Malá sportovní Puma ST je nejen mezi novináři hodně chválená za svoji hravost a rychlost. Ještě aby ne, když její tříválcový 1.5 EcoBoost podává výkon 147 kW (200 koní), přenášený na přední kola skrze šestistupňovou manuální převodovku. Právě manuál je ale pro mnoho lidí odrazující, a proto Ford přichází s Pumou ST Powershift – méně výkonnou, ale rozhodně ne ošizenou variantou, která více myslí na každodenní použití.

Lepší propojení s mobilem i ambientní osvětlení. Hyundai i10 zase trochu dospěl

Pod kapotou je stále tříválec, ale už nikoliv patnáctistovka. Puma ST Powershift si vystačí s litrem, dopovaným mild-hybridním startér-generátorem. Jedná se o vůbec nejvýkonnější variantu motoru 1.0 EcoBoost, jakou je Ford schopen nabídnout – konkrétně poskytuje výkon 125 kW (170 koní) v 5 750 otáčkách za minutu a točivý moment 248 Nm ve 3 000 otáčkách za minutu. Značnou roli tu sehrává právě 48V startér-generátor, který je pro tuto verzi posílen, aby více rekuperoval a zároveň více pomáhal motoru při akceleraci. Stejně jako výkonnější ST s manuální převodovkou, má i varianta s litrem výfuk s aktivní klapkou. Ta se otevře v jízdním režimu Sport, aby dodala Pumě peprnější zvuk.

Zdroj: Youtube

Motor je spřažen se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou Powershift. Ford uvádí, že převodovka komfortně zvládne městské popojíždění, ale v případě, že řidič pořádně šlápne na plyn, umí i bleskurychle podřadit a pelášit. Řazení lze případně převzít do vlastních rukou pomocí pádel pod volantem.

Zrychlení z nuly na sto probíhá za 7,3 sekundy, což není sice dramaticky rychlé, ale ani nijak pomalé. Jen pro porovnání – „plnotučné“ ST sprintuje z klidu na stovku o 6 desetin sekundy rychleji. Na druhou stranu pro mnoho majitelů bude podstatnější spíš spotřeba, a ta činí podle specifikace 6,3 litru benzinu na 100 kilometrů.

Sportovnější exteriér, interiér, i podvozek

Jak už bylo naznačeno, Puma ST Powershift má sice nižší výkon, na druhou stranu nepřichází oproti svojí sestře s větším motorem a manuálem o žádný ze zásadních prvků. Karoserie je tedy dovybavená střešním spojlerem, zadním difuzorem a specifickými mřížkami nárazníků, na výběr je modrá barva vyhrazené pro ST verze, a standardně vůz obouvá velká devatenáctipalcová kola. Uvnitř se potom nachází sportovní sedadla Sport Performance, potažená umělou kůží, a slušná spousta komfortní výbavy.

Proti dramatickým mrakům se ostrá zelená pěkně vyjímala
Pro hravé tatínky! První svezení se sportovním malým SUV Ford Puma ST

Důležitější jsou ale funkční změny na podvozku. Větší brzdy mají vpředu průměr kotoučů 325 milimetrů a řízení je vybaveno mnohem strmějším převodem, aby se zrychlily reakce na otočení volantem. V zatáčkách pomáhá systém vektorování točivého momentu, tužší stabilizátory (24 mm vpředu a 28 vzadu), tužší příčka zadní nápravy, ale i jiné pružiny a dvouplášťové tlumiče Hitachi. Zkrátka i když má Puma ST ve verzi s automatickou převodovkou nižší výkon, a na stovku jí to trvá o něco déle, hravost by si měla zachovat stejnou, jako silnější varianta.

Otázkou zůstává cena a taky termín, kdy se prví vozy dostanou k tuzemským zákazníkům. Jen pro informaci – cena Pumy ST s manuální převodovkou a motorem 1.5 EcoBoost startuje na částce 896 900 korun.