Krátce před šestnáctou hodinou vstoupil do pobočky České spořitelny v Kněžskodvorské ulici kuklou maskovaný muž. Pod pohrůžkou použití střelné zbraně, kterou držel v ruce, vyzval obsluhu přepážky k vydání finanční hotovosti. Dva pracovníci peněžního ústavu mu z obavy o svůj život a zdraví vydali hotovost v řádech desetitisíců korun, údajně 134 000 Kč. Peníze si pachatel dal do igelitové tašky s nápisem Tesco a poté, když mu zaměstnanci sdělili, že už žádné peníze nemají, rychle spořitelnu opustil. Při přepadení pobočky České spořitelny nebyl nikdo zraněn.


Šetřením policisté zjistili, že se jednalo o mladšího muže, 170 cm vysoké podsadité postavy. Oblečený byl do světlé mikiny s potiskem, světlých kalhot a na nohou měl sportovní boty s tmavou podrážkou. Mluvil česky a bez přízvuku.

Pomohou občané?

Českobudějovičtí kriminalisté, kteří se případem loupežného přepadení intenzivně zabývají, žádají občany o pomoc. Pokud jste se v inkriminovanou dobu pohybovali v okolí pobočky České spořitelny v Kněžskodvorské ulici a všimli si pohybu podezřelého muže nebo jiných skutečností, které mohou s případem souviset, kontaktujte, prosím, kteroukoliv policejní služebnu nebo zavolejte na linku tísňového volání 158. Za vaši pomoc policie děkuje. ⋌(jk