VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADEK PAPÁČEK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Za hlídání silnic celníci dostali dary

České Budějovice - Dlouholetou účinnou pomoc s hlídáním bezpečnosti na silnicích ocenil Jihočeský kraj své celníky věcnými dary. Za kontrolu přetížení kamionů a dodržování povinných přestávek dostal Celní úřad pro Jihočeský kraj technické vybavení v hodnotě 350 tisíc korun. Tablety, notebooky, tiskárny a dalekohledy převzal z rukou radního pro dopravu Antonína Kráka ředitel Celního úřadu Michal Kubát.

Inspektorát práce a policie chtějí spolupracovat

České Budějovice - Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje a Oblastní inspektorát bezpečnosti práce chtějí rozšířit a prohloubit svoji vzájemnou spolupráci. Jejich zástupci tak uzavřeli dohodu o vzájemné pomoci.

Vím, že se v mé vlasti něco děje, ale strach o své příbuzné nemám

České Budějovice - Jeho rodná vlast zažila pokus o armádní převrat. On ale daleko od své rodiny prožíval den jako každý jiný. Erdinč Yumer se v sobotu věnoval své práci v občerstvení v Českých Budějovicích.

FOTOGALERIE a VIDEO: Dřevorubci sekali a řezali na pomoc nemocné Natálce

Hojná Voda – Natálka Petříková ze Žáru bojuje s dětskou mozkovou obrnou, nedoslýchá a má amputovanou nohu v oblasti nártu. Na její podporu nyní putuje téměř 11 000 korun jako výtěžek ze sobotních Dřevorubeckých slavností v Hojné Vodě.

Při cyklovýletu na Šumavě se rodičům ztratil jejich syn

Šumava - Čtrnáctiletého syna jeho rodiče naposledy viděli, když vyjížděli ze Zadova směrem na Borovou Ladu. Tam se však už nepotkali. Následně se proto na Šumavě rozjela pátrací akce, která měla šťastný konec. Chlapce policisté vypátrali ve Vimperku.

Podvodný lékař z Táborska obral pojišťovnu o deset milionů korun

Jižní Čechy – Jihočeští kriminalisté obvinili v minulých dnech lékaře z Táborska ze závažného podvodu. Svými machinacemi si přišel na bezmála 10 milionů korun. Jednáním poškodil zdravotní pojišťovnu.

Zloděj se vloupal do dvou aut

České Budějovice - Dva případy vloupání do vozidel šetří za minulý páteční večer policisté z obvodního oddělení 28. října v Českých Budějovicích. První z nich se stalo v ulici Pekárenská, kde se neznámý zloděj vloupal do automobilu Škoda Octavia a ukradl z něj značkovou mikinu.

Tisícovka mladých požárníků z celé republiky soutěžila na jihu Čech

České Budějovice – Pět dnů v Českých Budějovicích a v Trocnově bojovali mladí dobrovolní hasiči o republikové mistrovské tituly ve hře Plamen. Akce se zhruba devíti sty účastníky se uskutečnila od minulého pátku do úterý.

Bývalí radní mají zaplatit městu

České Budějovice – Společně vedli krajské město. Společně mají zaplatit 441 tisíc. Bývalého primátora Juraje Thomu a Ivanu Popelovou, která byla jeho první náměstkyní, žaluje vedení města České Budějovice.

Důkazy, že syn matku zabil, chyběly. Z vazby jde domů

České Budějovice – Hrozilo mu až 18 let za mřížemi. Takový trest mohl ve středu krajský soud vyměřit Janu S. (24) za vraždu jeho matky Marie S. (47), kterou měl podle obžaloby spáchat loni 1. května u Protivína na Písecku.

Dopravu a MHD čeká omezení, běžci mají přednost

České Budějovice /VIDEO/ - Závod Mattoni 1/2 Maraton České Budějovice se řadí mezi největší dálkové běhy na světě. Do ulic krajské metropole se na trať dlouhou jednadvacet kilometrů vydá tisíce běžců.

Řidič srazil nezletilou dívku na přechodu v Lišově

Lišov – Ve středu ráno srazil řidič automobilu nezletilou dívku na přechodu pro chodce v Lišově. Zřejmě ji nedal přednost. Dívka byla s lehkým zraněním v dolní části těla převezena k ošetření do nemocnice.

