Hlídka k místu neprodleně vyjela a její členové v pátek u krajského soudu poskytli důležité svědectví v hlavním líčení s Danielem Stehlíkem, obžalovaným z vraždy Josefa Ondoka.


Z nákladového prostoru fordu slyšeli klepání a naříkání o pomoc. Policisté se snažili s uvězněným komunikovat, ale nebylo mu rozumět a bylo znát, že je mu hůř a hůř. Prostor nešel otevřít. Vyrozuměli, že byl přepaden a že je postřelen. Zavolali záchranku, hasiče a kriminálku.

Klíče v autě

Když hasiči dveře otevřeli a lékař poskytoval zraněnému první pomoc, poškozený na opakované dotazy, kdo mu to udělal, uvedl jméno Stehlík; doplnil i jeho křestní jméno. Stát se tak mělo někde ve skladech či u skladů u nádraží ve Volyni. Stejné informace od postřeleného muže získali na místě i kriminalisté.


Druhý den byl Daniel Stehlík zadržen zásahovou jednotkou. Dovedl je ke svému autu a vydal jim z něj zbraň a náboje. Ve vozidle si policisté povšimli i pohozených klíčů od fordu. Podezřelý Stehlík k tomu uvedl, že neví, odkud jsou.


Byly od vozidla, v němž předtím vezl Josef Ondok na objednávku obviněného cigarety za více než 400 000 korun a do něhož byl následně uzamčen se střelnými poraněními hlavy a hrudníku . . . Připomeňme, že Stehlík tvrdí, že tehdy s Ondokem z místa srazu odjeli nějací muži z Plzně, když mu předtím sebrali pistoli. On pak půjčeným autem odjel na domluvenou schůzku do Prahy a po návratu zbraň našel ve svém odstaveném vozidle.


Verzi o oněch mužích, kteří ho vydírali kvůli dluhu, obviněný uváděl i při pozorování a rozhovoru se znalcem psychologem. Cítil se jednáním těchto osob poškozen, jejich jména ale uvádět nechtěl – prý ze strachu o rodinu . . .


Hlavní líčení bylo odročeno.