VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR LUNDÁK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hasiči z Mydlovar se pyšní noční soutěží

Mydlovary - Co může mydlovarské dobrovolné hasiče charakterizovat lépe než pořádání noční hasičské soutěže. Už třináctý ročník letos vypukne v Mydlovarech a sjedou se sem téměř čtyři desítky hasičských družstev.

Roska pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou

České Budějovice - Lidé z MS centra Roska mi moc pomohli, hlavně v začátcích, říká pacientka s chronickým zánětlivým onemocněním nervového systému.

S provozovatelem Lucerny se rozloučil i Leoš Mareš

České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Stovky kamarádů, motorkářů, fotbalistů, hokejistů, známých osobností a rodinných příslušníků se v pondělí odpoledne přišlo naposledy rozloučit s Danielem Fleischmanem.

Vysokoškoláci nemají z jádra velký strach

Temelín /AKTUALIZOVÁNO/ - Přibližně padesát procent všech absolventů Letních univerzit už našlo nové pracovní místo právě v jaderné elektrárně.

Do rizika brigádníky jen tak nepouštějí

Českobudějovicko - Tragedie v Blatné, při které uhořeli dva chlapci na brigádě, znovu upozornila na dodržování bezpečnosti práce. A nejen brigádníci si musejí dávat pozor při letních přivýdělcích.

Roudné si oddychlo, auta už jezdí po novém mostě

Roudné /AKTUALIZOVÁNO/ - Od května minulého roku se řidiči museli v Roudném spokojit s provizorním mostem přes Malši, když se o kus dál stavěl most zcela nový.

Jsou v noci semafory zbytečné?

České Budějovice - Každé světelné zařízení má stanovený režim, který podléhá rozhodnutí policie.

Rybáři museli zpevňovat hráz rybníka Knížecí

Českobudějoviko - Největší potíže s přívalovými dešti měli na Hlubocku, jinde se voda držela zkrátka.

Jeden den a hned dvě tragédie

České Budějovice - Krajská metropole v úterý zažila svůj černý den. O život zde totiž přišly hned dvě osoby.

Ryby v Mlýnské stoce nikdo neotrávil, zabil je déšť

České Budějovice - Těm, kteří se v úterý a v pondělí procházeli okolo Mlýnské stoky v Havlíčkově kolonii v krajském městě, se naskytl nepříjemný pohled.

Někteří cyklisté sází na bezpečnost, nosí vesty

České Budějovice - Cyklistické přilby jsou u milovníků jízdních kol v dnešní době čím dál větší samozřejmostí. Na řadu tak v posledních měsících přichází další bezpečnostní prvek.

Ornamenty už umějí z kůže vymazat

České Budějovice - Když bylo Magdaléně Ludvíkové devatenáct let, tak zase o tom tolik nepřemýšlela a nechala si okolo ruky vytetovat ornament. A dnes toho lituje.

Psi uzavření v autech ve vedrech trpí

České Budějovice - S bezcitností až brutalitou hraničí nezodpovědnost některých majitelů zvířat, kteří v horkých letních dnech nechávají své čtyřnohé miláčky zavřené uvnitř vozidel.

Po Malši se plavila Aurora, ale i mlýn

Plav /FOTOGALERIE/ - Stovky diváků, krásně teplý a slunečný letní den, stánky s občerstvením a v neposlední kuriózní plavidla na řeče Malši. To je tradiční Benátská noc v Plavě, která se konala právě uplynulou sobotu.

Temelín odstavil první blok kvůli výměně paliva

Temelín - Americkou firmu Westinghouse vystřídá v dodávkách paliva ruský Tvel.

OBRAZEM: Kabrioletům počasí vyšlo

České Budějovice - V sobotu si dali dostaveníčko v autokempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou majitelé legendárních československých kabrioletů Škoda Felicia a Škoda 450.

