Sto zvířat zazpívá k 29. výročí 29 písní
KDY: 30. listopadu
KDE: Klub K2
ZA KOLIK: 350 Kč

Ska kapela z Prahy Sto zvířat věnuje 29. sezonu přípravě nového alba, ale tráví ji i čekáním na 30. výročí, které si zpříjemňuje koncerty. V sobotu 30. listopadu ve 20 h kapela zahraje v Českých Budějovicích v klubu K2. Na 29. sezonu přichystali muzikanti na turné s názvem Devětadvacetour aneb Už jen sedmdesát jedna do sta! koncertní program o 29 písních. Uslyšíte novinky i hity na přání. Vstupné 350 Kč.

Vánoce ve službě na železnici
KDY: 1. prosince
KDE: Borovany
ZA KOLIK: 70 Kč

Jak se slavily Vánoce ve službě na železnici se dozvíte v Borovanech na speciální komentované prohlídce expozice Vánoce na železnici. Ta se koná ve dvou termínech. První se uskuteční v neděli 1. prosince v 15.30 h. Vstupné 70 Kč. Příště přijďte 7. prosince.

KDY: 1. prosince
KDE: Riegrova 51
ZA KOLIK: Zdarma

Spolek Společný svět zabývající se právy zvířat, veganstvím a zdravým udržitelným stylem života pořádá v Českých Budějovicích ekologický vánoční festival Šťastné a udržitelné. Ten se koná v neděli 1. prosince mezi 10. a 18. h na adrese Riegrova 51. Tématem celé akce je inspirace před Vánoci ke zdravému ekologickému životu a přispění k ochraně planety. Vánoce si lze podle pořadatelů užít harmonicky, ohleduplněji a šetrněji k přírodě. Čekají vás zajímavé tematické přednášky např. o plýtvání potravinami v období Vánoc, vánoční trh občerstvení nebo výměna oblečení swap. Vstupné zdarma.