Vláčky miluje. Letos s nimi oslaví půl století

České Budějovice – „Pánové, kdo je taky z vás duchovní otec výstavy?" zněl dotaz při příchodu na Den dětí s mašinkami, kterou 
o víkendu uspořádal českobudějovický Klub železničních modelářů. „Rozhodně Jirka Dvořák," vyhrkli na stejno čtyři muži u vstupu.

OBRAZEM: Celebrity pomáhaly fotbalem

České Budějovice -  9. ročník akce Pomáháme fotbalem se povedl. Na Střeleckém ostrově si to na hřišti rozdaly tři mužstva známých osobností ze světa showbyznysu a sportu.

Zraněného vytáhli z dolu hlubokého šedesát metrů

Černá v Pošumaví - Zůstal v důlní šachtě. Ven se sám nemohl dostat. Zraněného muže v dole v Bližné u Černé v Pošumaví vytáhli po náročném zásahu hasiči v úterý odpoledne.

VIDEO a FOTOGALERIE: Děti si vyzkoušely přes dvacet různých řemesel

Rudolfov - Práci číšníka, učitelky, pradleny, pekaře, malíře, detektiva, zahradníka, převozníka, pošťáka, lékaře, lesníka, truhláře, zedníka, kominíka či kuchaře a mnoha dalších profesí si mohlo na vlastní kůži okusit přes tisíc dětí, které se v sobotu zúčastnily Pohádkového lesa v Rudolfově.

Kroupy zasypaly krajskou metropoli. Hasiči žádné problémy neřešili

České Budějovice - V sobotu po třetí hodině odpoledne se na České Budějovice snesly kroupy. Vydatná nadílka však žádné vážné problémy nezpůsobila. Hasiči nemuseli odstraňovat nějaké následky spojené s krupobitím. Nohejbalisté Dynama České Budějovice ale například museli před kroupami utéct do haly.   

Lidé začali více nakupovat zbraně. Mají strach z běženců

České Budějovice – Josef Svěchota prodává v českobudějovickém obchodě STV ARMS krátké a dlouhé zbraně pro sportovní střelce či myslivce. Jejich poptávka se prý v posledních letech nijak nemění. Rapidně ale naopak mezi zákazníky přibývají lidé, kteří se bojí 
o svoji bezpečnost.

Po koupání v kašně se nemohl německý turista dostat ven

České Budějovice – Přestupku proti veřejnému pořádku se dopustil německý turista, který se v neděli 15. května večer koupal nahý 
v Samsonově kašně na náměstí Přemysla Otakara II. 
v Českých Budějovicích.

Mladí hasiči z Malšic porazili i starší soupeře

České Budějovice /VIDEO/ – Nejlepší mladí hasiči jsou 
z Malšic na Táborsku. Žáci tamní základní školy triumfovali ve finálovém kole soutěže Mladý záchranář – hasičem v akci, která vyvrcholila na ředitelství jihočeských hasičů v Českých Budějovicích.

OBRAZEM: Hasiči zahájili oslavy výročí 150 let

České Budějovice /VIDEO/ - Českobudějovičtí hasiči ve čtvrtek na Výstavišti zahájili oslavy svých kulatých 150. narozenin. Necelé tři stovky současných, bývalých příslušníků sboru a občanských zaměstnanců si mohly prohlédnout knihu mapující historii hasičů v jihočeské metropoli.

V Temelíně chytali zločince

Jižní Čechy /VIDEO/ – Přehradili mu cestu, rychle ho dostali z auta a spoutali. Speciální policejní jednotka ve středu v temelínské elektrárně zadržela nebezpečného pachatele. Muži v neprůstřelných vestách a se samopaly v rukách tak v modelové situaci ukázaly, čeho jsou schopni.

Českým hokejistům fandí s pukem v hlavě

České Budějovice – Je známý tím, že hokejové mistrovství prožívá doslova s pukem v hlavě. Jednačtyřicetiletý Tomáš Sabolčák z Českých Budějovic svoji originální rekvizitu naposledy představil při úterním přátelském utkání české reprezentace s Kanadou v Praze.

Soud dal ve sporu o parkování nakonec za pravdu magistrátu

České Budějovice – Okresní soud v Českých Budějovicích v úterý vyřkl, že výpověď českobudějovického magistrátu společnosti VINCI Park CZ 
z provozu parkování ve městě v roce 2012 byla 
v souladu se zákonem.

Zachraňovat umí i ze vzduchu

České Budějovice – Slaví 
25 let své existence na jihu Čech. Na pravidelné cvičení na letišti v Plané u Českých Budějovic se tak rozhodli pozvat také zástupce médií.

