Vypáčili dvířka

Loupež policii oznámil v neděli večer majitel herny. Českobudějovičtí kriminalisté začali případ okamžitě vyšetřovat a na základě zjištěných poznatků zanedlouho spadla klec.

Pachatelé, muži ve věku 27 a 29 let, se na loupeži předem domluvili. Chtěli tak vyřešit svou tíživou finanční situaci.

„Mladší z dvojice pachatelů byl v herně zaměstnán jako barman,“ prozradila českobudějovická policejní tisková mluvčí Regina Tupá a doplnila, že oba již mají za sebou trestnou činnost.

„V neděli páčidlem vypáčili dvířka u třech hracích automatů a zmocnili se finančních hotovostí. Pak ještě z barového pultu odcizili denní tržbu a drobné mince. Způsobili škodu odcizením ve výši 73 900 korun a škodu poškozením nejméně ve výši 5000 korun,“ doplňuje Regina Tupá.

Policie včera zahájila vůči oběma pachatelům trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a poškozování cizí věci.
„Není to první případ, kdy byl pachatel nebo jeden ze spolupachatelů v herně či baru přímo zaměstnán,“ pokračuje Tupá.

„V loňském roce jsme také řešili asi osm smyšlených přepadení.“
Lidé v tíživé finanční situaci oznámili na policii přepadení, ke kterému ve skutečnosti nedošlo.

„Mnozí si neuvědomují, že se tak dopouštějí přestupku křivého vysvětlení, za což mohou dostat pokutu až do výše padesát tisíc korun,“ dodává Regina Tupá.

Horor nad ránem

V sobotu ráno k jednomu přepadení baru došlo v Českém Krumlově.

„Pachatel ráno kolem sedmé hodiny přistoupil k barmance v Horor baru, která v té chvíli chtěla zavřít venkovní přístupové dveře,“ vysvětluje policejní mluvčí Jaroslav Beran.

Muž zatlačil barmanku dovnitř a pod pohrůžkou násilí vyžadoval peněženku s hotovostí. „Snažil se ji barmance vytrhnout, přitom s ní cloumal, až ji povalil na zem.“

Nakonec se mu to podařilo a násilník z tašky odcizil hotovost ve výši nejméně deset tisíc korun.

„K ublížení na zdraví naštěstí nedošlo, ale barmanka utrpěla šok,“ pokračuje Beran.

Vyšetřovatelé teď na základě výpovědi přepadené barmanky zhotovují portrét pachatele.