1/18

Pálení čarodějnic na jihu Čech 

close Ilustrační foto info Zdroj: Deník/Ilona Pergrová zoom_in Ilustrační foto
Statek Sněhurka v Českých Budějovicích pořádá v sobotu 30. dubna od 14 h Čarodějnický rej. Děti se mohou těšit na hravé úkoly, koně, poníky, tombolu, skákací hrad a kouzelníka. Na akci zapálí symbolickou hranici a bude táborák s možností opékání buřtů, které si účastníci přinesou. Na místě bude k dispozici čaj a káva. Vstupné 50/90 Kč.


Pálit čarodějnice budou o Filipojakubské noci v sobotu 30. dubna v Kaplici. Přijďte v 17 h do Městského parku, kde se bude létat na košťatech, návštěvníci si zahrají čarodějnické kuželky, čeká je jízda na koni, malování perníků a disciplíny jako sedání na lopatu. Večerní průvod půjde na Suchý Vrch. Tam bude následovat ohnivá vatra, čarodějnický tanec, UV tanec a zahraje DJ Fanny.


Tradiční pálení čarodějnic zažijete také v sobotu 30. dubna v Dačicích u rybníku Vražda. Přijďte v 19 h k finančnímu úřadu, odkud vyjde průvod s lampiony, muzikanty a mažoretkami.


Bohatý program včetně čarodějnické diskotéky, stezky odvahy nebo her se soutěžemi a odměnami přichystali v Milevsku. Nebude samozřejmě chybět opékání špekáčků a vatra. Vystoupí místní taneční skupiny a děti budou soutěžit o nejhezčí čarodějnou masku. Přijďte v sobotu 30. dubna v 17 h do milevského amfiteátru. Vstup bude zdarma.


Čarodějnice se sejdou na kouzelném odpoledni a večeru také v Týně nad Vltavou v sobotu 30. dubna 15 h u Informačního centra. Můžete se pak dívat na průvod v maskách k otáčivému hledišti, soutěže nebo se přidat na diskotéku. Na čarodějnickém reji se bude pálit vatra a opékat buřty. V 18 h hraje ohnivá kapela  Dr. PeToM.


Na čarodějnickou tancovačku a zábavu vyrazíte v pátek 29. dubna ve 20 h do kulturního domu v Borovanech. Akci pořádá spolek Bo-ženy. Zahraje kapela Dixie.


V Lomnici nad Lužnicí budou v sobotu 30. dubna stavět tradiční májku a pálit čarodějnice na Farské louce v 16 h. Součástí bude průvod čarodějnic, čarodějů a bludiček i zábava.


Město Jindřichův Hradec pořádá čarodějnickou akci s dobrovolnými hasiči. V sobotu 30. dubna mohou přijít malé i velké čarodějnice v 18.30 h do parku pod gymnáziem. Děti se můžou těšit na soutěže. Zatančíte si na diskotéce Michala Arnošta. Budou se opékat buřty. Děti v kostýmech čarodějů a čarodějnic dostanou dáreček.


V Jindřichově Hradci můžete vyrazit na pálení čarodějnic také na letiště, kde se od 14 h bude létat nejen na koštěti.


Na koupališti ve Volyni se čarodějnice, čarodějové a lesní lid slétnou v sobotu 30. dubna v 16 h. Odlétají od proluky u lékárny, budou sněmovat u ohně, kde si opečou i něco dobrého. Po setmění uvidíte ohňostroj a dokud bude oheň hořet, užijete si rej.


Čarodějnický rej s lampionovým průvodem si užijí i volarské děti v sobotu 30. dubna. V 15 h uvidí u pošty na tržnici pohádku. Rej nastane v 16 h na náměstí, kde se děti zúčastní dílniček, soutěží, her a dostanou odměny. V 18.30 h se shromáždí účastníci lampionového průvodu u Staré školy. Vychází se v 19 h. Na hasičské louce zapálí oheň v 19.30 h.


V Panské zahradě ve Strakonicích se budou v sobotu 30. dubna od 16 h scházet malé i velké čarodějnice. Přijít můžou s košťaty nebo bez, vítaná jsou i jiná strašidla. Na místě si můžete opéct buřta. Vstup zdarma. K využití bude připraven fotokoutek a malování na obličej, těšte se na ohnivou show a zapálení hranice nebo diskotéku pro děti a koncert kapely Scéna. Bude soutěž o nejlepší čarodějnici.


Čarodějnický slet nevynechají ani v Prachaticích. Přijďte v sobotu 30. dubna od 17 h na Velké náměstí, kde si děti zasoutěží, můžou si nechat pomalovat obličej, vyrazí na střelnici nebo budou dovádět ve skákacím hradě. Špekáčky s sebou.


Čarodějnické hrátky, soutěže a pečení párků zažijete ve Vimperku v sobotu 30. dubna. Čarodějnický rej začíná v 19 h na letní scéně. Ve 21 h uvidíte lampionový průvod na trase z letního kina a zase zpátky. Připravena bude i ohňová show.


Speciální program se koná v táborské Garagi v sobotu 30. dubna. Přijďte od 9 h na Čarokrásný den a Čarodějnice. Dopoledne se bude akce věnovat tématům zdraví, krásy a pohybu, odpoledne bude v čarodějnickém stylu. Můžete vybírat na jarním bazárku oblečení, uvidíte prezentace kosmetiky nebo módní přehlídku. Budete přihlížet ukázce líčení a přivoníte k parfémům, bude se cvičit pilates, jóga a tančit. Uslyšíte besedu Karolíny Mikšíkové Život, na který metr nestačí. Děti si zahrají v dětském koutku nebo si nechají malovat na obličej a zatančí si na dětské diskotéce. K dispozici bude i fotokoutek. Budou se také zapalovat oheň a péct buřty. Nakoupit můžete ve stánkovém prodeji, přichystané budou speciální drinky a menu. Příchod v maskách organizátoři vítají. Vstupné 150 Kč. Děti mají vstup zdarma.


Loučit se se zimou a vítat jaro budete na Čarodějnické a májové slavnosti ve Špejcharu Měšice. Známí a sousedé tam budou zdobit májku v sobotu 30. dubna. Už od 9 h budou připravovat májový strom a stavět vatru. Zdobit se májka a jarní věnce začnou ve 13.30 h. Stuhy si přineste vlastní. Od 13.30 h se také účastníci pustí do vyrábění. Budou se vázat věnce, vyrábět amulety, aj. s Kvítím z Dolan. V 16 h vztyčí máku a současně začne dětské čarodějnické vyrábění. Děti si z proutí a dalších kouzelných předmětů zhotoví košťata. Od 17 h začnou klání pro velké i malé soutěžící. V 18 h si můžete na místě koupit špekáčky z místní farmy za výhodnou cenu a opéct si je. Vatru zapálí v 19 h. Celý den od 13 h bude na místě občerstvení, na celodenní výstavě se dozvíte o jarních tradicích a můžete se zvěčnit ve fotokoutku.

Keltský svátek Beltain také připadá na sobotu 30. března a bývá spojován s Valpuřinou a Filipskojakubskou nocí. Svátek související s plodností zahrnuje mimo vyhánění dobytka na pastvu také pálení ohňů, házení obětin do plamene a ohnivé rituály. Magický večer připomenou od 18 h na Housově mlýně v Táboře. Uvidíte ukázku šermu, uslyšíte přednášku či irské pověsti za doprovodu harfy. Filmovou zbrojnici na Housově mlýně si prohlédnete ve 14., 15., 16. a 18 h.

loading
arrow_left Předchozí
1/18
Další arrow_right