VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR LUNDÁK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hasiči z Mydlovar se pyšní noční soutěží

Mydlovary - Co může mydlovarské dobrovolné hasiče charakterizovat lépe než pořádání noční hasičské soutěže. Už třináctý ročník letos vypukne v Mydlovarech a sjedou se sem téměř čtyři desítky hasičských družstev.

Roska pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou

České Budějovice - Lidé z MS centra Roska mi moc pomohli, hlavně v začátcích, říká pacientka s chronickým zánětlivým onemocněním nervového systému.

S provozovatelem Lucerny se rozloučil i Leoš Mareš

České Budějovice /FOTOGALERIE/ - Stovky kamarádů, motorkářů, fotbalistů, hokejistů, známých osobností a rodinných příslušníků se v pondělí odpoledne přišlo naposledy rozloučit s Danielem Fleischmanem.

Vysokoškoláci nemají z jádra velký strach

Temelín /AKTUALIZOVÁNO/ - Přibližně padesát procent všech absolventů Letních univerzit už našlo nové pracovní místo právě v jaderné elektrárně.

Do rizika brigádníky jen tak nepouštějí

Českobudějovicko - Tragedie v Blatné, při které uhořeli dva chlapci na brigádě, znovu upozornila na dodržování bezpečnosti práce. A nejen brigádníci si musejí dávat pozor při letních přivýdělcích.

Roudné si oddychlo, auta už jezdí po novém mostě

Roudné /AKTUALIZOVÁNO/ - Od května minulého roku se řidiči museli v Roudném spokojit s provizorním mostem přes Malši, když se o kus dál stavěl most zcela nový.

Jsou v noci semafory zbytečné?

České Budějovice - Každé světelné zařízení má stanovený režim, který podléhá rozhodnutí policie.

Rybáři museli zpevňovat hráz rybníka Knížecí

Českobudějoviko - Největší potíže s přívalovými dešti měli na Hlubocku, jinde se voda držela zkrátka.

Jeden den a hned dvě tragédie

České Budějovice - Krajská metropole v úterý zažila svůj černý den. O život zde totiž přišly hned dvě osoby.

Ryby v Mlýnské stoce nikdo neotrávil, zabil je déšť

České Budějovice - Těm, kteří se v úterý a v pondělí procházeli okolo Mlýnské stoky v Havlíčkově kolonii v krajském městě, se naskytl nepříjemný pohled.

Někteří cyklisté sází na bezpečnost, nosí vesty

České Budějovice - Cyklistické přilby jsou u milovníků jízdních kol v dnešní době čím dál větší samozřejmostí. Na řadu tak v posledních měsících přichází další bezpečnostní prvek.

Ornamenty už umějí z kůže vymazat

České Budějovice - Když bylo Magdaléně Ludvíkové devatenáct let, tak zase o tom tolik nepřemýšlela a nechala si okolo ruky vytetovat ornament. A dnes toho lituje.

Psi uzavření v autech ve vedrech trpí

České Budějovice - S bezcitností až brutalitou hraničí nezodpovědnost některých majitelů zvířat, kteří v horkých letních dnech nechávají své čtyřnohé miláčky zavřené uvnitř vozidel.

Po Malši se plavila Aurora, ale i mlýn

Plav /FOTOGALERIE/ - Stovky diváků, krásně teplý a slunečný letní den, stánky s občerstvením a v neposlední kuriózní plavidla na řeče Malši. To je tradiční Benátská noc v Plavě, která se konala právě uplynulou sobotu.

Temelín odstavil první blok kvůli výměně paliva

Temelín - Americkou firmu Westinghouse vystřídá v dodávkách paliva ruský Tvel.

OBRAZEM: Kabrioletům počasí vyšlo

České Budějovice - V sobotu si dali dostaveníčko v autokempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou majitelé legendárních československých kabrioletů Škoda Felicia a Škoda 450.

Kabriolety z miného století si dají dostavení v kempu

Hluboká nad Vltavou - Líbivá karoserie, dva karburátory, koženková sedadla, stahovací střecha a v neposlední řadě u veteránistů hodně oblíbený vůz.

Lidé vodu podceňují a doplácejí na to

Českobudějovicko - Vratká kanoe se dvěma vodáky vracející se proud pod jezem nepřekonává a otáčí se. A začíná doslova boj o život.

Hašiči z Nových Homol brzy překročí stovku

Nové Homole - Už v těchto dnech se novohomolský sbor dobrovolných hasičů připravuje na velkopu slávu v příštím roce. To totiž bude slavit přesně 110 let své existence.

Zemědělci musejí hnůj a močůvku odstranit

Šalmanovice - František Haidr bydlí na okraji Šalmanovic a hned těsně za jeho stavením sídlí rozlehlý zemědělský areál.

Velkou vodu Vltava zvládla, stavba na ní ne

České Budějovice - Vedení Českých Budějovic si protipovodňová opatření na řece jenom pochvaluje.

D3 čeká na soukromé peníze

České Budějovice -Peníze. To je hlavní důvod, proč se výstavba pro Jihočechy tolik potřebné dálnice D3 neustále protahuje. A v nejbližších letech se rozhodně nedá čekat příliš velké zlepšení.

Povodně: účet za více než miliardu

Jižní Čechy -Když sečtete hektolitry bouřícího vodního živlu se zničeným majetkem, s poničenými či zbořenými domy, mosty anebo silnicemi, evakuaci lidí, vyjde vám astronomická suma. Přesně 1 027 394 000 korun.

Peníze na spojení okruhů máme, slíbil ministr

České Budějovice- Dostavbě propojení českobudějovické Okružní a Nádražní ulice by snad už nic stát v cestě nemělo. Ani nedostatek peněz. Včera o tom přesvědčil primátora města Juraje Thomu ministr dopravy Gustáv Slamečka.

Druhý blok po více než osmdesáti dnech vyrábí

Temelín- Jaderná elektrárna Temelín po jedenaosmdesáti dnech už zase dodává elektřinu do sítě z obou bloků

Na Hluboké se usadili středověcí rytíři

Hluboká nad Vltavou - Urostlí rytíři v plné zbroji, koně s pestrobarevnými přikrývkami, různé erby, urozené dámy v dobových šatech či dramatické souboje na koních i na zemi.

Radnice slibuje zvelebit ulice okolo Ledenické

České Budějovice- Rozbité ulice se budou opravovat podle možností městské pokladny.

LIDÉ SV. FLORIÁNA: Mezníkem byly povodně

Plav - Obec na břehu Malše by si svou další budoucnost po srpnových dnech v roce 2002 asi jen těžko mohla představit bez místního sboru dobrovolných hasičů.

Historický most přes Vltavu nahradí nový

Týn nad Vltavou - Škatulata, škatulata, hejbejte se. Tak tuto známou dětskou říkanku v budoucnu mohou přímo v praxi využít v Týně nad Vltavou. Ale namísto škatulat se tu budou stěhovat mosty.

Řidiči pijí alkohol za volanty stále víc

České Budějovice - S alkoholem zmoženými motoristy se potkávají letos častěji také policisté.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT