Tam však na něho čekali marně. Telefonicky se ozval svědek, který Becharu do Č. Budějovic vezl, a sdělil, že obviněnému se cestou v autě udělalo špatně a vyžádal si ošetření v táborské nemocnici. Tam tuto zprávu předsedovi senátu potvrdili.


Tarek Bechara byl obžalován v únoru 2001. Šetření obsáhlé věci bylo velmi náročné a obviněný musel být 3. března 2002 po uplynutí maximální doby vazby propuštěn na svobodu. V dubnu se k hlavnímu líčení dostavil, ale pak se ozval z Bejrútu s tím, že je nemocen. Kontaktní se soudem byl i poté, nikdy se však k jednání nedostavil a bylo s ním zahájeno řízeno proti uprchlému.


Loni v listopadu byl zatčen v Bratislavě a posléze vydán českým orgánům k šetření podezření z účasti na únosu otce podnikatele Krejčíře. Z vazby v Praze byl později propuštěn na slib, že se bude podřizovat pokynům soudů. 27. července se dostavil k hlavnímu líčení do Č. Budějovic, ale po pár minutách opustil jednací síň s tím, že na jednání není připraven.


Tentokrát tedy zase pro změnu údajně zkolaboval cestou. Pozvané svědky tedy soud vyslechl alespoň do protokolu, za účasti obhajoby.