VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN TRÖSTER

Martin Tröster / Českobudějovický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Koalice v Týně bude bez vítěze voleb

Týn nad Vltavou – Příštím starostou Týna má být Tomáš Tvrdík (ODS), místostarostou Ivo Machálek (Strana svobodných občanů, SSO). V pátek večer se na tom shodli zástupci stran budoucí koalice.

Hasiče zaměstnal silný vítr, popadané stromy zastavily i vlaky

Jižní Čechy - Rušný nedělní večer měli hasiči. Po 20. hodině je začal zaměstnávat silný vítr, který v kraji hlavně lámal větve a vyvracel stromy. A zásahy hasičů pokračují i v pondělí.

TalentAkademie má před sebou další dva dny

České Budějovice - První den prémiové TalentAkademie Jihočeských nadějí mají za sebou nadaní studenti jihočeských gymnázií.

Dalšího místostarostu Vltavotýnští nezvolili

Týn nad Vltavou – Dva týdny před říjnovými komunálními volbami vybírali Vltavotýnští dalšího místostarostu. A nezvolili.

Dva týdny před volbami chtějí vybrat dalšího místostarostu

Týn nad Vltavou – Pár dní před říjnovými komunálními volbami si Vltavotýnští budou zvykat na jméno nového místostarosty. Zastupitelé ho mají volit ve čtvrtek, tedy zhruba dva týdny předtím, než občané určí nové složení zastupitelstva.

Vyhazovala z košů odpadky. Hájila se tím, že vypadly samy

České Budějovice - Pokutou za znečišťování veřejného prostranství a převezením na záchytku „odměnili“ budějovičtí strážníci 23letou ženu, která v neděli v půl čtvrté ráno vyhazovala obsah odpadkových košů v blízkosti Mercury Centra.

Auto začalo po nárazu hořet, řidič stihl utéct

Jižní Čechy - Máme před sebou poslední prázdninový den, což mimo jiné přináší i silný provoz na silnicích a zvýšené riziko nehod. 

V Seidelově vlaku cestovali časem

Novohradsko/VIDEO/ – Když stojíte v Byňově u Nových Hradů na návsi, nehádali byste, že tu dříve býval rybník. Pasažéři Vlaku Josefa Seidela to v sobotu přímo na místě viděli černé na bílém.

AKTUALIZOVÁNO

Kaplické slavnosti připomněly 100 let republiky

Kaplice/VIDEO/ - Prvorepublikový průvod s četníky, vojáky pěchoty a jízdy na koních zahájil sobotní hlavní program letošních Kaplických slavností.

Z kontejneru tahal kabely, strážníci ho dopadli

České Budějovice - Rabování kontejneru na elektroodpad se v pátek ráno nevyplatilo pětadvacetiletému muži z Českých Budějovic. Náhodný svědek na něj přivolal strážníky.

Sokolky daly dohromady 150 kabelek

Lišov - Do sbírky pro letošní Kabelkový veletrh přispěly 150 kabelkami, spoustou šátků, dětských knih a bižuterie členky TJ Sokol Lišov.

Dobové snímky ukáží oslavy a shromáždění v Týně nad Vltavou

V letošním roce si připomínáme sté výročí vzniku Československé republiky. K oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i Českobudějovický deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu.

Krátili daně, skončili ve vazbě

Jižní Čechy - Devět obviněných a zabavené miliony korun. Tak skončil případ, který vyřešila jihočeská Kobra, tedy skupina kriminalistů, celníků a pracovníků finančního úřadu.

Aby zakryl zpronevěru, vymyslel si vloupání do auta

České Budějovice - Osmadvacetiletému muži svěřil v březnu zaměstnavatel více než 54 tisíc korun, aby je předal kolegům.

OBRAZEM: Školák z Budějovic se spojil s vesmírem

České Budějovice – Třináctiletý Ondřej Lounek z Českých Budějovic prožil výjimečný prázdninový týden. Společně s dalšími dětmi z Česka, Ruska, Irska a Spojených arabských emirátů se zúčastnil 1. Mezinárodní letní kosmické školy Společně do vesmíru v Liberci.

Dobové snímky ukáží školy a školáky v Týně nad Vltavou

V letošním roce si připomínáme sté výročí vzniku Československé republiky. K oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i Českobudějovický deník, a to unikátním projektem Jak jsme žili v Československu. Každý pátek v tištěném vydání Deníku představujeme život v obcích regionu v uplynulých sto letech.