Kabriolety z miného století si dají dostavení v kempu

Hluboká nad Vltavou - Líbivá karoserie, dva karburátory, koženková sedadla, stahovací střecha a v neposlední řadě u veteránistů hodně oblíbený vůz.

Lidé vodu podceňují a doplácejí na to

Českobudějovicko - Vratká kanoe se dvěma vodáky vracející se proud pod jezem nepřekonává a otáčí se. A začíná doslova boj o život.

Hašiči z Nových Homol brzy překročí stovku

Nové Homole - Už v těchto dnech se novohomolský sbor dobrovolných hasičů připravuje na velkopu slávu v příštím roce. To totiž bude slavit přesně 110 let své existence.

Zemědělci musejí hnůj a močůvku odstranit

Šalmanovice - František Haidr bydlí na okraji Šalmanovic a hned těsně za jeho stavením sídlí rozlehlý zemědělský areál.

Velkou vodu Vltava zvládla, stavba na ní ne

České Budějovice - Vedení Českých Budějovic si protipovodňová opatření na řece jenom pochvaluje.

D3 čeká na soukromé peníze

České Budějovice -Peníze. To je hlavní důvod, proč se výstavba pro Jihočechy tolik potřebné dálnice D3 neustále protahuje. A v nejbližších letech se rozhodně nedá čekat příliš velké zlepšení.

Povodně: účet za více než miliardu

Jižní Čechy -Když sečtete hektolitry bouřícího vodního živlu se zničeným majetkem, s poničenými či zbořenými domy, mosty anebo silnicemi, evakuaci lidí, vyjde vám astronomická suma. Přesně 1 027 394 000 korun.

Peníze na spojení okruhů máme, slíbil ministr

České Budějovice- Dostavbě propojení českobudějovické Okružní a Nádražní ulice by snad už nic stát v cestě nemělo. Ani nedostatek peněz. Včera o tom přesvědčil primátora města Juraje Thomu ministr dopravy Gustáv Slamečka.

Druhý blok po více než osmdesáti dnech vyrábí

Temelín- Jaderná elektrárna Temelín po jedenaosmdesáti dnech už zase dodává elektřinu do sítě z obou bloků

Na Hluboké se usadili středověcí rytíři

Hluboká nad Vltavou - Urostlí rytíři v plné zbroji, koně s pestrobarevnými přikrývkami, různé erby, urozené dámy v dobových šatech či dramatické souboje na koních i na zemi.

Radnice slibuje zvelebit ulice okolo Ledenické

České Budějovice- Rozbité ulice se budou opravovat podle možností městské pokladny.

LIDÉ SV. FLORIÁNA: Mezníkem byly povodně

Plav - Obec na břehu Malše by si svou další budoucnost po srpnových dnech v roce 2002 asi jen těžko mohla představit bez místního sboru dobrovolných hasičů.

Historický most přes Vltavu nahradí nový

Týn nad Vltavou - Škatulata, škatulata, hejbejte se. Tak tuto známou dětskou říkanku v budoucnu mohou přímo v praxi využít v Týně nad Vltavou. Ale namísto škatulat se tu budou stěhovat mosty.

Řidiči pijí alkohol za volanty stále víc

České Budějovice - S alkoholem zmoženými motoristy se potkávají letos častěji také policisté.

Díky brýlím vystupují postavičky přímo z plátna

České Budějovic - Do kin přijde brzy v nové technologii i pokračování megahitu Piráti z Karibiku.

Divadlo v zámeckém parku zůstane do roku 2016

České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Milovníci divadelních představení pod širým nebem mohou jásat.

Téměř sto návrhů soutěžilo o novou podobu loga

Týn nad Vltavou - Koncem loňského roku vyhlásila vltavotýnská organizace Pomoc a péče Slunečnice soutěž o nejlepší návrh loga.

Rozpadlý dům musí k zemi, rozhodl statik

Adamov - Přívalové deště uspíšily už jasně nutnou demolici starého domku v Adamově.

