Děsivě vypadající nehodu odnesla jedna z cestujících ve vlakové soupravě lehkým zraněním, škoda, především na zdemolovaném autě, přesáhla půl milionu korun.


Volkswagen vjel na přejezdu místní komunikace mezi Roudným a silnicí z Českých Budějovic do Včelné do cesty vlaku mířícímu z Kájova do Českých Budějovic. Výstražné zařízení bylo podle přítomných expertů v době nehody plně funkční.


„Předpokládá se, že vina je na řidiči. Přejezd fungoval, jak má, světla byla v činnosti,“ sdělil krátce po nehodě výsledky prvního šetření Petr Marek z vrchního inspektorátu železniční dopravy.


Na místě zasahovali hasiči Českých drah, dopravní policisté, zraněnou transportovala záchranná služba do českobudějovické nemocnice. Ostatní cestující byli do krajského města převezeni náhradní dopravou.


Notně poškozené auto musela z železničního náspu vyzvednout další hasičská jednotka pomocí jeřábu. Narozdíl od vlaku bylo po střetu zcela nepojízdné.


„Na tomhle přejezdu je to hodně blbé a nepřehledné. Člověk, který to ví, si tam ale dává pozor a když se rozhlédne, pod vlak tam vletět nemůže,“ reagovala na zprávu o nehodě Alena Zajícová, která si právě tudy téměř denně zkracuje cestu do práce.


Křížení železničních tratí se silnicemi má v kraji na kontě celou řadu nehod. „Do konce listopadu se letos na přejezdech stalo šedesát čtyři nehod. Oproti předešlému roku je to o 11 více. Usmrceny byly v těchto případech tři osoby,“ shrnula neštěstí krajská policejní mluvčí Jana Kameníková.