Předchozí
1 z 19
Další

Na řece zazpívají Múzy na vodě

Múzy na voděMúzy na voděZdroj: Deník/Jaroslav Sýbek
V pátek 1. července začíná v Českých Budějovicích oblíbený festival Múzy na vodě, který potrvá do 6. července. Letos se koná již 18. ročník festivalu na pontonu na Slepém rameni Malše. Na koncerty přijďte ve 21.30 h. Jako první vystoupí v pátek 1. července Tomáš Kočko s orchestrem. V sobotu 2. července kapela The People zavzpomíná na Karla Gotta a českou písničku. V neděli 3. července na pontonu vystoupí písničkář Thom Arthway. V týdnu vás pak ještě čeká Michal Prokop Trio, Martin Chodúr s orchestrem Septet Plus Dalibora Kaprase nebo Dagmar Pecková a VíHoDa.

Výstava Lega na zámku

Výstava LegaVýstava LegaZdroj: Deník/Petr Škotko
Na zámku Blatná najdete v současné době expozici Lego výstava Czech RepuBRICK. Prohlédnete si různé modely stavebnice Lego, můžete zkoumat detaily staveb Lego nadšenců, děti si užijí v dětském Lego koutku, kde si můžou hrát a sestavit si svůj vlastní Lego model. Výstava je otevřená do 31. října. Otevřeno je od 10 do 17 h. Vstupné dospělí 100 Kč, děti 80 Kč.

Zámkem provede děti sama kněžna

Zámek Hluboká nad VltavouZámek Hluboká nad VltavouZdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Malé návštěvníky hlubockého zámku provede sama paní kněžna reprezentačními pokoji. Prohlídka je v hodná pro děti ve věku 5 až 10 let. Nahlédnou do ložnice a oblékárny kněžny Eleonory, velké jídelny nebo ranního salonu. Výklad bude zkrácen a přizpůsoben věku dětí. Přijít můžete v pátek 1. července ve 12.15 nebo ve 14.15 h.

Designové kousky a móda v Třeboni

Mint Market. Ilustrační fotoMint Market. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Lukáš Kaboň
O víkendu 2. a 3. července naleznete na třeboňském Masarykově náměstí to nejlepší z českého designu. Od 9 do 17 h se tam totiž koná Mint Market, trh s autorskou módou, šperky, designem a delikatesami od lokálních výrobců.

Kapely a zpěváci se sjíždí do Třeboně

Z vystoupení kapely Keks ve votické sokolovně.Z vystoupení kapely Keks Zdroj: Miroslav Staff
V jihočeské Třeboni začal 31. ročník festivalu Okolo Třeboně. V pátek 1. července na louce u Zlaté stoky ve 20 h zahraje rocková kapela Keks. Na klasické tancovačce Keksu vystoupí předkapela Jakodoma s vlastní tvorbou ze života v žánrech folk-rock-funky-blues. Tamtéž si poslechnete kapelu Vilem2! V Krčínově sklípku v hrázi rybníka Svět můžete v pátek i v sobotu od 18 h degustovat vína. V sobotu 2. července vás čeká od 20 h na louce u Zlaté stoky unikátní koncert kapely Cimbal Classic, která slaví výročí 30 let od založení, k němuž došlo právě na tomto festivalu. Těšit se můžete na přesně třicet písní a hudební překvapení. Ve 22.30 h večer uzavře cimbálová muzika. Na louku u Zlaté stoky přijďte i v neděli. Od 20 h si poslechnete koncert kapely Nezmaři. Jako předkapela vystoupí Michal Willie Sedláček. Na závěr večera ve 22.30 h stane na pódiu kapela Fram. Festival ještě pokračuje do pondělí 4. července. Na scénu můžete o víkendu přijít ale už odpoledne. Bude se tam mimo hlavní program konat rodinné odpoledne s hudbou, workshopy a soutěžemi. Například v sobotu od 13 do 16 h vystoupí každou hodinu jedna kapela, a to Thea & Coming Out, Veronika Wildová, Kohout plaší smrt, Artmosféra v neděli ve stejné časy to budou Pekelné koně, Adysm, Trocha klidu a Sabina Ludányiová. Mezitím děti mohou zajít do království korálků, uvidí, jak se pletou košíky, zúčastní se workshopu malování a veslování, budou vystřihovat, navštíví zookoutek, nechají si malovat na obličej aj.