AKTUALIZOVÁNO

Obrat: Juraj Thoma zpátky u HOPB

České Budějovice – Zatímco v pondělí Juraj Thoma oznámil svým kolegům, že při podzimních komunálních volbách nebude na kandidátce za hnutí Občané pro Budějovice (HOPB), ve čtvrtek odpoledne Deníku potvrdil, že se vrací do čela kandidátky HOPB.

Zadávání zakázek bez soutěže nemocnice popírá

České Budějovice - Nemocnice České Budějovice podle protikorupčního spolku Oživení utrácí stovky milionů korun bez výběrového řízení. Zástupci zdravotnického zařízení to odmítají s tím, že zdravotnický materiál a léky jí dodává řada distributorů.

Motorkář nedostal přednost, léčit se bude nejméně půl roku

České Budějovice - Z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti podezřívají policisté řidičku, která v červnu nedala přednost motorkáři. Ten se těžce zranil.

Budějovický primátor chce post obhájit

Českobudějovicko – Hlavní tvář se měnit nechystají. Nejsilnější stranu v současném budějovickém zastupitelstvu, hnutí ANO, povede do říjnových komunálních voleb znovu primátor Jiří Svoboda. 

V Týně se připravují na dvoje volby

Týn nad Vltavou - Milan Šnorek v úterý opustí post starosty Týna nad Vltavou. O jeho nástupci by se mohlo hlasovat ještě v létě.

AKTUALIZOVÁNO

Juraj Thoma odstoupil z kandidátky HOPB

České Budějovice - Juraj Thoma se nebude ucházet o post českobudějovického primátora za hnutí Občané pro Budějovice (HOPB). V pondělí oznámil kolegům z hnutí, které spoluzakládal, že z kandidátky odstupuje.

Padesátku chtějí sundat, chodcům rozšíří krajnici

Českobudějovicko – Místo zákazových značek omezujících rychlost až na padesát kilometrů v hodině jen doporučení, aby řidiči sundali nohu z plynu. A k tomu varování, že v daném úseku je zvýšený pohyb chodců.

Do komisí mají lidi přilákat větší peníze

Jižní Čechy - Na více peněz by si při říjnových komunálních volbách mohli přijít členové okrskových volebních komisí.

Ujíždět policii se nevyplatilo, auto skončilo mimo silnici

Lipno nad Vltavou - Rychlou jízdu nezvládla ve středu brzy ráno dvojice nezletilých osob mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou. Auto skončilo mimo silnici poté, co jeho posádka ujížděla před policií.

AKTUALIZOVÁNO

Rychlík smetl dodávku, řidič vozidla podlehl zraněním

Včelná - Smutný konec má pondělní střet rychlíku a dodávky na železničním přejezdu mezi Včelnou a Kamenným Újezdem. Na následky zranění zemřel 31letý řidič dodávky. 

Náměstí bylo plné mustangů na čtyřech kolech

České Budějovice - Třídenní dostaveníčko si na jihu Čech dali milovníci aut značky Ford Mustang. V neděli se zastavili na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Borůvky v pivu, likéru, hořčici. I na tvářích

Borovany – Tváře modré od borůvek dvouletému Míšovi nevadí. Koláče chutnají, tak proč si nedopřát. „Skvělé je i borůvkové pivo, to jinde než na Borůvkobraní nemají,“ upíjí v sobotu před polednem z kelímku v zahradě borovanského kláštera Monika Dáňová, do jejíž „party“ malý Míša v kárce zaparkované ve stínu stromu patří.

Motorkář vjel do cesty vlaku, nepřežil

Nová Ves - O život přišel v sobotu před desátou hodinou večer devětatřicetiletý motocyklista v katastru obce Nová Ves na Českobudějovicku.

V muzeu mlátili obilí cepem a mleli mouku

Netěchovice - Farmářský den pro malé i velké připravili na sobotu pracovníci Jihočeského zemědělského muzea v Netěchovicích u Týna nad Vltavou.

Policisté uháněli s majáky, střetli se s jiným autem

České Budějovice - Nehodu svých kolegů řešili v sobotu odpoledne dopravní policisté v Českých Budějovicích. Krátce po půl čtvrté se na Dlouhé louce v krajském městě srazilo služební vozidlo policie s citroënem.

Oprava silnice je odřízla od světa

Českobudějovicko - Po nové komunikaci by se řidiči jedoucí z Českých Budějovic do Trhových Svinů měli projet v září.

Vysloví vládě důvěru? Někteří se sebezapřením

Také jihočeští poslanci budou ve středu rozhodovat o tom, zda kabinet Andreje Babiše bude vládnout s důvěrou.

