Tragická dopravní nehoda se stala včera v půl sedmé ráno u sjezdu z mezinárodní silnice nedaleko Kamenného Újezda. Mladý muž a mladá žena nepřežili srážku Škody Octavie a nákladního auta.


Hasiči z Českých Budějovic vyjeli na místo nehody v šest hodin a třicet šest minut.

Zdemolované auto

„Zpět se vrátili po vyprošťování těl z havarovaného auta v osm hodin a pět minut. Poté k nehodě přijela jednotka ze Suchého Vrbného, aby odstranila následky havárie,“ uvedla včera k tragédii tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v Českých Budějovicích Vendula Matějů.
Ačkoliv se okolnosti vyšetřují, řidič škody zřejmě dostal smyk. Nevyloučeno není, že tragédii ovlivnilo špatné počasí.


Mluvčí hasičů Matějů dodala, že vůz Škoda Octavia byl po nehodě úplně zdemolovaný.


Další vážnou dopravní nehodu šetřili také včera odpoledne policisté na Borku u Českých Budějovic. Naštěstí se zde jednalo „jen“ o těžké , středně těžké a jedno lehké zranění. „Z dosud nezjištěných příčin došlo u odbočky směrem na Hlubokou nad Vltavou ke střetu dvou osobních vozidel. Příčiny nehody a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření,“ řekla včera k borecké nehodě okresní policejní mluvčí Regina Tupá.


Sice ne tak tragické konce, ale složité dopravní následky měl včera v ranních hodinách jiný karambol u Sudoměřic na Táborsku.


Řidič kamionu jedoucí od Tábora směrem na Prahu chtěl v Sudoměřicích odbočit doleva na Borotín. Vlivem mokré vozovky nedokázal včasně svůj rozjetý vůz ubrzdit a naboural dva osobní automobily.


Při této kolizi nebyl nikdo zraněn. Dopravu během odstraňování následků nehody řídila Policie České republiky. v obou směrech se tvořily dlouhé kolony automobilů.

Audi neuřídila

Nepříjemnou nehodu si včera při silném dešti kolem poledne způsobila starší řidička z Táborska se svým audi. Při projíždění pravotočivé zatáčky ve Vlastiboři u Soběslavi nezvládla řízení na mokré vozovce a sjela do místního rybníka.


Naštěstí vyvázla bez zranění, dostala se však do šoku a byla značně podchlazená. Než na místo dorazili hasiči, dokázala sama z auta, které se převrátilo na střechu, vylézt.


S autem na břeh pomáhala hasičům i technika místních zemědělců a jeho vyprošťování musel ustoupit jeden strom na břehu rybníka.

Prachaticko nejvíc

Vítr a déšť, s jehož následky zápasili hasiči, si připsaly i další škody.
Podle hasičů bylo silným větrem nejvíce zasaženo Prachaticko. Hasiči odstraňovali padlé stromy do silnic hned v několika případech.
„V noci jsme vyjížděli k Soumarskému mostu, k obci Březovík, k obci Blažejovice, Hrbov a mezi obce Houžná a Hliniště, kde bylo popadaných stromů hned několik,“ informovala Vendula Matějů.


Silný vítr poslal táborské hasiče v brzkých ranních hodinách ke třem zásahům. Prvním byl spadlý strom v obci Zvěrotice, kde zasahovala jednotka Soběslav.


Ten samý sbor odstranil strom přes vozovku mezi obcemi Tučapy a Zvěrotice.
Padlý strom v obci Kvasejovice likvidovala jednotka z Tábora.


S jedním spadlým stromem měla práci jednotka profesionálů z Jindřichova Hradce v obci Plavsko. Českokrumlovský sbor měl zásahy vinou větru v obci Chvalšiny a obci Blansko.