„Podařilo se nám zemřelého muže identifikovat, takže známe jeho totožnost a víme, o koho se jedná,“ potvrdila v pondělí mluvčí českobudějovického oddělení Policie ČR Regina Tupá.


„Jde o devětačtyřicetiletého cizince. Příčina a míra zavinění jsou předmětem vyšetřování, takže zjišťujeme, jestli nedošlo k nějakému násilí a co se událo před smrtí muže.“


Koncem minulého týdne pitva prokázala, že muž, kterého našli se zakrváceným obličejem, zemřel na následky vdechnutí krve nosem. Policie ihned zahájila vyšetřování ve věci trestného činu ublížení na zdraví.

Mrtvý bez domova

Místo nálezu mrtvého muže u objektu bývalé sodovkárny, kde se scházejí lidé, kteří nemají kde bydlet, svědčilo o tom, že se může jednat o bezdomovce.
Zatímco před identifikací nechtěla policie o této možnosti spekulovat, včera již tuto možnost nevyloučila.


Minulý týden potvrdil Přemysl Novotný, terénní pracovník českobudějovického charitního azylového domu svatého Pavla, že bezdomovci areál sodovkárny vyhledávají. Městský azylový dům využívají i cizinci. „Chodí k nám Slováci i lidé dalších národností,“ potvrzuje vedoucí azylového domu v Riegrově ulici Václav Kučera. „Je nám jedno, zda je to Slovák, nebo Tatar. Pracujeme s každým, kdo se dostane do nouze.“


Policie se na pracovníky azylového domu často obrací. „Policie nás skutečně kontaktuje velmi často, když chtějí informace o různých lidech. My však nevíme, proč se o toho člověka zajímají,“ říká Kučera. Proto ani neví, zda patřil zemřelý muž k jejich klientům. O nových podrobnostech bude policie dále informovat.