Předchozí
1 z 21
Další

Navštivte festival a podpořte lidi s postižením

Vyrazte se bavit na koncert. Ilustrační fotoVyrazte se bavit na festival. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Michal Bílek

Vyrazte v pátek a v sobotu 2. a 3. září na mutližánrový festival Čihovice fest, který pořádá vltavotýnský Domov sv. Anežky. Vstupné na druhý ročník festivalu je dobrovolné a půjde na podporu lidí s postižením. Přijít můžete od 16 h. V pátek zhlédnete Divadlo Víti Marčíka a Divadlo, které nemá jméno. Vystoupí Romi Gray a Ondřej Smeykal, Živelná pohroma nebo Fylosofy Jam, Lex Barker nebo Schrödingerova kočka. V sobotu vás čeká kapela Epydemye, Václav Koubek, Nepresso, Dj Karlos, Černý čaj, Juhyň Introvert Trio a představení Divadelního spolku Zropuch a Divadla Mašlovačka.

Vzomínka na Karla Gotta mezi balíky slámy

Amfiteátr z balíků slámy zve v Týně na kulturuAmfiteátr z balíků slámy zve v Týně na kulturuZdroj: zaslal Miroslav Bžoch

V Týně nad Vltavou zažijete začátkem září kulturní program na slámě v amfiteátru z balíků slámy. Scéna se zatím posouvá kvůli špatnému počasí na hřiště u Sokolovny. V slaměném amfiteátru budete v pátek 2. září od 19 h s kapelou The People vzpomínat na Karla Gotta. Zazní také písně Hany Zagorové, Waldemara Matušky, Hany Hegerové a Marie Rottrové, Věry Špinarové, Jana Kalouska, Jiřího Korna či Ilony Csákové. V sobotu se znovu sejdete na slámě, a to hned na druhý den od 18 h, abyste si zasoutěžili v kvízu. Hospodský kvíz bude obsahovat 10 témat a 56 otázek. Živě zahraje El Cigaro. Sestavte si skupinu a přijďte se ukázat. Vstupné 100 Kč za osobu.

Ukažte své umění

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Festival na ulici
Festival plný hudby, tance, workshopů a divadel Mezi stromy navštívíte v pátek a v sobotu 2. a 3. září v milevském parku Bažantnice. Můžete tam představit své umění, ukázat čím se zabýváte, předvést své dovednosti, přinést svá díla, představit tanec, sochy, jiné umění i dovednosti. Přijďte v 19 h. V pátek vám zahraje místní alternative hardcore kapela Downlift, litoměřický punkrock Švindl a táborský folkař Jindra Kotlík. V sobotu bude na řadě například pražská kapela Schrödingerova kočka či finsko-německo-pražské folk noirové uskupení Mäkkelä a Pavel Cingl. Vstup dobrovolný. Můžete podpořit Ukrajinu do kasičky SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni.

Prago Union v Třeboni

KatoKatoZdroj: Deník/Lenka Pospíšilová
Přijďte si poslechnout Prago Union. Do Třeboně dorazí v pátek 2. září muzikanti Kato a DJ Ramel, aby přivezli na koncert na třeboňském náměstí své hity, ale i novinky z aktuální desky. Poslední párty léta začíná ve 20 h.

Zakončení léta na Holkově

Michal KavalčíkMichal KavalčíkZdroj: Jan Pořízek
Na Holkově se budou 2. září loučit s létem. Přijďte v pátek 2. září od 21 h. Vystoupí DJ Basslicker a Michal Kavalčík z rádia Kiss. Na závěr se můžete těšit na ohňostroj.

Les zvířátek pro děti s rodiči

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Karolína Opatřilová

Vyrazte s dětmi v sobotu 3. září do Lesa zvířátek. Ten se nachází v Českých Budějovicích na sídlišti Máj u konečné autobusu č. 7. Mezi kostýmovanými zvířátky potkáte Chase z Tlapkové patroly, Mickey Mouse a Minnie či Medvídka Míšu. Nebudou chybět ani Křemílek a Vochomůrka nebo Asterix a Obelix. Akce je vhodná pro děti do 8 let. Dostanou na začátku mapu, podle níž se vydají s rodiči plnit úkoly. Vstupenky lze koupit na místě za 110 Kč.

