Nejprve vyřadil telefonní linky po obci tím, že přestříhal v telefonním rozvaděči před budovou OÚ asi 70 vodičů. Tím znemožnil zabezpečovacímu zařízení OÚ odeslat signál o napadení objektu. Poté vypáčil okno na WC hasičárny, která je součástí budovy.


Odtud po rozlomení vložky FAB dveří vnikl na chodbičku, vypáčil dveře na chodbu hlavního vstupu a odstranil dva visací zámky z kovové ochranné mříže. Vypáčil vstupní dveře do kanceláře úřadu, kde nalezenými klíči odemykal všechny zásuvky a skříňky. Vyhazoval věci z přihrádek a zásuvek. Odcizil počítačovou sestavu, monitor dalšího počítače, v zasedací místnosti vyházel katastrální mapy a použil je na zatemnění oken.


Odcizil volně položený notebook, vypáčil a rozřezal v oblasti zámků dveře u trezoru zv. popelka a odtud sebral z příruční pokladny 55 000 Kč a medailon se státním znakem.


Dle výpisu záznamu základny EZS byl zjištěn pohyb osob po OÚ ve čtvrtek od 2.21 h do 5.16 h a dále od 23.43 h do 2:12 h následujícího dne. Způsobená škoda obci odcizením věcí je 132 600 Kč, poškozením zařízení 38 250 Kč. Na zařízení společnosti Telefónica OŖ bude škoda upřesněna.