když usednou do školních lavic prvních tříd.

Psaní jim jde. Dělají nejlepší časopis v kraji

České Budějovice/ROZHOVOR/ – Úspěšný školní rok mají za sebou redaktoři Magazínu 64 českobudějovického Gymnázia Česká. Ti už si loni na podzim z Brna dovezli titul pro nejlepší školní časopis v kategorii 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií.

Maminkám poradila, co dát do lékárničky

České Budějovice – Co dát do lékárničky, když jdu s dětmi na výlet nebo třeba jen na dětské hřiště? Nejen o tom mluvila Anna Sattranová, která roky pracuje jako vedoucí skautského oddílu, v Café Deník.

Svatý Jan vyhrál. „Nuda u nás nehrozí“

Jižní Čechy - Ve Svatém Janu nad Malší měli důvod k oslavě. Hned po pondělním vyhlášení výsledků 24. ročníku soutěže o jihočeskou Vesnici roku. Svatojanští vydobyli vítězství.

OBRAZEM: Aby upozornili na drogovou závislost, objíždí republiku. Na kole

Jižní Čechy - Říkali, že po jedné dávce koksu se ze mě nestane závislý. Lhali. Tak začíná jen jeden z mnoha spotů, které bylo v pondělí po 12. hodině možné zhlédnout na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Hlavní postavou zde byl přitom kluk zhruba ve věku 14 let.

OBRAZEM: Předškoláci pozvali na svou zahradu na návštěvu i dospěláky

Radošovice - Již počtvrté pozvaly děti z Mateřské školy v Radošovicích na svou certifikovanou zahradu „U ježka Bodlinky“ na návštěvu veřejnost.

OBRAZEM: Vesnicí roku 2018 je Svatý Jan nad Malší

Jižní Čechy - Vážená paní starostko, mám pro vás dobrou zprávu. Myslím, že už asi tušíte. Svatý Jan nad Malší se stal nositelem zlaté stuhy, to znamená krajským vítězem soutěže Vesnice roku Jihočeského kraje roku 2018.

Noví ředitelé už jsou vybráni

Českobudějovicko – Pěkně překvapeni by mohli být po prázdninách studenti některých středních škol a školských zařízení na Českobudějovicku. V ředitelně totiž od nového školního roku budou mnozí z nich vídat novou tvář.

Do biotopu se denně přijde osmělit až osm set lidí

Českobudějovicko – Koupání bez chemie. Tak by se daly charakterizovat biotopy, které v posledních letech nabývají na oblibě. Vhodné jsou totiž i pro alergiky, kteří si jinak v létě koupání moc neužijí.

Se Středočechy mluvili o dostavbě dálnic, obnově kulturních památek a školství

České Budějovice - Zástupci sousedních krajů – Jihočeského a Středočeského – se ve středu sešli, aby si nastavili těsnější spolupráci v oblastech, kde je společný postup prospěšný. Jde například o dopravu, životní prostředí, cestovní ruch, kulturu, školství nebo sport.

V Týně zvolí nového starostu

Týn nad Vltavou – Hned pět nových ředitelů bude od nadcházejícího školního roku ve vedení některých škol a školských zařízení zřizovaných krajem.

Na byt o velikosti 3+1 si Jihočeši naspoří za šest let a šest měsíců

Jihočeský kraj - Šest let a šest měsíců. Přesně tak dlouho trvá, než si průměrný Jihočech s čistou mzdou 20 616 korun naspoří na byt 3+1 o velikosti zhruba 75 metrů čtverečních, jehož pořizovací cena je 1 602 268 korun. Alespoň tak to vyplývá z údajů internetového portálu Annonce.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Hnízdo v Dubném má nové nájemce

Dubné - Téměř dva měsíce nemělo hnízdo na dubenském kostele žádného stálého obyvatele.

Vypravte se do Pohádkového lesa. Už v sobotu.

Rudolfov - V sobotu se v Rudolfově uskuteční jubilejní 20. ročník Pohádkového lesa.

Strany zatím nemají jasno

Jižní Čechy - Na obhajobu se v podzimních komunálních volbách chystá většina starostů měst v jižních Čechách.

Plovárna v Olešníku potřebuje nový povrch

Českobudějovicko – Venkovní bazény už se pomalu chystají na letní sezonu.