Kozel zahradníkem. Přijďte na jarmark

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/VLP Externista
Podzimní jarmark Kozel zahradníkem navštívíte v sobotu 3. září v Českém Krumlově. Najdete ho na okraji zahrádkářské kolonie v ulici Na Svahu. Akce se zúčastní netradiční prodejci, které se nenajdete na všech trzích. K dostání budou přebytky zeleniny, netradiční zeleninové výrobky, šperky, drátkované výrobky, květinové obrazy, keramika, porcelán, medy a včelí vosk, zboží ze Střední Ameriky, tinktury a vonné olejíčky na míru, rakytník, runy, oleje, mastičky aj. Na trhu vystoupí tanečnice Katka, šansony zazpívá Eliška Boušková z Malého divadla. Přijďte mezi 9. a 12. h.

V Boršově bude rodeo! Přijďte se podívat na jezdecké a dobytkářské disciplíny

Boršovské rodeoBoršovské rodeoZdroj: Jan Veselý
Boršovské slavnosti se konají v sobotu 3. září v kempu Poslední štace v Boršově nad Vltavou. Zahraje na nich od 17 h HeBand a Dj Melvin Coxx. Spojeny jsou také s rodeem. Tomu můžete přihlížet od 10 h, na programu budou také jezdecké disciplíny, lasování telat, součástí je mistrovství České republiky v dobytkářských disciplínách a Pohár Dyka Krchova v rychlostních disciplínách.

Rodinný den a Cesta kolem světa

Vyrazte na rodinné odpoledneVyrazte na rodinné odpoledne. Ilustrační foto. Zdroj: Deník/Pavel Kopecký
Na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích můžete zajít na Rodinný den, a to v sobotu 3. září od 10 h. Akcí vás provede klaun Hugo, děti budou soutěžit na deseti stanovištích na téma Cesta kolem světa, nebude chybět tombola. Po celý den mohou děti navštívit skákací hrad a nechat si malovat a obličej. V 11.10 h vás čeká kouzelnická show se psem, ve 12.10 h se zúčastněte bublinové show a workshopu, ve 14 h vystoupí zpěvačka Anabelle, v 17 h zakončí program kapela Argema.

Nakupte do akvárek a terárek

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Radek Cihla
Terarijní zvířátka, akvarijní rybičky, živý i preparovaný hmyz, živé i neživé krmivo, přírodniny a chovatelské potřeby najdete v neděli 4. září od 9 h na Tera burze v českobudějovickém DK Metropol. Můžete měnit, prodávat i kupovat.

Pěšky i na kole na Švejkovu neděli

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: B. Bečička
Švejkova neděle je turisticko-cyklistická akce, která se koná v neděli 4. září mezi 8. a 17. h v Písku. Startuje se mezi 8. a 11. h a můžete vybírat ze dvou až tří pěších tras a zvolit od 10 do 25 km trasy pro kola. Start i cíl je na nádvoří Přemyslovského hradu a Prácheňského muzea Písek. V cíli mezi 10. a 16. h dostanete diplom a absolventskou vizitku.

Vezměte děti seznámit se se sporty a kroužky

Rozličné aktivity, které čekají děti v dětských kroužcích, poznáte na Kroužkobraní. Ilustrační fotoRozličné aktivity, které čekají děti v dětských kroužcích, poznáte na Kroužkobraní. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Radka Doležalová

Kroužkobraní, tj. prezentaci sportovních klubů a kroužků, pořádají v Českém Krumlově v neděli 4. září. Přijďte mezi 15. a 18. h do městského parku, kde vás čeká zábavné odpoledne plné aktivit a soutěží. Děti si budou moci vybrat z různých aktivit, sportů a kroužků a ledacos si vyzkoušet a zjistit tak, co je bude bavit. Vstup zdarma.

Dejte si víno a další dobroty

Vinný koštVinný koštZdroj: Štěpán Kachur

Vyrazte na Vinný košt a festival chutí do Tábora. Ten se koná v sobotu 3. září na Žižkově náměstí v Táboře. Od 11 do 22 h se budou na akci prezentovat vinaři z různých koutů Čech a Moravy. Součástí bude i moderní gastronomie, například ochutnáte mini donuty, šnečí kaviár, mexické delikatesy, makronky, belgické hranolky, slané i sladké palačinky a další dobroty. O hudbu se postarají kapely Klasickej postup a Kutheil a Live Band. Vstup je zdarma, nalévá se však je do skleničky. Festivalová sklínka stojí 100 Kč, festivalovou samolepku na vlastní skleničku zakoupíte za 60 Kč.

