Policie našla 21. března kolem 19.40 hodiny u Volyně těžce zraněného dealera firmy GECO Tabak, a.s., Josefa Ondoka (28). Nacházel se v uzam〜če〜ném nákladovém prostoru Fordu Transit.


Zraněný muž byl zasažen dvěma výstřely z devítky. Jeden zástřel byl na pomezí týlní a šíjové krajiny, druhý pronikl hrudníkem a zasahoval plíce a játra.
Z vozidla zmizely cigarety, doutníky, hotovost 38 960 korun a mobil, vše celkem za 455 557 korun.
Josef Ondok na následky poranění zemřel 2. dubna v českobudějovické nemocnici.


Z jeho vraždy v úmyslu získat majetkový prospěch se teď Daniel Stehlík zodpovídá.

Vylákán a zabit

Obžaloba ho viní z toho, že onoho kritického dne mezi 14.15 a 15.05 hodiny vylákal mobilem poškozeného pod záminkou odběru objednaných cigaret Marlboro do Volyně.


Odtud v 15.26 hodiny společně odjeli směrem na Přechovice. Odbočili na polní cestu k lesu, kde Stehlík mezi 15.30 a 15.54 hodiny nejméně dvakrát na dealera Josefa Ondoka vystřelil z legálně držené pistole.


Poté se zmocnil čtrnácti beden cigaret a dalších výše uvedených věcí, zraněného odvezl a zanechal v zamčeném autě u Volyně, kde byl navečer nalezen policií a následně transportován do nemocnice.


V přípravném řízení obviněný odmítl vypovídat.


Včera u hlavního líčení uvedl, že se dostal do finančních problémů, půjčil si u lichvářů v Plzni a ti mu vnutili řešení splátky – zmíněnými cigaretami.

Střílel někdo jiný?

Podle jejich pokynů je objednal, ale na místě dodávky přenechal jednání s obchodním zástupcem oněm plzeňským věřitelům, kteří ke schůzce rovněž přijeli. O termínu je prý ale neinformoval.


Ti potom s Ondokem odjeli, když obviněnému ještě předtím sebrali jeho mobilní telefon a od začátku března legálně drženou pistoli. On pak odjel půjčeným autem na jednání do Prahy a po návratu našel svou zbraň ve svém zaparkovaném vozidle.


Ve čtvrtek jednání u krajského soudu pokračuje.