„Když ho hlídka probudila a vyzvala jej k prokázání totožnosti, muž sdělil, že si v autě jen tak odpočívá,“ uvedla včera mluvčí městské policie Katka Schusterová. „Strážníci zjistili, že byl na muže vydán příkaz k zatčení. Hlídka dotyčného na místě zadržela až do příjezdu hlídky Policie České republiky,“ doplnila.


Společně s policisty strážníci řešili také nedělní náraz osobního auta do sloupu veřejného osvětlení na křižovatce ulic M. Horákové a A. Barcala. S pomocí svědka dopadli značně podnapilého řidiče, který se pokoušel z místa utéct, či spíše odvrávorat. „Strážníci požádali podezřelého muže o podání vysvětlení. Muž sice obtížnou artikulací prohlašoval, že s dopravní nehodou nemá společného vůbec nic, odpovídal ale popisu svědka, který ho na místě nehody také jako viníka označil. Řidič byl ve svém alkoholovém oparu předán Policii České republiky,“ uvedla Schusterová.


Tutéž noc si městští strážníci připsali také kuriózní zásah proti rozjařeným německy mluvícím turistům. Kdosi si na ně stěžoval na tísňové lince 156, že na náměstí Přemysla Otakara II. ruší noční klid a močí do kašny. Případ řeší správní oddělení magistrátu.