Keltskou stezkou na Věnec

Keltové. Illustrační fotoKeltové. Illustrační fotoZdroj: Filip Nekola
Putovat Keltskou stezkou z Boubína přes Mářský vrch na keltské hradiště Věnec můžete v sobotu 3. září. Třetí ročník začíná v 8 h v Kubově Huti. Zastávka bude v Buku. V 11.30 h si dáte občerstvení u rozhledny na Mářském vrchu. Ve 12.30 h bude odchod přes Budilov. Těšte se na Keltský rituál a medovinu. Ve 14 h budou zahájeny Keltské slavnosti ve Lčovicích u kiosku. Tam se občerstvíte, děti si zkusí vyrábět v dílničkách, uvidíte ukázky řemesel a bojových umění s keltskou skupinou Corchen. Ve 14 h vystoupí kapela H-Band.

Desátý ročník Frov Festu

Vyrazte se bavit na koncert. Ilustrační fotoVyrazte se bavit na koncert. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Michal Bílek
Ve sportovním areálu Blanice ve Vodňanech bude znít muzika. V sobotu 3. září se tam koná totiž 10. Frov Fest. Ve 13.30 h jako první zahraje kapela Vrba. Hudební vystoupení budou pokračovat až do večerních hodin. Například v 17.10 h vystoupí kapela Satisfucktion, ve 22.40 h VIII. Století a deset minut po půlnoci AC/DC tribute.

kapitola# 

Motozávody jako do roku 1968

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Zdeněk Rác

Již sedmý vzpomínkový motocyklistický závod Soutěž Šumavou můžete sledovat v sobotu 3. září. Soutěžit budou trialové motocykly vyrobené do roku 1975 včetně. Pojede se trasou závodů z let 1961 až 1968. Sraz je na II. nádvoří Strakonického hradu. Vyjíždí se v 11 h.

Oslavte výročí se včelaři

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Zdeněk VAIZ
Včelařský spolek v Žernovicích slaví sto let. Narozeniny s nimi můžete prožít v sobotu 3. září od 13 h. Připravené budou soutěže pro děti, prodávat se budou voskové svíčky, uvidíte fotky ze života spolku a pamětní předměty. Ve 14 h a v 16 h hraje bluegrass a country kapela z Tábora Krýbl Boys, v 15 h nastoupí oblíbení Nezmaři, na taneční zábavě v 19 h hraje Laguna.

Pouť na zámku Kratochvíle

Zámek Kratochvíle.Zámek Kratochvíle.Zdroj: Petr Vojta, Hana Rabenhauptová
Vyrazte na pouť na zahradě zámku Kratochvíle, která se koná v neděli 4. září od 9 h. Těšte se na stánky s pečenými čaji, sirupy, šperky, marmeládami, kořením, hrnečky aj., čajírnu a kafírnu, grilované klobásy, zámeckou cukrárnu, výstavu Viktora Preisse, hod sekerou, střílení z kuše a luku, chůzi po laně, rikšu či kolotoč řezbáře Matěje. V zahradě najdete pávy, kozy, koťátka, ovce a králíky. Zajděte do herního koutku na šachy či petangue. V 11 a ve 14 h uvidíte Vodnickou pohádku Divadla Koňmo.

Benefiční koncert ve Schwarzenberské hrobce

Pavel BarnášPavel BarnášZdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Již pátý benefiční koncert violoncellisty Pavla Barnáše a jeho hostů zažijete v sobotu 3. září v Schwarzenberské hrobce v Třeboni. Účinkovat na dobro bude i Václav Matas z kapely Divoký Bill, sourozenci Šulcovi se chopí akordeonu a Johana Klára Kratochvílová usedne za cimbál. Zažíná se v 19 h. Výtěžek ze vstupného půjde na Hospic sv. Kleofáše.

Léto zakončí kapela Lucie

Letní turné, na které vyrazila kapela Lucie, se jmenuje „Chci zas…“.Letní turné, na které vyrazila kapela Lucie, se jmenuje „Chci zas…“.Zdroj: Marek Musil
Na turné Chci zas … vyrazila po letech kapela Lucie. Zastaví se také ve Strakonicích, a to v pátek 2. září. Známé hity rockových idolů si poslechnete v amfiteátru. Areál otevírá v 18 h, koncert začíná ve 20 h. Jako předkapela se představí ukrajinská zpěvačka Katya Gapochka.

Divadlo pod širým nebem

Představení Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) v podání Divadelního spolku J. K. Tyl z Kardašovy ŘečicePředstavení Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em) v podání Divadelního spolku J. K. Tyl z Kardašovy ŘečiceZdroj: Divadelní spolek J. K. Tyl, Kardašova Řečice
Divadelní spolek J. K. Tyl Kardašova Řečice přiveze na nádvoří Jindřichohradeckého zámku představení Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em). Vidět ho můžete ve dvou termínech, v pátek a v sobotu 2. a 3. září. Komedii z pera Martina Glasera a Olgy Šubrtové představí od 20.30 h. Vstupné 150 Kč.