Jelikož se havarované auto nacházelo mimo silnici v blízkosti potoka, hrozilo nebezpečí jeho kontaminace. Na místo vyjely jednotky CPS J. Hradec a jednotka SDH N. Bystřice. Díky včasnému zásahu hasičů a také tomu, že převážená balenka se z vozidla vysypala tak, že bránila odtoku ropných látek do potoka, se podařilo zabránit ekologickému problému.


V pátek těsně po půlnoci byl ohlášen požár v obci Dolní Němčice. Na místo vyjeli profesionální hasiči z PS Dačice, CPS Jindřichův Hradec a dobrovolní hasiči obcí Dačice a Dolní Němčice. Bylo zjištěno, že se jedná o malou dřevěnou budovu, která je využívána dobrovolnými hasiči. Požárem byl zasažen celý objekt. Škoda je kolem 100 000 korun.


Ve čtvrtek v 17.20 hodiny začalo hořet auto v autoservisu ve Volyňské ulici ve Strakonicích. Hořela elektrická instalace, střední tunel vozu a sedačka řidiče. Požár byl uhašen zaměstnanci servisu. Škoda byla stanovena na 20 000 Kč, uchráněny byly hodnoty za 130 000. Příčina požáru je v šetření, jsou prověřovány dvě verze: nedbalost a technická závada.

 Foto: