Řidička osobního automobilu, která jela 4. října po frekventované křižovatce Rudolfovská – Chelčického, náhle upadla do bezvědomí.

Otevřeným oknem k brzdám

Kolemjedoucí řidič Filip Korostenski si toho okamžitě všiml. Nemeškal, vyběhl ze svého auta a otevřeným oknem skočil za jízdy do auta s omdlelou ženou.
Auto zastavil a zavolal záchrannou službu. Svým činem tak zabránil zranění při dopravní nehodě. Řidička byla navíc ve 34. týdnu těhotenství.


Za tento hrdinský čin dostal v úterý zachránce Filip Korostenski od hejtmana Jana Zahradníka Pamětní medaili Jihočeského kraje spolu s pamětním listem.


„Oceňuji vaše duchapřítomné jednání a zásluhu na záchraně dvou lidských životů,“ řekl jihočeský hejtman Zahradník.
„Klobouk dolů před vámi, neboť vaše reakce byla obdivuhodná, a za ni vám děkuji,“ pokračoval dále hejtman Zahradník.
Filip Korostenski si na nebezpečnou událost starou dva měsíce pochopitelně velmi dobře vzpomíná.


„Jednal jsem tenkrát zkratově, impulzivně a jsem samozřejmě rád, že všechno dobře dopadlo“ řekl oceněný zachránce.

Poděkování za dva životy

„Radost mi udělalo, že za dva dny se mi rodina té paní ozvala. Dokonce jsem pak dostal od ní také zprávu mobilním telefonem, když se jí narodila dcera,“ pokračuje ve vzpomínání Filip Korostenski.


Protože třicetiletý zachránce sám podniká v oblasti odtahu a vyprošťování osobních a nákladních automobilů a autobusů, dobře ví, co se někdy na našich silnicích přihodí.


„Při nehodách je nejlepším řešením zavolat nejdříve záchranku, až potom teprve cokoliv jiného. Kolikrát je ale zarážející, jak se při dopravních nehodách řidiči chovají,“ podotýká Filip Korostenski.