Přes Mánesovu ulici převedou horkovod. Řidiči projedou

České Budějovice - Teplárenská horkovodní síť v Českých Budějovicích v létě překoná frekventovanou Mánesovu ulici. Na moderní distribuční systém se postupně napojí objekty v této oblasti včetně bývalé železniční polikliniky. Příští rok se spojí s budovaným horkovodním systémem v Suchém Vrbném.

VŠTE vykročila mimo kampus, studenti budou i na Nemanické

České Budějovice - Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích se rozrůstá. Část výuky se po prázdninách přesune z kampusu v Okružní ulici do objektu v ulici Nemanická 436/7.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Česká Líza Simpsonová cvičí čtyři hodiny denně

České Budějovice - Když jdete na koncert vážné hudby, na saxofonistu v orchestru většinou nenatrefíte. Devatenáctiletá Anna Kurzová z Českých Budějovic by to chtěla alespoň částečně změnit.

EXKLUZIVNĚ: Je skvělé, když tleská celý stadion, vzpomněl někdejší sokol

České Budějovice – Ve dnech, kdy si sokolové užívají svůj celostátní slet v Praze, vzpomíná Václav Záveský z Českých Budějovic na své sletové zážitky.

Za ošetření na pohotovosti zaplatíte i kartou

České Budějovice – Bez hotovosti se nyní obejdete v českobudějovické nemocnici, chcete-li zaplatit poplatek za ošetření na pohotovosti. Na nejvíce vytížených místech v areálu špitálu je možné poplatek uhradit bezkontaktní kartou.

Obec je dvakrát větší, rozšiřuje školu

Českobudějovicko - Lidi, kteří se poohlížejí po novém místě k životu, lákají především obce v těsné blízkosti krajského města.

V hlubocké zoo slaví. Narodila se tygří čtyřčata

Hluboká nad Vltavou - Nový chovatelský úspěch slaví v Jihočeské zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou. Úspěšně tady odchovali čtyři mláďata tygra ussurijského.

AKTUALIZOVÁNO

Budějovické výstaviště vyměnilo šéfa

České Budějovice - Ředitel Výstaviště České Budějovice Leoš Kutner ve funkci skončil.

EXKLUZIVNĚ: Z Hongkongu míří Jihočeška studovat do Cambridge

České Budějovice – Škola jí vždycky šla. A když dnes devatenáctiletá Eliška Andršováz Výnězdy u Kaplice začala studovat kaplické gymnázium, bylo jí zakrátko jasné, že chce poznat i systém výuky v jiných zemích.

Silnici u Ševětína zablokovala nehoda dvou aut

Ševětín - Obousměrně policisté v pondělí večer uzavřeli silnici E 55 u železničního viaduktu poblíž Ševětína na Českobudějovicku. Důvodem byla nehoda dvou aut.

Vltavotýnské muzeum pořádá již XIV. ročník Muzejní noci

Týn nad Vltavou - Zámecká klíčnice Kunhuta alias vedoucí muzea Martina Sudová zájemce již počtrnácté provede uličkami a zákoutími malebného města Týna nad Vltavou.

IGY Centrum rozproudil světoznámý Čechoslováček

České Budějovice - Čechoslováček dorazil v pátek 1. června do IGY Centra v Českých Budějovicích, aby si s dětmi užil krásné odpoledne, které se konalo v rámci výstavy 100 československých NEJ.

Na trasu půlmaratonu vyrazí, aby podpořili neziskovku

České Budějovice – Na trasu půlmaratonu se vydají i zaměstnanci ICOSu Český Krumlov, o. p. s.

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Hokej může přijít o miliony

České Budějovice – Když se před pěti lety v jihočeské metropoli bojovalo o záchranu hokeje, jedním z klíčových sponzorů, který podal pomocnou ruku, byla mlékárna Madeta. Do letoška podpořila hokejový Motor téměř 25 miliony.

Ano si pár řekl na "JIPce" v nemocnici

České Budějovice – Závažná diagnóza ho úplně nezlomila.

OBRAZEM: Čas Komařických má svůj řád. Do věže se vrátil zvon

Komařice/EXKLUZIVNĚ/ – Velikou slávu si v sobotu užili obyvatelé Komařic i okolních osad. Po téměř třiceti letech se do věže zdejšího zámečku vrátil zvon. Místní jej nechali odlít z peněz, které sami vybrali mezi sebou.

Vydatné bouřky zasáhly Šumavu

Jižní Čechy – Jako kdybyste pět velkých kropáčů plných vody vylili během hodiny na jednom metru čtverečním. Sobotní bouřky s sebou hlavně na Šumavu přinesly i vydatné srážky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT