To číslo se vymyká statistikám. Během posledních dvou let se na pražské křižovatce ulic Ječná, Sokolská a Legerova stalo 237 dopravních nehod, tedy v průměru každý třetí den jedna.

Vytížený dopravní uzel na pražské magistrále tak drží prvenství mezi nejrizikovějšími místy v České republice, co se týče počtu dopravních karambolů. Vyplývá to z údajů nového Portálu nehod, který vznikl ve spolupráci s Českou kanceláří pojistitelů a jehož mediálním partnerem je Deník.

Nejčastější příčinou nehod na zmíněné nejnebezpečnější křižovatce v zemi je nedání přednosti při přejíždění z pruhu do pruhu. „Jedná se především o takzvané plechové škody,“ říká Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů.

Při pohledu na nejrizikovější místa v jednotlivých krajích se ukazuje, že podobné bouračky způsobené nepozorností se často koncentrují na vytížených dopravních místech u velkých nákupních center. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem či České Budějovice.

Co se týče nebezpečných nehod způsobených vysokou rychlostí, kraluje žebříčku dálnice D1. Nejrizikovějším je úsek mezi Koberovicemi a Humpolcem, kde se za poslední dva roky stalo 52 nehod právě kvůli tomu, že řidiči neubrali nohu z plynu.

Z pohledu střetu se zvěří patří k nejnebezpečnějším regionům jednoznačně Liberecký kraj. Nejrizikovější úsek je na silnici první třídy číslo 13 mezi Chrastavou a Rynolticemi. Za poslední dva roky tam došlo k devětatřiceti střetům motoristů se zvěří.