Dva případy se udály v předminulém týdnu, nejstarší se stal v únoru minulého roku.
„Komisař služby kriminální policie sdělil šestačtyřicetiletému muži z Českobudějovicka obvinění pro podezření ze spáchání dvou trestných činů znásilnění,“ potvrdila Deníku okresní policejní mluvčí Regina Tupá.

Surový chlípník

Podle policie nasvědčují skutečnosti tomu, že zmíněný muž 13. listopadu v blízkosti křižovatky ulic Pražská – Okružní kolem 20. hodiny násilím donutil k nedobrovolnému pohlavnímu styku mladou ženu z Českobudějovicka.


„Pachatel přiskočil k ženě, chytil ji do tak zvané kravaty, povalil ji do travnatého porostu blízko silnice, zalehl ji tělem a násilím ji donutil k souloži,“ uvedla k činu policejní mluvčí.


Pak pachatel požadoval po poškozené orální sex. Poté od svého jednání upustil a následoval poškozenou směrem do města.
V místech u stanice MHD U Severní zastávky požadoval po poškozené znovu sex a chtěl, aby ho následovala k němu do bytu. Mladá žena to odmítla a pachatel ji proto odtáhl na nezpevněnou cestu u zastávky, kde ji povalil na zem a začal ji škrtit. Ženě přitom zakryl rukama nos a ústa.


Poté svého jednání zanechal a ženě se podařilo utéct. Později sestavila na policii identikit pachatele. Podle popisu se jednalo o muže nižší zavalité postavy, s ostrými rysy ve tváři, tmavýma očima a hustým černým rovným knírem.


„Obviněný, zvlášť nebezpečný recidivista, má na svědomí i znásilnění další mladé ženy z Českobudějovicka,“ sdělila Tupá ke staršímu případu, ke kterému došlo loni 4. února v době kolem 4.20 hodin ráno v Českých Budějovicích v Rudolfovské ulici. „Obviněný muž je v současné době ve vazbě,“ uvedla policejní mluvčí okresního ředitelství policie.


Z trestného činu znásilnění, spáchaného ve stadiu pokusu, je obviněn i 31letý cizinec. Podle policie se měl muž dopustit protiprávního jednání 18. listopadu letošního roku v době kolem půl sedmé ráno v Chelčického ulici v Českých Budějovicích. „V kontejnerovém přístřešku na parkovišti mezi domy se pokusil vykonat soulož na mladé ženě z Českobudějovicka. Obviněný muž byl zadržen, v současné době je již vazebně stíhán,“ uvedla ke druhému obviněnému tisková mluvčí.