Prachatickým kriminalistům se jej podařilo jen dva dny po loupeži zadržet, pachatel se k trestnému činu doznal a navíc jej kriminalistům při prvotním šetření i detailně popsal. Jediné, co nepřiznal, bylo, kam ukryl lup v hodnotě pětadvaceti tisíc korun. I ten se však nakonec podařilo kriminalistům najít a zajistit. Jedná se o zhruba čtyřiadvacet tisíc korun, které opustily pachatelovu skrýš.


„Kriminalistům se podařilo pachatele dopadnout za vydatné pomoci vimperských občanů a také s pomocí kamerového systému, který obsluhuje městská policie,“ přiblížil okolnosti, které vedly k dopadení zloděje, komisař Okresního ředitelství Policie ČR v Prachaticíhc Jaroslav Pangl.


Kriminalistům se navíc podřailo zajistit i oděv a latexovou masku, které třicetiletý pachatel při přepadení použil „Maska bude kriminalistickými techniky zaslána na vzorky DNA.


„Motiv činu, který pachatele přiměl, aby po jednatřicetileté ženě v baru požadoval pod pohrůžkou fyzického násilí peníze, je zatím v šetření. Muži byl přidělen obhájce a kriminalisté budou pokračovat ve vyšetřování,“ doplnil Jaroslav Pangl.