Při vyprošťování z vozidla stačil ještě policistům jmenovat pachatele. Má jím být jeho zákazník Daniel Stehlík.
Ten tvrdí, že se zadlužil, půjčil si u lichvářů v Plzni a ti mu vnutili splátku dluhu cigaretami. On je objednal, na místě ale přenechal jednání s obchodním zástupcem svým plzeňským věřitelům a ti pak s ním z místa srazu někam odjeli, když mu předtím sebrali legálně drženou zbraň. On pak odjel vypůjčeným autem na jednání do Prahy s po návratu našel svou pistoli ve svém zaparkovaném vozidle.


O těchto základních faktech jsme už čtenáře informovali. Další vyplývají z výpovědí slyšených svědků.

Nedobré pocity

K samotnému tragickému „obchodu“, k němuž tehdy Josef Ondok jel, zmínila jeho matka, že syn měl z kontaktů s novým zákazníkem slibujícím obrat v řádu milionů podivný pocit. Navrhovali mu, aby s ním k předání zboží jel jeho dědeček, ale nakonec vyrazil sám.


O divném prostředí místa napoprvé smluvené schůzky, kam odběratel nakonec nepřijel, mluvil Ondok i s kolegyní z práce. S nedobrým pocitem, až obavami, se svěřil na pracovišti také své přítelkyni. Divné mu byly i objednávka na odpolední hodinu, klientův živnostenský list na jinou činnost, informace o jeho zadluženosti . . . Přesto napodruhé cigarety vezl. Ještě z cesty sděloval na firmu další objednávky, prý kdyby se s ním něco stalo, aby zákazníci dostali zboží. A svědkyni požádal, aby byla večer doma, že nemá klíče . . .


Když se nevracel, přítelkyně s kolegyní a vedením firmy zjistily, že jeho vozidlo vybavené GPS se stále nachází u Volyně. Byla vyrozuměna policie, a ostatní už čtenáři Deníku znají.


Z dalších důkazů vyplynuly i Stehlíkovy dluhy. Zaměstnavateli dluží z půjček na pořízení bytu s úroky 324 105 korun, správě sociálního zabezpečení skoro 120 000, České spořitelně s úroky přes 123 000. Z loňského výdělku 176 982 Kč mu bylo exekucemi sraženo 118 231 korun . . .