VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KLÁRA SKÁLOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kam za zábavou a poznáním na Českobudějovicku

Českobudějovicko - Připravili jsme tipy na volné chvíle.

Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria.

V průběhu jednoho dne vyráželi hasiči ke dvěma požárům

České Budějovice - K hořícímu automobilu vyjížděli v pondělí 8. října jihočeští hasiči.

Na Hluboké už jsou karty rozdány

Hluboká nad Vltavou - Ani zapotit se nestihli, jak rychlé bylo vyjednávání o budoucí koalici v Hluboké nad Vltavou. V sobotu krátce před 23. hodinou bylo jasné, že zde volby s téměř jednatřiceti procenty znovu vyhrála ODS v čele se současným starostou Tomášem Jirsou.

Molo patřilo dámám v těch nejlepších letech

České Budějovice - Třetí ročník módní přehlídky Seniors défilé se uskutečnil v úterý v podvečer v Besedě v Českých Budějovicích.

U kapličky bylo znovu živo

Hluboká nad Vltavou - Ukrytá v purkareckých lesích je kaplička zasvěcená sv. Rozálie, která byla v minulosti vyhledávaným místem poutníků.

OBRAZEM: V Lišově slavili výročí školy

Lišov - V sobotu 22. září 2018 se uskutečnila v areálu Základní a Mateřské školy Lišov akce s názvem Oslava výročí 45 let od založení nové budovy školy. Ta byla spojená se dnem otevřených dveří.

Na Zelnobraní napekli tři sta štrúdlů

Vidov - Konec září ve Vidově na Českobudějovicku patří jako již tradičně Zelnobraní. A jinak tomu nebylo ani letos. Svátek zelí tady oslavili v sobotu, kdy se zde konal již čtrnáctý ročník.

V Krumlově se sešli Václavové a Václavky

Český Krumlov - Svatováclavské slavnosti nejsou jen o lidových tancích a nepřeberném množství dobrot. Každoročně si zde dávají dostaveníčko také nositelé jména Václav a Václavka. Ti se na náměstí Svornosti sešli v sobotu odpoledne.

Pavel či Dominik? To se teprve uvidí

České Budějovice - Novou životní roli, možná tu nejdůležitější, začnou mít už brzy manželé Stlukovi z Českých Budějovic. Z Adély a Pavla by se totiž v prvních říjnových dnech měli stát mamka a taťka. V českobudějovické nemocnici má přijít na svět jejich prvorozený syn.

OBRAZEM: Hojná Voda v sobotu patřila sklářům

Hojná Voda - Lučišníci, dělostřelci, ale hlavně skláři, brusiči a malíři skla. Takové byly sklářské slavnosti, jež se v sobotu konaly v Hojné Vodě. Nechyběla ani renesanční hudba a něco dobrého k zakousnutí.

Někdejší podobu hrádku ukáže mobil

Hluboká nad Vltavou - Hluboká bude mít další magnet na turisty. Práce u Karlova hrádku začaly.

OBRAZEM: Svatováclavské slavnosti v Rudolfově

Rudolfov - Nabitý k prasknutí byl program Svatováclavských slavností, jež se čtvrtka do soboty konaly v Rudolfově.

Zraněná poštolka se bude zotavovat v hlubocké zoo

České Budějovice - Zraněnou poštolku našel ve středu dopoledne třiačtyřicetiletý zaměstnanec jedné z firem v Okružní ulici.

Černé kotě přineslo ženě smůlu

České Budějovice - Že dělat dobrý skutek se vždy nevyplácí by mohla vyprávět 25letá žena z Českobudějovicka. Ta místo díků skončila na policii.

Milovníci veteránů se loučili se sezonou

Českobudějovicko - Jasná obloha, sluníčko v zádech a vítr ve vlasech. Ideální podmínky měli pro svou poslední jízdu sezony příznivci historických vozidel a motocyklů.

OBRAZEM: Festival Vltava žije připomněl sto let Československa

České Budějovice - Desítky lidí si nenechaly ve čtvrtek večer na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. ujít další, jíž sedmý ročník multimediální show Vltava žije.

Semafory nahradí policisté

České Budějovice - Oprášit své znalosti co se týče řízení dopravy policisty by měli všichni ti, kteří se v sobotu 29. září chystají do krajského města.

Dálnice bez Severní a Jižní spojky nemá význam

České Budějovice - Nutnost vybudovat obchvat města, parkování aut pod zemí nebo sdílení kol. Takové věci je dle slov Martina Kuby, lídra ODS a kandidáta na primátora řešit v oblasti dopravy primárně.

