VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADKA DOLEŽALOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

"Až se zpřísní kontroly, bude efekt lepšího parkování více patrný"

České Budějovice /ROZHOVOR/ - Řidiči si postupně osvojují nové parkovací zvyklosti na Pražském předměstí. Spokojenost měly přinést parkovací zóny hlavně obyvatelům čtvrti.

Mnoho povyku pro parkovací zóny

České Budějovice - O Pražském předměstí a jeho nové dopravní úpravě se vedlo v minulém roce mnoho diskusí. Debata pokračuje i v novém roce.

OBRAZEM: Děti z Doudleb předvedly své zvyky v Budějovicích

České Budějovice - Na třetí adventní neděli si připravily děti z folklorního souboru Doudlebánek vystoupení pro předvánoční náměstí Přemysla Otakara II. Svým zpěvem a tancem přivolaly dokonce i večerní chumelenici. Za to, že děti znají zvyky, písně i tance svého kraje, vděčí Mirce Dušákové, která soubor vede.

Smutek po dítěti nikdy nezmizí

České Budějovice /ROZHOVOR/ - Druhou prosincovou neděli si lidé po celém světě připomněli památku zemřelých dětí. Za malého Toníka, který odešel osm dní po narození, rozsvítila svíčku v kostele na Piaristickém náměstí při mši jeho rodina.

Krajská peněženka roste

České Budějovice – Jihočeský kraj bude v příštím roce hospodařit se 16,6 miliardy korun, přestože počítá s příjmy 15,2 miliardy korun.

Kam poletí, rozhodnou lidé hlasováním

Planá - Od března 2019 budou moci Budějovičtí na dovolenou létat z vlastního letiště. K tomu směřují stavební práce, které na letišti začaly.

OBRAZEM: Památku zesnulých dětí přišly uctít jejich rodiny

České Budějovice - Druhou prosincovou neděli si lidé po celém světě připomínají památku zemřelých dětí.

OBRAZEM: Maturanti slavili plesem své sladké sny

České Budějovice - Studenti 4.R Českého reálného gymnázia postoupili v sobotu večer do stavu maturantů.

Kameny mu ležely na srdci čtyři roky, nyní z nich postavil Geopark

České Budějovice - Petr Vaněk z Gymnázia Jírovcova je běžec na dlouhou trať. Když se v kvartě nadchl pro obor, který většinu studentů a konečně i učitelů odpuzuje, nikdo netušil, že se během několika let stane mladým odborníkem na geologii a mineralogii.

Štěkající „policisté“ poslouchají na slovo

České Budějovice - Vloupání i hospodské rvačky řeší policejní psovodi se svými čtyřnohými svěřenci.

Spěchají, aby nás nedoběhla nemoc, která nebolí, ale zabíjí

České Budějovice/ROZHOVOR/ - Do českobudějovické nemocnice bychom měli při podezření na mrtvici spěchat hned ze dvou dobrých důvodů. Jednak platí, že šance na vyléčení po mrtvici je přímo úměrná rychlosti, se kterou pomoc vyhledáme, jednak máme v Budějovicích velmi zkušený tým neurologů, radiologů a neurochirurgů. Jeho členem je i uznávaný neurochirurg Jiří Fiedler.

Padesátka na silnici vzbudila emoce

Němčice - Při průjezdu necelými šesti kilometry nově zrekonstruované silnice z Češnovic do Němčic musí řidiči hned na dvou místech u autobusových zastávek zpomalit na „padesátku“.

Vzpomínkou oslaví výročí demokracie

Jižní Čechy –  Osmadvacet let od Sametové revoluce města oslavují demokracii.

První den zkušebního provozu nové silnice ukázal na problematická místa

Němčice - Ti, co cestují z Budějovic do Prachatic, se ve středu 15. listopadu dočkali zprovoznění silnice II/145 v úseku Češnovice - Němčice. Do zkušebního provozu byl uveden 5,8 kilometru dlouhý úsek o 21 dní dříve oproti původnímu plánu. Společnost Eurovia tu 163 dní pracovala na kompletní rekonstrukci včetně výstavby nového podloží a odvodnění.

V listopadu bojuje knírem proti rakovině prostaty

České Budějovice – Movember. To je novodobý pánský svátek, při kterém si muži nechávají narůst knír na počest prevence rakoviny prostaty.