OBRAZEM: Školáci třídili odpad, poznávali stromy a sázeli rostliny

České Budějovice – Udělat vyučování dětem zábavné, ale zároveň i poučné, se rozhodli v Základní škole Nerudova v Českých Budějovicích. Přednost před biflováním tu ale dostala názorná ukázka.

Dobové snímky ukáží hasiče z Mokrého na Českobudějovicku

Českobudějovicko - V letošním roce si připomínáme sté výročí vzniku Československé republiky. K oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i Českobudějovický deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Z „hecu“ se stalo pěkné sousedské posezení

Vitín – Divadlo, ukázky práce kováře, sbírka vrtaček. Ve Vitíně se zapojili do Festivalu muzejních nocí.

V červenci poměří síly s těmi nejlepšími v Evropě

České Budějovice /Rozhovor/ - Říká se o něm, že je v současné době ve střední váze Muay Thai (thajské bojové umění pozn. red.) v Čechách jedním z těch nejnadanějších. Rozhodně ne neoprávněně.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Děti vyráběly hmyzí hotely

České Budějovice - Experimenty, divadlo fyziky nebo tvůrčí dílny s ekologickou tematikou.

OBRAZEM: V Litvínovicích hledali krále gulášů

Litvínovice - Vůně papriky a dušeného masa se v sobotu rozléhala po Litvínovicích, až se kolemjdoucím sliny sbíhaly.

OBRAZEM: Sobota v Purkarci patřila vorařům

Purkarec - Ukázky práce vorařů, prohlídka muzea nebo dětská tvořivá dílna.

OBRAZEM: Děti poznávaly ryby a vyráběly domeček pro včely

České Budějovice /VIDEO/ - Ochutnat první letošní včelí med, poznávat ryby, předpovídat počasí nebo si vytvořit vlastní hmyzí domeček.

Budějovice zaplaví duhoví běžci

České Budějovice - Pět kilometrů, pět barevných stanovišť, pět českých měst. Takový je běžecký závod Barvám neutečeš, který se koná v sobotu 19. května v Českých Budějovicích.

Doprava zhoustne. Začíná se opravovat

Jižní Čechy /INFOGRAGRAFIKA/ – Že si nějakou chvilku postojí v koloně, s tím musejí od čtvrtka 17. května nejspíš počítat ti, co jezdí z Českých Budějovic do Dolního Dvořiště.

OBRAZEM: Rafty spustili na řeku už podeváté

České Budějovice - Hlasité povzbuzování od spolužáků, cákání vody a následná koupačka.

OBRAZEM: Popřát babičkám přišli ti nejmenší

České Budějovice - Den matek byl sice už v neděli, děti z Mateřské školy v Čéčově ulici ale nezapomněly ani na babičky v Domově s pečovatelskou službou v Nerudově ulici. 

Číslo 155 voláme hlavně kvůli úrazům

Jižní Čechy - Tři sta šedesát pět dnů v roce, sedm dní v týdnu, 24 hodin denně je tu pro nás – zdravotnická záchranná služba. Již podruhé bude 15. květen v celé republice dnem národní tísňové linky 155 zdravotnické záchranné služby.

"Umělecky " vylepšit se rozhodli lavičku

České Budějovice - Pozornosti trojice vandalů neunikla v neděli krátce před půlnocí lavička na Sokolském ostrově. Vylepšit svým uměním se dvě ženy a jeden muž rozhodli lavičku umožňující internetové připojení.

Ročně kostní dřeň daruje 4 až 5 Jihočechů

České Budějovice – Je čtvrtek něco málo před 13. hodinou odpolední, když do odběrové místnosti transfuzního oddělení českobudějovické nemocnice vstupuje Jan Švepeš. Mohl by to být okamžik jako každý jiný, přeci jen je však slavnostním. Jan Švepeš je totiž osmdesátým tisícím člověkem v České republice, který se rozhodl přihlásit do registru dárců kostní dřeně.

Z Brna si budějovičtí kominíci přivezli pohár

České Budějovice – Druzí v Evropě a první v České republice jsou kominíci ze Střední školy polytechnické v Českých Budějovicích. Ti na konci dubna odjeli do Brna obhajovat na mistrovství České republiky s mezinárodní účastí v soutěžích odborných dovedností učňů vítězství z loňského roku.