Prvňáci ze ZŠ Hluboká nad Vltavou

Českobudějovicko - V rámci projektu Naši prvňáci vám tentokrát představíme žáky ze Základní školy v Hluboké nad Vltavou.

OBRAZEM: Ve Zlivi oslavili výročí republiky

Zliv - Výstava historických kol, dobový fotokoutek, retro zákusky nebo módní přehlídka. Taková byla slavnost ke 100. výročí založení Československa, která se v neděli 16. září uskutečnila ve Zlivi.

Cukrová vata, růže z papíru, koláčky. Senioři si užívali na Svatováclavskou pouť

České Budějovice - Že si v Domově pro seniory Máj umí užívat života. To si pomyslel člověk, který se zde zastavil ve čtvrtek odpoledne.

Hlubocké mažoretky a Folklorní soubor Bystřina tančily v Itálii

Českobudějovicko - Celkem třicet dva dětských i dospělých tanečníků, tanečnic, muzikantů a zpěváků se v uplynulých dnech vypravilo ze Zlivi reprezentovat své město i Českou republiku do Itálie.

Vylepšená kolej už vyhlíží studenty

České Budějovice – Pracovní stoly bez učebnic, postele bez povlečených peřin, ve skříních zatím jen prázdná ramínka. Tak to teď vypadá na kolejích Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

První cestářský král usedne na trůn v sobotu

Jižní Čechy - Zatím je cestářský trůn prázdný. Dlouho už ale nebude. V sobotu se v Českých Budějovicích uskuteční 1. ročník soutěže Mistrovství České republiky v cestářském rodeu, soutěži, ve které se mezi sebou poměří řidiči aut zimní údržby.

Nezaměstnanost v okrese se na konci prázdnin držela pod dvěma procenty

Českobudějovicko - Celkem 2 674 uchazečů o zaměstnání evidovali na konci srpna na Úřadu práce v Českých Budějovicích. Vedoucí oddělení trhu práce českobudějovické krajské pobočky úřadu práce Jiří Beran uvedl, že je to o 27 uchazečů více než na konci předchozího měsíce, ale o 918 nezaměstnaných méně než ve stejnou dobu roku 2017.

OBRAZEM: Na Hluboké děti umí anglicky

Hluboká nad Vltavou - Ve škole jsou sice jen týden, ale za své výsledky už nyní sklízejí úspěchy.

Nepropásněte! Prvňáčci ze ZŠ a MŠ Dubné

Českobudějovicko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Brácho, pozor. Jdu do výběhu

Hluboká nad Vltavou - Nenápadné vykukování, jedna tlapka, druhá a skok. Takové bylo seznamování čtveřice tygřích nezbedů s jejich venkovním výběhem.

Méďa už má jméno. Říkají mu Bílý dráp.

Hluboká nad Vltavou – V hlubocké zoologické zahradě ve středu křtili mládě vzácného medvěda plavého.

V zastupitelstvu se uvolní dvě křesla

Hluboká nad Vltavou – Konec jedné éry. Takové budou letošní komunální volby pro Václava Irovského z Volby pro město. Jeho hnutí totiž kandidátku do letošních komunálních voleb, jež se uskuteční 5. a 6. října, nesestavilo.

Vylepit plakáty, upravit nástěnku. Škola je tu.

České Budějovice – Klapot bot na schodišti, ševelení ve sborovně. Po sedmi týdnech se na většinu jihočeských škol vrátil běžný cvrkot. Dělníky tu vystřídali pedagogové, kteří mají plné ruce práce. Už v pondělí začíná školní rok, doladit je třeba nejen úklid, ale i výzdobu tříd.

Při nehodách zemřelo 37 lidí

Jižní Čechy – Třicet sedm vyhaslých lidských životů. Taková je od začátku roku bilance dopravních nehod na jihu Čech.

Po čtyřech letech oprav se varhany vrátí domů

České Budějovice – Třicet tři let byl kostel sv. Jana Nepomuckého v ulici Boženy Němcové v Českých Budějovicích bez duše kostela – varhan.

Místo na talíři skončily potraviny v kafilerii

Jižní Čechy – Téměř 185 kilogramů potravin zabavili v uplynulých dnech inspektoři Krajské veterinární správy Jihočeského kraje při kontrole vozidla v Plané na Českobudějovicku.

Koukala jsem přímo do hlavně, vzpomíná herečka

České Budějovice – Strach, bezmoc, znechucení a snaha vysvětlit těm klukům u zbraní, že jsou tu špatně. Tak vzpomíná na okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy v srpnu roku 1968 Bibiana Šimonová, tehdy 24letá herečka v angažmá Jihočeského divadla.