Ztracené tříleté dítě vozili policisté po městě, aby poznalo domov

Jižní Čechy – Na jihu Čech kriminalisté nyní hledají 
a pohřešují 350 osob. Deset procent tvoří děti do 18 let. Fotografie čtrnácti z nich najdete na titulní straně dnešního vydání. Většinou se však jedná o notorické útěkáře z dětských domovů. Policisté často řeší i případy, kdy se dítě ztratí rodičům 
z dohledu.

OBRAZEM: Myslivci ukázali trofeje. Mezi nimi i raritního srnce parukáře

České Budějovice – Na českobudějovickém výstavišti se o víkendu uskutečnila výstava mysliveckých trofejí ulovených za loňský rok v českobudějovickém okrese. 

FOTOGALERIE a VIDEO: Skauti z Českých Budějovic oslavili své stoleté výročí

České Budějovice - Už několik generací v krajském městě fungují skauti. V sobotu oslavili 100 let skautingu v Českých Budějovicích. Piaristické náměstí tak zaplnily desítky chlapců a děvčat, kteří příchozím předvedly scénky, vystoupení a také své dovednosti. Nechybělo ani vyprávění pamětníků.  

Zraněný nechtěl pomoci. Nenechaly se ale odradit a zavolaly sanitu

Hluboká nad Vltavou – Je jim patnáct let, ale zachovaly se přímo hrdinsky. Patnáctileté Nicole Hálová a Gina Maria Guffanti z Hluboké nad Vltavou poskytly první pomoc muži, který spadl z kola a zlomil si stehenní kost. Zavolaly mu sanitku a do jejího příjezdu se o zraněného staraly.

Chmatáka se podařilo vylekat

České Budějovice – Policisté 
z obvodního oddělení Boršov nad Vltavou pátrají po neznámém pachateli, který v pondělí 4. dubna mezi 12 a 12.15 hodinou vnikl do domova pro seniory v Římově na náměstí 
J. Gurreho a z pokoje jedné paní odcizil několik tisíc korun.

Nové plemeno kapra. Jihočeští vědci ho šlechtili 17 let

Vodňany – Vědci z Jihočeské univerzity vyšlechtili nové plemeno kapra. Amurský lysec je odolný proti nemocem, především vůči vysoce infekčnímu a smrtelnému onemocnění způsobenému koi herpes virem (KHV).

Poprali se, ale pak své skutečné bratrství chtěli stvrdit také krví

České Budějovice – Dva slovenští bratři se minulé úterý poprali na českobudějovickém sídlišti Máj. Jeden se při tom nechtěně řízl do prstu na ruce. Když ho hlídka městské policie chtěla odvézt do nemocnice, druhý se zkoušel také říznout.

Státní zástupce v pátek obžaloval šéfa Bloku proti Islámu Konvičku

České Budějovice – Státní zástupce Josef Richtr v pátek obžaloval předsedu Bloku proti islámu Martina Konvičku. Viní jej z podněcování k nenávisti vůči islámskému náboženství.

Rektor první den ve funkci prošvihl

České Budějovice – Ve středu se Tomáš Machula poprvé probudil s vědomím, že je oficiálně novým rektorem Jihočeské univerzity. „Vstávalo se mi ale stejně špatně jako kdykoliv předtím," říká s tím, že se pro něj nic zásadního nezměnilo.

Požár traktoru pravděpodobně způsobila technická závada

Dynín – V pondělí krátce po poledni vyjížděli hasiči k požáru traktoru v Dyníně. Škodu za milion korun pravděpodobně způsobila technická závada.

OBRAZEM: Bedny s pivem se vysypaly na silnici

České Budějovice – Na křižovatce Pražské třídy s Okružní ulicí v Českých Budějovicích se v pondělí na silnici vysypalo několik desítek beden s pivními lahvemi. „Řidiči se při snaze odbočit a jet dále na Okružní náklad převážil," řekl Milan Bajcura, policejní mluvčí. 

Jihočeský herec Ondřej Veselý: Kopali mě do hlavy, chtěli se na mně vybít

Praha, České Budějovice – Jihočeského herce Ondřeje Veselého ve středu večer 
v Praze napadli neznámí útočníci. Záminku si našli v hokejovém utkání mezi Spartou 
a Plzní. „O hokej ale vůbec nešlo. Spíše si mě vyhlédli jako velkého chlapa, na kterém se chtěli vybít," říká o řádění zřejmě sedmi násilníků muž, který se proslavil například rolí Jaroslava France v televizním seriálu Vyprávěj.

