Na skicách je potřeba brát v potaz, že se jedná o designové návrhy s místy trochu přemrštěnými proporcemi, aby auto vyznělo celkově „dramatičtěji“. Zpravidla jsou auta na skicách nižší a širší, než potom ve skutečnosti. A i když karoserie aut, a tedy i proporce a vnější rozměry, zůstanou u Scaly i Kamiqu po faceliftu pořád stejné, lze ze skic docela dobře odvodit, co se bude v designu vozů měnit.

Oba vozy dostanou pozměněné přední i zadní partie, nové budou světlomety a kola, ale i zdánlivá drobnost, jakou je nápis Škoda na pátých dveřích. Ten totiž přejde do nové podoby, ve které je háček nad písmenem „S“ zakomponován přímo do písmene.  

Modernizovanou Scalu půjde nejlépe poznat podle nové mřížky chladiče s vystupujícími segmenty, ale i podle užších světlometů, „seříznutých“ na vnější straně hranou nárazníku. Nový je i samotný nárazník, který podle všeho dostane výraznější vstupy vzduchu po stranách a taky nové lakované příčky, zasahující do spodní části. Zadní partie má pak opět nový nárazník s jinak usazenými křivkami, a také novou grafiku koncových světel, byť jejich tvary zůstaly.

Hala M13 se stane centrem výroby elektromobilů
U Octavie se bude přepisovat rodný list. Výroba nejdůležitější Škody se stěhuje

V podobném duchu se nese i SUV sourozenec Kamiq. Vrchní led pruhy světel jsou zúžené a ostřeji řezané, a nový nárazník nese opticky širší spodní část s novými lamelami. Vzadu jsou kromě jiného designu svítilen nové odrazky, ale i zadní nárazník se širokou spodní částí a velkým stříbrným krytem, evokujícím ochranu podvozku.

Otázkou zůstává, nakolik se budou měnit interiéry vozů, ale lze s jistotou říci, že i zde se novinky ponesou v podobném duchu. Všechny detaily, a to včetně výčtu nových prvků výbavy a snad i cen, se dozvíme již za několik dní. Oba vozy budou mít premiéru 1. srpna.