BK Strakonice - BK Havířov 57:60 po prodloužení (12:18, 30:28, 42:40, 52:52)

Body: Reisinger 12, Hauserová a Housková 10, Jánská 7, Matoušková 6, Tomšovicová a Jeništová 4, Bernasová a Pešková 2 - Halátková 20, Válková 16, Menšíková a Busková 6, Bělicová a Bačová 5, Šandová 2. Trestné hody: 16/11:16/11. Trojky: 28/4:36/7. Doskoky celkem: 72:47.

Od začátku zápasu se odvíjela bitva ve vysokém tempu, což také mělo vliv na přesnost střelby. Hostující hráčky utekly do mírného náskoku v závěru první čtvrtiny, ale Jihočešky ztrátu hned v úvodu druhé čtvrtiny smazaly a naopak ony se dostaly do sedmi bodů v plusu. Před přestávkou však hráčky Havířova snížily na rozdíl dvou bodů. Ve druhém poločase to bylo z obou stran střelecké trápení a skóre se posouvalo doslova krokem. Dva body k dobru měly domácí hráčky i po třetí čtvrtině. O ty v té závěrečné přišly a muselo se prodlužovat. A v prodloužení se štěstíčko postavilo čelem k havířovským basketbalistkám. Jejich hru táhla Tereza Halátková, která začínala s basketbalem na nevyšší úrovni právě ve Strakonicích.

Série pokačuje v neděli v Havířově. Strakoňandy musejí vyhrát, aby si vynutily rozhodující třetí úterní duel na domácí palubovce.

"Velké poděkováí patří skvělým divákům a všem, kteří se podíleli na předzápasovém překvapení v podobě hymny BK Strakonice, kterou si posléze zazpívala za doprovodu Ireny a Jana Hartlových celá hala. Škoda jen, že to v závěru nedopadlo dobře, mohli jsme si ji zazpívat ještě veseleji," doplnil sportovní editel BK Strakonice Petr Martínek.