Památník ukazuje na místo, kde lidé věří v mír

Hluboká nad Vltavou - Konec školního roku v těchto dnech nevládne jen na českých základních, středních školách či gymnáziích.

Voda opadává, ale možné deště drží lidi v pozoru

Českobudějovicko - Na obloze sluníčko, příjemné teploty a klesající hladiny. Tento pondělní obrázek sice mohl naplňovat lidi optimismem, ale meteorologové nadále varují před nástupem možných přívalových dešťů.

Ohrada vábila jeleny, Světví pojídalo koblihy

Českobudějovicko /FOTOGALERIE/ - I když se přes víkend na okres snášel déšť, řada akcí se i tak konala.

Hejtman Jiří Zimola vyhlásil stav nebezpečí

Jižní Čechy /AKTUALIZOVÁNO/ - V noci na neděli zasáhly téměř celé území kraje silné přívalové deště. Voda na mnoha místech opustila koryta řek i potoků a záchranáři museli evakuovat stovky lidí.

Deště sledují s obavami

Českobudějovicko – Lidé bydlící u rozvodněných řek neustále sledují olověnou oblohu, ze které během soboty opakovaně padaly provazy deště.

Hladiny řek začaly klesat, ale déšť znovu zahrozil

Českobudějovicko - Včerejší večerní liják mohl přes noc opět navýšit hladiny.

Krajinská byla pod dozorem

České Budějovice -Uplynulý víkend se od těch předchozích v českobudějovické Krajinské ulici zásadně lišil.Ulici po minulých incidentech hlídaly hlídky městských i státních policistů.

Majitelé domů nechtějí jezy v centru města

České Budějovice - Radnice v krajském městě vidí v projektu Město a voda, který by umožnil plout lodím například po slepém rameni Malše či po Mlýnské stoce, velké turistické lákadlo.

Krajinská ulice se přes noc mění ve smetiště

České Budějovice - Rozházené odpadky, vylámané značky, rozbité výlohy obchodů a v neposlední řadě i dokonce zvratky. To všechno najdete v sobotu a v neděli ráno, když se projdete Krajinskou ulicí v centru Budějovic.

Registrace vodáky od Horní Vltavy neodrazuje

Českobudějovicko - Nově zavedený registrační systém, který platí pro vodáky na Šumavě, se nepřímo dotýká i jihočeské metropole.

Menší ozáření než při letu na dovolenou

Temelín /FOTOGALERIE/ - Když se řekne Temelín, každý ví, o co jde. Ne ale každý má tu možnost se přímo do útrob jaderné elektrárny podívat.

FOTOGALERIE: České pivo roku 2009 má vítěze

České Budějovice - V rámci uplynulých Slavností piva na českobudějovickém výstavišti se konala i degustační soutěž České pivo 2009.

Sto dvacet dětí dostalo průjem, musely na infekční

České Budějovice - V noci z pátku na sobotu museli jihočeští záchranáři vyrazit ke 120 šesti a sedmiletým dětem na Frymbursko. Všech sto dvacet dětí totiž najednou dostalo průjmová onemocnění.

FOTOGALERIE: Veterány objely knihovny

Českobudějovicko /DOPLNĚNO/ - Krajská metropole se teprve probouzí do prvního víkendového dne, ale na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. se už sjíždí jeden automobilový či motocyklový veterán za druhým.

Temelínské věže uvidí dvě svatby

Temelín - V sobotu bude park u Informačního centra Jaderné elektrárny Temelín (JETE) opět svědkem svatebního obřadu. A tentokrát hned dvou.

Voliči z Dubného zvedali průměrnou účast

Českobudějovicko - Pod dvěma vlajkami se otevírají dveře a z malé volební místnosti, ve které jsou jen tři členové komise, vychází mladík. Také Dubnému se volby do Evropského parlamentu nevyhnuly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT