Hráči GBA Lions, kteří vyhráli základní i nadstavbovou část, ve čtvrtfinále vyřadili pardubický Vividbooks 2:1 na zápasy (82:71, 71:70 a 102:54), když až ve třetím rozhodujícím duelu naplno potvrdili roli favorita.

Jejich nadcházející protivník obsadil čtvrtou příčku a ve čtvrtfinále si poradil se Sokolem Pražským ve dvou zápasech (76:64 a 93:66). Prim v týmu Turů hraje trojice Slezák, Novák a Marko. Pokud je Jihočeši dokážou ubránit, mají vyhráno.

V nadstavbové skupině I. ligy se tito soupeři utkali dvakrát a oba zápasy vyhráli GBA Lions – doma 101:97 a ve Svitavách 88:77.

„Domácí utkání přineslo obrovský boj, dalo by se říci bez obran, a na konci vyhrál šťastnější a možná trochu lepší útok v našem podání. V odvetě oba týmy nastoupily v okleštěných sestavách a nám se dařilo lépe střelecky. Každopádně z těch zápasů máme hodně poznatků. I čtvrtfinálová série s Pardubicemi nám ukázala, jakou cestou se musíme vydat a co je třeba učinit, abychom byli v semifinále úspěšní," podotkl trenér GBA Lions Andrej Červenka.

Úvodní zápas se hraje v pátek na jihu Čech, odveta už v neděli 7. dubna ve Svitavách. Pokud nebude rozhodnuto, třetí zápas je na programu ve středu 10. dubna v Jindřichově Hradci.

„Chtěl bych příznivce požádat, aby dorazili v co největším počtu a podpořili. Dodává nám to obrovskou energii a tým z toho v domácích podmínkách určitě těží. Budeme každého fanouška potřebovat," apeluje kouč.

V druhé semifinálové dvojici změří síly Hradec Králové s Litoměřicemi.