Naučte se origami

Tvoření origamiTvoření origamiZdroj: Ilustrační foto archiv Deníku
Víte, co je to kusudama? Druh japonského modulárního origami, které znamená květinová koule, poznáte blíže v sobotu 2. července od 13 h na workshopu Fleurogami. Výrobky, které zhotovíte, mají odhánět zlé duchy, nosit štěstí, zlepšovat energii v okolí a ještě zdobí místnosti. Přijďte na adresu Zlatá stezka 145, Prachatice.

Festival komorní hudby v Českém Krumlově

Koncert Jazzbandu Schwarzenberské gardyKoncert Jazzbandu Schwarzenberské gardyZdroj: Deník/ Redakce

Koncem týdne vyvrcholí v Českém Krumlově Festival komorní hudby. V pátek 1. července si poslechnete v Zrcadlovém sále českokrumlovského zámku od 18.30 h Houslový a klavírní recitál. Uslyšíte odrazy romských a španělských prvků u skladatelů klasické hudby v podání polské houslistky Anny Gutowské, na klavír zahraje Noriko Ushioda. Koncert Nokturno s číší vína si poslechnete od 21.30 h v sloupovém sále Studijního centra. Zahraje kytaristka Nina Havelková, za harfu usedne Barbora Plachá. Na druhý den zajděte v 19.30 h do kostela Božího Těla a Panny Marie Bolestné v českokrumlovských Klášterech, kde vás čeká slavnostní závěrečný koncert Oslava stvoření v duchovní hudbě Arnošta ze Schwarzenbergu a Josepha Haydna. Zazpívá sopranistka Marie Fajtová, uslyšíte bas Iva Hrachovce. Doprovodí je Sbor a instrumentální ansámbl Capella Regia Praha a část Pěveckého sboru ČVUT Praha. Program pokračuje i v neděli, a to v 17 h na I. nádvoří českokrumlovského zámku, kde si poslechnete Jazzband Schwarzenberské gardy.

Sucháč plný muziky

Koncert kapely CitronKoncert kapely CitronZdroj: Deník/Michal Bílek
Kaplický hudební festival pod Suchý vrchem Sucháč fest zve na pátek 1. července od 16 do 20 h na kapely Správná pětka, Dixie Old Boys a Veselá trojka Pavla Kršky. Další den přijďte mezi 15. a 24. h na kapely Tabasco, Zakázaný ovoce, Parkán, Citron, zpěvačku Debbi a skupinu Jelen.

Prázdniny zahajte v zoo

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Jaroslav Sýbek
V pátek 1. července začínají v Zoo v Hluboké nad Vltavou prázdniny. Rodiny s dětmi mohou přijít mezi 10. a 17. h. Těšte se na zvířátka i doprovodný program jako soutěžní stanoviště, malování na obličej, komentovaná krmení, tvořivé dílny a zajímavosti ze světa zvířat.

Poznávejte Tábor v noci

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Kateřina Mikulandová
Vydejte se v pátek 1. července na noční prohlídku Tábora. Ta začíná ve 20 h u Bechyňské brány a provedou vás po ní muzejní historičky Lenka a Jitka Vandrovcovy. Na město se podíváte i z výšky hradní věže, za soumraku se dozvíte zajímavosti o městě. Prohlídka bude kostýmovaná, bude trvat téměř dvě hodiny a jejím cílem bude nasvícený rajský dvůr bývalého augustiniánského kláštera.

Letní hra po Milevsku

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Kristýna Svobodová

Na velkou prázdninovou hru se můžete vypravit Milevskem. Funguje na principu QR kódů, je třeba k ní tedy mít chytrý telefon s připojením na internet. Můžete zvolit ze tří úrovní obtížnosti. Budete odpovídat na otázky, putovat podle mapy po nejkrásnějších místech Milevska a s výsledkem se můžete zúčastnit i slosovací soutěže o ceny. Startuje se na začátku Křížové cesty v ulici Na Vinicích a končí se v kempu Vášův mlýn.

Vystoupí kapela No Name

Na snímku kapela No Name a jejich frontman Igor Timko.Na snímku kapela No Name a jejich frontman Igor Timko.Zdroj: Deník/Michal Burda
Kapela No Name přijede v sobotu 2. července do Strakonic, aby zahrála v Letním kině. Areál se otevře v 16.30 h, od 17 h hraje předskokan pražská rock-bluesová kapela Doggybag, v 18 h ji vystřídají domažličtí rock-popoví Zastodeset, v 19 h uslyšíte kapelu ze Slaného Madam Royal. No Name vystoupí od 20.30 h. Vstupné 490 Kč.

Divadlo na zámku Kratochvíle

Jedenatřicátá sezona divadelního léta v podání netolických TYLáků je v plném proudu.Jedenatřicátá sezona divadelního léta v podání netolických TYLáků je v plném proudu.Zdroj: Ladislav Beran
31. divadelní léto se spolkem divadelních ochotníku Tyl Netolice se letos koná na zahradě zámku Kratochvíle. Tentokrát je na programu představení Marnost nade vše, které uvidíte vždy od 21 h. Přijďte v pátek, v sobotu a v neděli 1., 2. a 3. července.

Blatná plná růží už podruhé

Výstava růží v Blatné loniVýstava růží v Blatné loniZdroj: Deník/Jana Urbanová
V Blatné se pro velký úspěch z minulého roku koná výstava růží už podruhé. Přijďte se pokochat v sobotu 2. července. Výstava se ponese v duchu bílé sadové růže Ave Maria uvedené na trh v roce 1933 věhlasným šlechtitelem Janem Böhmem. Akce se koná od 9 do 18 h v areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie, ve Farní zahradě, na nábřeží a v muzeu, kde navštívíte floristické expozice, zakoupíte na trhu růže a šípky, zajdete na design market, poradíte se se svatební floristkou, dáte si něco z růžových menu a originálních letních drinků, zajdete na přednášky, uvidíte Růžové pohádky divadelního souboru Pohadlo, vezmete děti na tvůrčí dílny a budete relaxovat na pikniku aj. Ve 20.30 h nábřeží v ulici Na Příkopech vystoupí Vojtěch Dyk a B-Side Band.

Povodně i město v obrazech

Fotografie Milana Bindera na  českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara IIFotografie Milana Bindera na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara IIZdroj: Deník/Jaroslav Sýbek
Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích začínají v pátek 1. července hned dvě vernisáže výstav Milana Bindera ve spolupráci s Jihočeským muzeem nebo Danielem Kovářem. Od 14 h začíná expozice Povodně v Českých Budějovicích, která připomene události v krajském městě před 20 lety. Od 15 h můžete zajít na vernisáž expozice České Budějovice štětcem, tužkou, uhlem …, kde uvidíte město očima malířů z dob historie až po současnost.

Klarinety zahrají v Krumlově

Klarinetový soubor Prachatice.Klarinetový soubor Prachatice.Zdroj: Archiv Klarinetového souboru Prachatice

Klarinetový soubor Prachatice se členy Janem Hovorkou, Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem a Vítem Neužilem a zpěvačkou Petrou Sovovou, který letos oslavuje 16 let, uslyšíte v sobotu 2. července v 15 h v Prokyšově sále v Městské knihovně v Českém Krumlově. Zazní mix hudby od klasiky přes swing, jazz, až po filmové a muzikálové melodie.

Na zámku potkáte princezny a rytíře

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: archiv agentury Velká dobrodružství

Princezny a rytíři se sjedou v sobotu 2. července do zámeckého parku v Hluboké nad Vltavou, kde se bude konat Den princezen. Děti si tam užijí spoustu her, kouzel a fantazie. Bude se konat Princeznovský bál a škola šermu, budou se vyrábět meče, nechají si malovat na obličej a budou přihlížet kouzlům Pavla Kožíška. Přijďte mezi 10. a 18. h.

Muzejní noc ve Vitíně

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Jana Kotalová

V sobotu 2. července pořádají ve Vitíně Muzejní noc v kovárně. Ta začíná od 17 h. Prohlédnete si sbírku historických vrtaček, uvidíte práce uměleckého kováře, děti se mohou těšit na divadlo a vystoupí kapela Classic Country Gium.