OBRAZEM: O medaile se rve i po sedmdesátce

České Budějovice – Tomuto sportu se věnoval zamlada a neopouští ho ani ve věku důchodovém. Milan Maroušek ve svých 72 letech hází svým protivníkem o zem a sám občas také letí vzduchem.

Pomůže Hradcům už druhý volební reparát?

Hradce - Mají za sebou už druhé mimořádné volby do zastupitelstva během jednoho volebního období. V Hradcích na Českobudějovicku, kde žije 94 lidí, obyvatelé svobodně kandidují, chodí k volbám a zase ze zastupitelstva odstupují více než často.

OBRAZEM: Pod kamennou žábou slavili Martina, večer dorazil na bílém koni

České Budějovice - V Galerii Pod kamennou žábou na Piaristickém náměstí se celý den připravovali na příjezd svatého Martina.

OBRAZEM: V muzeu připomněli krutost války i oslavili Den válečných veteránů

České Budějovice - Lidskou touhu po destrukci válkou a hlavně zoufalství a trvalé následky, které si pak nesou lidé po generace ukázala v sobotu otevřená výstava Jihočeského muzea „První světová válka – léta zkázy a bolesti“.

Někteří zemřelí čekají na své blízké marně

České Budějovice - Čryřiačtyřicet uren v českobudějovickém krematoriu čeká marně, až si pro ně přijdou pozůstalí. Čeká tu popel stařečků i mrtvě narozených dětí. Krematorium vyčkává dva roky. Pak se postará o pohřbení popela do společného hrobu na hřbitově sv. Otýlie. 

Od oltáře vyrazila na přehlídkové molo

České Budějovice - Mezi profesionálními modelkami představila Tereza Sabáčková na své módní přehlídce v piaristickém klášteře i nevěsty, které si přehlídkové molo vyzkoušely poprvé.

Prezident vyznamenal dva Jihočechy

Praha, Jižní Čechy - Z rukou Miloše Zemana převzali státní vyznamenání i Václav Haase (in memoriam) a Zdeněk Troška.

V hrudích jim tlučou hasičská srdce

České Budějovice - Hasiči ve středu dostávali vyznamenání za věrnost. Jejich nováčci pak přísahali, že i oni budou stejně oddaní hasičskému sboru.

Policisté pátrali cvičně po ztraceném houbaři pomocí nové technologie

Boletice - Sto třicet policistů z pořádkové jednotky, včetně psovodů, strávilo čtvrteční noc v boletických lesích. Trénovali pátrání po ztracených houbařích.

Průjezd Dasným se komplikuje

Dasný - Zkouška trpělivosti řidičů. To je v posledních dnech cestování obcí Dasný na Českobudějovicku. Obnova kanalizace tu omezuje provoz v místě, které je jedno z nejproblematičtějších na trase z Písku do Českých Budějovic.

Jihočeši nejraději slaví ve Windy Pointu

České Budějovice /ROZHOVOR/ – V anketě Českobudějovického deníku o „Nejoblíbenější provozovnu roku 2017“ vyhrál na plné čáře o závratné dva tisíce hlasů před všemi ostatními lipenský coctail bar Windy Point v Černé v Pošumaví.

OBRAZEM: Jitrnicobraní na Borovanském mlýně připomíná tradici zabijaček

Borovany - Už posedmé se sešli milovníci českých staročeských zabijaček na Borovanském mlýně. "Dnes vyrábíme jitrnice a návštěvníci si mohou jejich výrobu i vyzkoušet.

Náklaďáky pod drobnohledem

České Budějovice – Přetížené nápravy nebo falšované doklady. To prý bývají nejčastější prohřešky řidičů a majitelů nákladních aut.

Problémový kruháč: Narazí hlavně ti, co jezdí popaměti

České Budějovice - Překvapení čekalo na řidiče, kteří jezdí přes kruhový objezd na Okružní. Změna značení, ze kterého vyplývá i změna přednosti v jízdě, způsobila zejména v prvních dnech řadu drobných dopravních nehod.

Jejich smutným osudem je motorka

České Budějovice - Motorkářů na silnicích přibývá. Rychlou jízdou s větrem ve vlasech se baví mladí i starší. Adrenalinový zážitek ale jde ruku v ruce s nebezpečím.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>