Do zoo doplujete po vodě

Českobudějovicko – Za zvířaty nejen pěšky. Už zanedlouho se do hlubocké zoologické zahrady dostanete také po vodě. Novinka patří k těm, které letos vylepší plavební sezonu.

Bydlet dál od Budějovic? Ano, ale v domku

České Budějovice - Zpět na jih se po několika letech strávených v Praze, kde pracovala, přestěhovala 30letá Julie Švecová. K rodičům už se ale vracet nechce, ráda by bydlela ve svém.

OBRAZEM: Do pálení čarodějnic se pustili s předstihem

České Budějovice - Na 150 dětí se v pátek 27. dubna sešlo na Suchovrbenském náměstí v Českých Budějovicích.

Pomozte při objasnění nehod

České Budějovice - Českobudějovičtí dopravní policisté se obrací na širokou veřejnost o pomoc při objasnění několika dopravních nehod, ke kterým došlo na území krajského města a v jeho okolí.

OBRAZEM: V Budějovicích ocenili dárce krve

České Budějovice - Slavnostní oceňování dárců krve se ve středu konalo v Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích.

Je nenápadná. Ale stovky let díky ní proudí voda na zámek

Hluboká nad Vltavou – Roky kolem tohoto domu stojícího v těsné blízkosti plovárny jezdí zejména obyvatelé místní části Zámostí s otázkou, co se v něm skrývá. Vědí jen, že tady v Podskalí stojí roky a že přežil nejednu povodeň. V sobotu měli díky Mezinárodnímu dni památek možnost do domu nakouknout.

Na slet trénují sokolové od loňského podzimu

České Budějovice – Cvičenci v tílkách? Kdepak. Úbory hýří barvami a nápaditými střihy.

Na očkování je teď nejvhodnější doba

České Budějovice – Zápal mozkových blan, vysoké horečky nebo zvracení. To jsou jen některé příznaky klíšťové encefalitidy. Předejít se této nemoci dá očkováním, na které je podle odborníků teď ideální čas.

S vodou si na klíšťata jen tak nepřijdete

Jižní Čechy - Jaro, to nejsou jen trička s krátkým rukávem a točená zmrzlina, ale také klíšťata, kterým s vyšší teplotou roste apetit.

Zapomenutý kufřík způsobil policejní manévry

České Budějovice - Nález podezřelého kufříku znamenal v sobotu kolem 20. hodiny večerní policejní manévry a kompletní vyklizení Obchodního centra Mercury v Českých Budějovicích. K zavazadlu se nakonec přihlásil jeho majitel.

OBRAZEM: V Mydlovarech světili nové hasičské vozidlo

Mydlovary - S patřičnou parádou pojali v sobotu v Mydlovarech svěcení nového hasičského vozidla.

Už vědí, proč čáp uhynul

Hluboká nad Vltavou – Známé už jsou výsledky pitvy u hlubockého čápa. Ten na komín u místního květinářství usedl 19. března, o čtyři dny později jej ale hasiči sundavali z hnízda mrtvého. 

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Mámo, už jdu do výběhu

Hluboká nad Vltavou /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek bylo možné poprvé vidět mládě medvěda plavého skotačit ve výběhu.

Přestavbu pavilonu dokončili ani ne za rok

České Budějovice - Jedenáct ambulancí, samostatná místnost pro ultrazvuk, zákrokový sál pro chirurgii nebo dvě resuscitační místnosti. Nejen tím se může pyšnit Oddělení urgentního příjmu českobudějovické nemocnice neboli Emergency, které vzniklo v pavilonu C. Jeho slavnostní otevření se uskutečnilo ve středu, tedy ani ne rok od okamžiku, kdy se tady sbíječky rozezněly poprvé.

Dlažba na náměstí je bez závad

České Budějovice - Bez zjevných závad. Takový je výsledek dubnové kontroly dlažby na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II.

S frézováním začnou v sobotu

Hlincová Hora – S dopravním omezením musejí do nadcházejících dnů počítat řidiči jedoucí před Hlincovou Horu.

Elektrokolo si půjčíte na dalších sedmi místech

Jižní Čechy - Bechyně, Písek nebo Hluboká nad Vltavou. To jsou jen některá místa, kde by měla v letošní cyklistické sezoně přibýt půjčovna elektrokol.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT