Předchozí
1 z 23
Další

Benefiční a kulturní večer

Putimské 'Bábiny' jsou veselá partaPutimské 'Bábiny' jsou veselá partaZdroj: Deník/Jana Urbanová

Nenechte si ujít vodňanský komponovaný benefiční večer, který se koná v rámci celorepublikové Tříkrálové sbírky. Vystoupí ženský pěvecký sbor Regina Vodňany pod vedením sbormistryně Romany Rédlové, ženský pěvecký sbor Bábiny di Putim, vokální sextet Aúúúna, Martin Kajaba Duo a uvidíte představení Hary’s hair show. Večerem budou provázet Ladislav Klíma a Jiří Líkař z Divadla pod Plachtou. Ve foyer můžete přispět do kasičky. Podpoříte tak klienty Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích a Domácího hospice sv. Markéty ve Strakonicích, klienty Domova Žlutý Petrklíč z.s. na Lomci, klienty sociálně terapetutické dílny Chelčického domova sv. Linharta, Občanskou poradnu Farní charity Týn nad Vltavou, pracoviště Vodňany, sociálně potřebné a zdravotně znevýhodněné a také dětem na volnočasové aktivity. Přijďte v pátek 14. ledna od 18 h do Městského kulturního střediska Vodňany.

Povídání o pejskovi a kočičce

Úžasné divadlo fyziky pro žáky základních škol v Klatovech.Divadelní představení pro děti. Ilustrační foto. Zdroj: Deník/Daniela Loudová

Vezměte děti do divadla. Do Prachatic přijede Divadlo SemTamFór a zahraje loutkové přestavení Povídání o pejskovi a kočičce. To uvidíte v neděli 16. ledna od 15 h.

Odpoledne plné deskovek

Odpoledne s deskovkamiOdpoledne s deskovkamiZdroj: Se souhlasem Patrika Prelovského

Moderní deskové hry si zahrajete a vyzkoušíte ve volarském domě dětí a mládeže v sobotu 15. ledna. Můžete s sebou vzít kamarády, rodiče a sourozence. Přijít můžete kdykoliv mezi 14. a 18. h.

Novoroční výlet s ohněm i cukrovím

Na výletě se bude i opékatNa výletě se bude i opékatZdroj: Deník/Miroslav S. Jilemnický

Novoročního výšlapu z Vyššího Brodu na poutní místo Maria Rast am Stein se zúčastníte v sobotu 15. ledna od 10 h. Bude se ochutnávat cukroví a opékat na ohni.

Novoroční koncert s Noidem i smyčci

Novoroční koncert s NoidemNovoroční koncert s NoidemZdroj: Deník/Lucie Žippaiová

Rocker Václav Noid Bárta přijede koncertovat do Kaplice. Jeho novoroční koncert se koná v neděli 16. ledna. Spolu s ním zahraje kapela BekBek Clan, smyčcový kvartet a vokalisté. Přijďte v 17 h. Vstupné 300/250 Kč.

Situační komedie plná hvězd

Zajděte do divadla. Ilustrační fotoZajděte do divadla. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Michal Bílek

Pantheon Production Praha přiveze v pátek 14. ledna do Českého Krumlova představení Veselé Velikonoce francouzského herce a dramatika Jeana Poireta. V hlavní roli nenapravitelného sukničkáře se představí Martin Hoffmann. V situační komedii dále uvidíte herce Michaelu Badinkovou, Elišku Hanušovou, Filipa Cíla aj. Hrají od 19.30 h. Vstupné 600 Kč. Na druhý den, v sobotu 15. ledna, představení uvidíte také v Městském divadle v Prachaticích. Přijďte v 19 h.

Přijede ruský balet

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/VLP Externista

V českobudějovickém DK Metropol si můžete v sobotu 15. ledna užít dvě představení tělesa St. Petersburg Festival Ballet a vidět tak klasický ruský balet s důrazem na eleganci, ale i se svěžestí 21. století. V 15 h soubor uvede představení Šípková Růženka a v 19 h přijde na řadu Labutí jezero.

O statečném kováři Mikešovi

Zajděte s dětmi do divadla. Ilustrační fotoZajděte s dětmi do divadla. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Miroslav S. Jilemnický

Vezměte děti v neděli 16. ledna na nedělní divadelní pohádku O statečném kováři Mikešovi. Tu uvidíte v 15 h v KD Milevsko. Těšit se můžete na klasický příběh podle Boženy Němcové Neohrožený Mikeš o kovářském synkovi Mikešovi a jeho kamarádovi silákovi Matějovi, kteří se vydají cestou plnou nástrah najít dvě princezny. Nebude chybět Dračí pán, vousatá babice a spousta písniček. Vstupné 90 Kč.

České háčky bez vytáčky

Kulturní kavárna Železářství U Šulců v BlatnéKulturní kavárna Železářství U Šulců v BlatnéZdroj: Ivana Řandová

S Bohunkou Hermannovou si můžete pohovořit o úskalích češtiny v rámci besedy České háčky bez vytáčky. Ta se koná v neděli 16. ledna od 17 h v Kulturní kavárně Železářství u Šulců v Blatné.

Procházka Táborem zaměřená na židovskou památku

Táborští SobotníciTáborští SobotníciZdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Připomeňte si již počtvrté táborskou židovskou komunitu. Letos uplyne 80 let od dvou transportů Židů z Táborska do Terezína. Vycházkou v rámci cyklu Sobotníci a sobotní vlastivědné výpravy vás povedou historičky Husitského muzea Jitka a Lenka Vandrovcovy. Tentokrát se zaměří na období okupace, budou vyprávět o protižidovských nařízeních i arizaci židovského majetku. Projdete se Starým Městem, kde uvidíte domy, z nichž odcházeli Židé k transportům. Tato vycházka otevírá sérii akcí zaměřených na židovské transporty a období heydrichiády v Táboře. Vychází se ve 14 h ze Školního náměstí od ZŠ Bernarda Bolzana.

Monodrama o vztazích

Monodrama Holky a kluci. Na snímku herečka Teresa Branna.Monodrama Holky a kluci. Na snímku herečka Teresa Schel.Zdroj: Alexandr Hudeček

Drama o vztazích Holky a kluci navštívíte v pátek 14. ledna v Jihočeském divadle. V monodramatu, který vypráví příběh o jedné vtipné a odolné ženě, muži a jejich dětech uvidíte herečku Teresu Schel. Přijďte v 19.30 h na studiovou scénu Na Půdě. Vstupné 230 Kč.

Poznejte krásy Českého Krumlova

Úzké uličky, impozantní zámek nad Vltavou s krásnou věží, proslulé krumlovské jezy. To vše je Český Krumlov.Úzké uličky, impozantní zámek nad Vltavou s krásnou věží, proslulé krumlovské jezy. To vše je Český Krumlov.Zdroj: Deník/VLP Externista

Na prohlídku města Český Krumlov se můžete vypravit denně s profesionálním průvodcem, a to v 9.30 nebo v 16.30 h. Poznáte historii města zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Projdete se centrem a jeho úzkými uličkami a dozvíte se příběhy středověkých domů. Nebudou chybět ani legendy a pověsti. Seznámíte se s českokrumlovskými památkami a dostanete tip, kam zajít na dobrou kávu aj. Vychází se od českokrumlovského infocentra. Zaplatíte 220 Kč.

Sýrová ochutnávka

Ochutnejte sýry z celého světaOchutnejte sýry z celého světaZdroj: Deník/Miroslava Šebestová

Ve Veselí nad Lužnicí můžete v pátek 14. ledna poznávat dobroty. V místním kulturním domě se totiž koná akce Putování za sýry aneb To nejlepší ze sýrových večerů. Čeká vás tradiční sýrová ochutnávka a dozvíte se o historii sýrařství po celé zeměkouli. Vstupné 420 Kč.

Výtvarná soutěž s tématem lesa

Vaše děti se můžou zúčastnit výtvarné soutěže po celém jihu. Ilustrační fotoVaše děti se můžou zúčastnit výtvarné soutěže po celém jihu. Ilustrační fotoZdroj: Deník/VLP Externista

Soutěž pro malé i velké výtvarníky a milovníky lesa nazvaná Lesy a příroda kolem nás je již dvanáctý ročník výtvarného klání, které pořádají jihočeské knihovny. Děti mohou výtvarné práce jako kresby, malby, grafiky a leporela odevzdávat v knihovnách po celém kraji, a to do 11. února. „Cílem soutěže je podpora výtvarné reflexe zážitků dětí, získaných návštěvou lesa a umocnění vlivu lesa a přírody na rozvoj jejich ekologického cítění a vnímání,“ avizuje Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích.

Koncertní a klavírní koncert u Trojice

Josef ŠpačekJosef ŠpačekZdroj: Radovan Subin

V koncertní síni Trojice v Písku vystoupí v neděli 16. ledna klavírista Miroslav Sekera a houslista Josef Špaček. Na jejich koncertě zazní skladby Igora Stravinského, Bohuslava Martinů a Maurice Ravela. Koncert začíná v 18 h. Na místě zaplatíte 290 Kč.