U nákupního centra vzniká lékařský dům

České Budějovice – Alergologie, diabetologie, ale i kožní lékař nebo třeba zubař. Nejen to má být v novém lékařském domě, který vzniká vedle nákupního centra Géčko v Českých Budějovicích v těsné blízkosti sídliště Vltava. Jeho otevření je naplánované na duben příštího roku a jeho stavba vyjde na sto milionů korun bez DPH.

Staví moderní zdravotnické středisko

České Budějovice – Alergologie, diabetologie, ale i kožní lékař nebo třeba zubař. Nejen to má být v novém lékařském domě, který vzniká vedle nákupního centra Géčko v Českých Budějovicích v těsné blízkosti sídliště Vltava. Jeho otevření je naplánované na duben příštího roku a jeho stavba vyjde na sto milionů korun bez DPH.

Ve Větrné se proškolí na dvouleťáky

České Budějovice – Zrušením jeslí se maminky, které se musí vrátit do práce po dvou letech rodičovské dovolené, dostaly do svízelné situace. Jejich dvouleté děti musí chodit do školky. Péče o tyto děti je ale kvůli nízkému věku velice náročná a má celou řadu specifik.

Kamaráde, budeš nám chybět

Hluboká nad Vltavou /VIDEO/ – Teprve ve čtvrtek se ukázalo, jak smutná nálada panuje v Hluboké nad Vltavou. Jindy živé město utichlo. Právě ve čtvrtek se zde totiž mohli lidé rozloučit s teprve 28letým desátníkem Kamilem Benešem, jedním ze tří zemřelých českých vojáků.

Jak jsme žili v Československu

Českobudějovicko - V letošním roce si připomínáme sté výročí vzniku Československé republiky. K oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i Českobudějovický deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Přijďte si zacvičit jógu, pomůžete dětem z Bazalky

České Budějovice - Že udělat dobrý skutek neznamená vždycky darovat peníze, ale dá se spojit i s příjemným zážitkem, vědí v českobudějovickém jógovém studiu Thinkyoga.

Nemocných s lymeskou boreliózou přibylo.

Českobudějovicko – Klíšťata jsou přenašeči zákeřných chorob. I přes vysoké teploty počty nakažených stoupají.

Lidí bez práce bylo v okrese nejméně za posledních dvacet jedna let

České Budějovice – Pod hranici dvou procent spadla ke konci července nezaměstnanost na Českobudějovicku. S 1,9 procenty je to nejnižší nezaměstnanost od roku 2005. Vyplývá to z posledních čísel Úřadu práce České republiky v Českých Budějovicích.

Jsou to hrdinové, reagují Jihočeši na smrt vojáků

Jižní Čechy – Osudná byla neděle pro trojici českých vojáků, dvojici Jihočechů. Po sebevražedném útoku atentátníka na východě Afghánistánu zemřeli 36letý Martin Marcin z Dívčic na Českobudějovicku, desátníci 28letý Kamil Beneš z Plané nad Lužnicí na Táborsku a 25letý Patrik Štěpánek z Plzně.

Teplo nám bude i v příštím týdnu

Už několikátý den po sobě Jihočechy zmáhají vysoké teploty.

Mezi tygřaty vládnou samičky. Jsou hned tři

Hluboká nad Vltavou - Tak a je jasno. Tři holčičky a jeden kluk. Takové je rozložení sil u tygřích mláďat z hlubocké zoologické zahrady.

Lidovci jdou do voleb s TOP 09

České Budějovice – Hned na dvou kandidátních listinách zřejmě budou v podzimních komunálních volbách v Českých Budějovicích členové KDU-ČSL. Vedle čistě stranické kandidátky, kterou má vést Jana Zasadilová, vyučující na Biskupském gymnáziu, se část lidovců rozhodla spolupracovat s TOP 09.

OBRAZEM: Žádné děti. Tento týden Bílí vlci

České Budějovice – Jsem král lapačů. Jsem král lapačů. Ozývá se z jedné ze zahrad v kolonii jen kousek od Pražské třídy. Po zahradě tu přitom pobíhá skupinka dětí s pestrobarevnými čelenkami na hlavě a tváře pomalovanými červenými a modrými barvami.

O chatky mají největší zájem mladé rodiny žijící v bytech

Jižní Čechy – Chtěli byste koupit nějaký rekreační objekt? Připravit si musíte více než milion korun i na jihu Čech. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT