Tehdy ho nejprve chytila kolem půl druhé v noci policejní hlídka spícího v cizím autě na parkovišti v Opletalově ulici a zjistila, že se tam vloupal přes zámek pomocí nože a odcizil majiteli z přihrádky dioptrické brýle v koženém pouzdře.

A pak si ho kolem třinácté hodiny všimli v Mercury Centru: odcizil tu pánské a dvoje dívčí „boxerky“, ponožky, snowboardové rukavice a fleecovou čepici, vše za 1124 korun. Něco na sebe nandal v převlékací kabině, něco dal do kapes a rukávů . . .

Hřešil často

Okresní soud při posuzování jeho nových skutků přihlédl k sedmi předchozím odsouzením pana Martina za krádeže (naposledy v červenci v Brně patnáct měsíců podmíněně na tři a půl roku a dvouletý zákaz pobytu ve městě, pak ještě 12. prosince v Českých Budějovicích osm měsíců nepodmíněně a tříletý zákaz pobytu na Budějovicku) a věznění mu prodloužil. Zohlednil přitom jako výrazně polehčující okolnost doznání obžalovaného a jeho spolupráci při objasňování skutků.

Nový ortel posléze k odvolání obžalovaného krajský soud upravil na samostatný trest odnětí svobody na čtyři měsíce do věznice s dozorem.
Letošní Štědrý den tedy pan M. nejspíš stráví za mřížemi, což asi nechtěl.