Poznejte domácí hospic sv. Jakuba

Prachatická výstava To jsme my: Domácí hospic sv. JakubaPrachatická výstava To jsme my: Domácí hospic sv. JakubaZdroj: archiv Domácího hospicu sv. Jakuba v Prachaticích

Do konce ledna najdete v Zimní zahradě prachatické radnice fotografickou výstavu To jsme my: Domácí hospic sv. Jakuba, Prachatice, kterou hospic přichystal, aby poodhalil fakta o své činnosti a mýty skryté zbytečně za domněnkami či nevědomostí. Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích provozuje i lůžkový hospic a domov pro osoby s Alzheimerovou chorobou. Jak péče vypadá, zjistíte na velkoformátových fotkách.

Zatrsáte si v Šalmanovicích

Benefiční ples v KD Lorec v sobotu 20. listopadu 2021.Zatančete si na Mysliveckém bále. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Michal Bílek

V Šalmanovicích si v sobotu 15. ledna zatančíte. Koná se tam totiž od 20 h Myslivecký bál. Přijďte do kulturního domu. K tanci a poslechu vám zahraje kapela Kašovanka. 

Trojkoncert v divadle Pod čarou

Užijte si hudební večer se třemi kapelami. Ilustrační fotoUžijte si hudební večer se třemi kapelami. Ilustrační fotoZdroj: Richard Karban

Na hudební večer můžete vyrazit do píseckého divadla Pod čarou v sobotu 15. ledna. Zahraje vám plzeňská noise-rocková kapela Pololidi, kterou tvoří bývalí členové hudebních skupin Ubožák, Snyder, Mitote, Nic, Comodore 64 nebo Boost. Po nich nastoupí hardcore-punkoví Nondescript z Milevska, kteří loni vydali EP s názvem Decay. Večer završí kapela s názvem IIII. Koncertují od 19 h. Vstupné na místě 150 Kč. 

Pietní akt u hrobu hudební osobnosti Tábora

Vánoční koncert táborského symfonického orchestru BolechTáborský symfonický orchestr BolechZdroj: Petr Vobora

Na novém hřbitově v Táboře se v neděli 16. ledna koná u hrobu Františka Bolecha pietní akt u příležitosti 170. výročí jeho narození. Promluví hudební badatelka Ludmila Peřinová, specialistka na staré hudební mistry Tábora, přítomný bude Táborský symfonický orchestr Bolech a pěvecký sbor Domino z Tábora. Mezi proslovy zazní lidové písně. Akce, která začíná v 16 h, se ponese v duchu „Nejdeme tam smutnit, ale radovat se z našeho skvělého předchůdce a táborského výtečníka“.

Poznejte přírodu Táborska

Uvidíte vycpaného medvěda. Ilustrační foto.Uvidíte vycpaného medvěda. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/VLP Externista

V Blatském muzeu v Soběslavi můžete navštívit stálou expozici Příroda Táborska a prohlédnout si, jaká zvířata a rostliny se vyskytují na tomto území. Najdete zastoupení luk, lesů, rašelinišť Borkovická blata, okolí lidských sídel aj. Uvidíte preparáty obratlovců, exempláře hmyzu, herbáře rostlin, modely hub i fotografie. Na výstavě najdete i vyhynulá zvířata, jako jsou rys, kočka divoká či nejatraktivnější exponát, kterým je medvěd. Výstava se zabývá také geologií a zohledňuje například Chýnovskou jeskyni a jiná chráněná území. Stálou expozici najdete v šesti sálech Rožmberského domu. Otevřeno je od úterý do neděle od 9 do 12 h a od 12.30 do 17 h.

Fotografická pocta

Výstava s názvem Masarykovy prezidentské návštěvy „hanáckého Jeruzaléma“.Výstava. Ilustrační fotka. Zdroj: Jana Gáborová

Navštivte výstavu Svazu českých fotografů Ján Šmok – Pocta osobnosti, která doplňuje výstavu Žena v Maltézském sále Strakonického hradu. Výstava potrvá do 27. února.

Hasičský ples přímo ve zbrojnici

Zatančete si v Holašovicích. Ilustrační fotoZatančete si v Holašovicích. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Zdeněk Hejduk

Holašovičtí hasiči pořádají zítra ve 20 h tradiční Hasičský ples. Ten se koná v hasičské zbrojnici v Holašovicích. K tanci i poslechu zahraje Jiříček Band. Zajištěna bude bohatá tombola a nebude chybět ukázka latinsko-amerických tanců, které předvede TSK Opava.