OBRAZEM: Byt panského úředníka obsadily pomlázky, vajíčka a mazance

Nové Hrady – Už tradičně se na státním hradu v Nových Hradech uskutečnily speciální velikonoční prohlídky. Návštěvníci se tak mohli seznámit se zvyky a tradicemi na počátku dvacátého století od masopustu až do Velikonoc.

OBRAZEM: Obří kraslice mají vykoledovat nový skútr pro ženu na vozíku

Hluboká nad Vltavou – O víkendu sobotním běžeckým závodem odstartovaly Velikonoce na Hluboké. Nyní až do poloviny května pokračují možností vydat se po stezce za obřími kraslicemi. Projekt má přispět k pořízení skútru pro tělesně postiženou ženu.

FOTOGALERIE a VIDEO: Svatební průvod v centru města připomněl lásku

České Budějovice - Nevěsta s ženichem vedli v neděli po poledni svatební průvod, který se vydal z Piaristického náměstí v Českých Budějovicích centrem města ulicemi na náměstí Přemysla Otakara II. a zpět. „Po vzkříšení Krista průvod symbolizuje lásku, a to jak člověka k člověku, tak i člověka k Bohu," přiblížil organizátor Víťa Marčík. 

Redaktor Deníku cvičil s městskými strážníky

České Budějovice - Vydejte co nejméně energie, ale způsobte tím co největší bolest, učí se městští strážníci. Každých čtrnáct dní absolvují speciální výcvik, aby udrželi bezpečnost v českobudějovických ulicích. Jejich trénink jsme si vyzkoušeli osobně.

Jmenování rektora prezident republiky zdržovat nebude

České Budějovice - Tomáše Machulu v čele Jihočeské univerzity musí podpisem schválit i předseda vlády.

Vraždu přiznává, k vynesení trestu se ale nedostaví

České Budějovice - Za usmrcení bývalého manžela bodnutím nožem do srdce ženě hrozí 18 let vězení.

Zloděje kol se nezalekla. Sama ho na útěku dostihla a zadržela

České Budějovice - Strážnice českobudějovické městské policie přímo v terénu využila speciální výcvik.

Tajemník vysoudil sedm set tisíc korun

České Budějovice - Magistrát Českých Budějovic musí uhradit svému tajemníkovi Zdeňku Řeřábkovi 637 tisíc korun, o které jej připravil nezákonným odebráním osobních příplatků bývalý primátor Juraj Thoma. Tak v pondělí rozhodl okresní soud. Včetně úroků z prodlení jde celkem o téměř 700 tisíc korun.

Fanoušci na tribunách slibují rachot

České Budějovice - Atmosféru, kterou může Budějovicím závidět celá republika, slibují vytvořit na tribunách Budvar arény hokejoví fanoušci. Už řadu dní před začátkem semifinálových bojů jen málokdy mluví o něčem jiném.

Na Zadově se těžce zranil snowboardista

Šumava Třináctiletý závodník na snowboardu utrpěl ve čtvrtek odpoledne na šumavském Zadově těžké zranění. Jiný závodník na sjezdovce nedobrzdil a narazil mu přímo do zad. S podezřením na poranění páteře byl chlapec letecky transportován do českobudějovické nemocnice.

Potíže dělaly otisky prstů

Dolní Dvořiště Dostali informaci o větším počtu migrantů na hranicích, kde tak operativně vybudovali registrační místa. Jejich činnost je hlavním vyhodnocením úterního cvičení Vlna, do kterého se zapojili jihočeští policisté a celníci na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti.

Migranty na hranicích rozdělovali do tří skupin

Dolní Dvořiště - Nelegální běženci se na hranicích České republiky objevují sporadicky. Na případnou změnu situace však policisté chtějí být nachystáni. Včera se tak uskutečnilo cvičení Vlna, které mělo za úkol prověřit připravenost policie a celní správy na zachycení a prověření větších skupin migrantů.

Věznice stojí už 111 let. Oslavy se ale za mřížemi nechystají

České Budějovice - V úterý uplynulo 111 let ode dne, kdy byla otevřena Vazební věznice v Českých Budějovicích. Lidé za mřížemi ani zaměstnanci výročí ale nijak nezaznamenají. „Žádnou akci vztahující se k výročí kolaudace Justičního paláce s věznicí neplánujeme," uvedla Václava Káplová, tisková mluvčí věznice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT