Předchozí
1 z 13
Další

Svatební veletrh v Českých Budějovicích

Svatební veletrh na českobudějovickém Výstavišti. Foto: Archiv organizátorekSvatební veletrh na Výstavišti České Budějovice. Foto: Archiv organizátorekZdroj: Deník/Lucie Kotrbová

Chystáte svatbu a rádi byste načerpali nějakou inspiraci? Nenechte si ujít svatební veletrh na Výstavišti České Budějovice, kde se můžete dokonale připravit na svůj velký den. Svatební veletrh se koná v sobotu 7. ledna 2023 od 10 hodin dopoledne, těšit se můžete na bohatý program s módními přehlídkami a zhruba stovku dodavatelů pro váš nezapomenutelný den. Akci moderuje David Gránský.

Podrobný program svatebního veletrhu

10.00 - Zahájení veletrhu - hudební vystoupení kapely YAMABAND

10.30 - 10.35 - Uvítání

10.35 - 10.50 - módní přehlídka svatebního salónu NOVIAS

10.50 - 11.00 - Rozhovor s vizážistkou ze salonu Katherine

11.00 - 11.15 - módní přehlídka - fashion designer Tereza Sabáčková

11.15 - 11.25 - hudební vystoupení - harfistka Martina Stecherova

11.25 - 11.40 - módní přehlídka svatebního salónu EDEN

11.40 - 11.50 - rozhovor s koordinátorkou Klárou

11.50 - 12.05 - přehlídka spodního prádla ASTRATEX

12.05 - 12.15 - prezentace stylistka Dominika Staňková Chválová

12.15 - 12.30 - módní přehlídka svatebního salonu EMPATIE

12.30 - 12.40 - prezentace - Weddmate


12.40 - 12.50 - Představení projektu Jihočeského kraje


12.50 - 13.00 - Povídání FH wedding - svatby s duší

13.00 - 13.10 - Povídání PhDr. Radomíra Vondrušková

13.10 - 13.25 - hudební vystoupení kapely YAMABAND

13.25 - 14.25 - PAUZA


14.25 - 14.35 - prezentace stylistka Dominika Staňková Chválová

14.35 - 14.50 - módní přehlídka svatebního salónu NOVIAS

14.50 - 15.00 - hudební vystoupení Saxofun

15.00 - 15.15 - módní přehlídka - Viktorija Morozoff Fashion Designer


15.15 - 15.25 - Rozhovor s vizážistkou ze SALONU Katherine 

15.25 - 15.40 - módní přehlídka svatebního salonu EDEN

15.40 - 15.50 - prezentace - Weddmate

15.50 - 16.05 - módní přehlídka svatebního salónu EMPATIE

16.05 - 16.15 - rozhovor s koordinátorkou Klárou

16.15 - 16.35 - zmrzlinová show -  La Varenne catering

16.35 - 16.45 - losování soutěže

16.45 - 17.00 - hudební vystoupení kapely YAMABAND

Novoroční koncert Jaroslava Svěceného

Jaroslav Svěcený.Jaroslav Svěcený.Zdroj: Deník/Lucie Sedláková

Přijďte si užít novoroční koncert legendárního českého houslisty Jaroslava Svěceného, který se ve Velešíně ujme nejen houslí, ale i průvodního slova. Houslistu doprovodí na klavír Lucie Toth. Úvodní skladbu zahraje na violoncello žákyně ZUŠ ve Velešíně Eva Kostohryzová. Skladba - J.S. Bach - Air- z orchestrální Suity no.3 (v úpravě pro violoncello). Novoroční koncert si můžete užít v sobotu 7. ledna 2023 od 16 hodin v kostele sv. Václava ve Velešíně. Vstupné je 300 Kč pro dospělé a děti do 15 let zaplatí 150 Kč.

Herna s nostalgií Rozmarného léta

Sládkovna. Hernu s nostalgií Rozmarného léta najdete v Třeboni.Sládkovna. Hernu s nostalgií Rozmarného léta najdete v Třeboni.Zdroj: Foto: Archiv Sládkovna.cz

Zámecká lékárna v Třeboni přináší další hravou výstavu, která nemá v jižních Čechách obdoby. Řeč je o kočovné herně Sládkovna. V interaktivní herně omládnou rychlostí blesku malí i velcí. Herní prvky s nostalgií „Rozmarného léta“ jsou určené pro děti od pěti let. Přijďte si zatočit klikou a nachytat pár vajíček, sestřelit pár piv a zabojovat o srdce hospodské, vyhrát okresní přebor, i když má Lojza obě nohy levý. Pojďte se s náma potácat dom, zatímco se s vámi motá celý svět nebo dětem oslaďte život a nandejte jim, co se do nich vejde. Vylovte perly ze dna moře, pokuste se protáhnout kolem obří krakatice nebo úspěšně proplout velrybí zátokou a dovézt náklad bezpečně do přístavu. U námořníka Páji si pak můžete orazit paži nebo prsa a získat tak parádní tetovačku, kterou vám budou všichni závidět. Po dobu 90 minut si můžete vše vyzkoušet a hrát si. Kapacita prohlídky je 30 osob, proto kupujte vstupenky předem, ať máte jistotu místa. Kočovnou hernu Sládkovna můžete navštívit až do 15. dubna 2023.  Zdroj: Zámecká lékárna Třeboň

Poslední možnost užít si nasvícenou zoo

Slavnostně nasvícená zoo OhradaSlavnostně nasvícená zoo OhradaZdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Poslední příležitost prohlédnout si nasvícenou zoo máte od pátku 6. do neděle 8. ledna 2023 v Hluboké nad Vltavou, pokladna zavírá vždy v 18.30 hodin a v zoo si můžete pohádkovou atmosféru za svitu tisíce světýlek užívat až do 19 hodin. Mimo živých zvířat budou k vidění i 3D světelná zvířata a mnoho dalších světelných prvků. Vstupné je pro dospělé 150 Kč, pro děti do 90 cm zdarma a pro děti nad 90 cm - 15 let 110 Kč.

Zimní sporty bez hranic

Monoski.Monoski.Zdroj: Deník/Karel Pech

Sport nezná hranice, i lidé s handicapem si mohou užívat na sjezdovce. Přesvědčí vás o tom akce s názvem Den s handiacapem, která se v sobotu 7. ledna 2023 koná ve Skiareálu Lipno. Zájemci si tu mohou zdarma vypůjčit pomůcky pro tělesně postižené a mohou si vyzkoušet některý z chystaných zážitků. Připravená bude například jízda na monoski a lyžování nevidomých, obojí s instruktorem. Také rodiče si mohou domluvit instruktáž pro samostatnou jízdu s monoski. K dispozici bude mimo to i bobová dráha a aquapark, kdo bude chtít, může se vydat na stezku korunami stromů. Veškeré aktivity jsou zdarma.

Krampus show Stachy

krampuskrampusZdroj: Archiv VLP

Přijďte přivítat nový rok s krampusáky. Ve Stachách chystají na sobotu 7. ledna 2023 I. ročník Krampus show. K vidění bude průvod čertů skupiny KrampusGang.cz, ale i ohňová show skupiny Artego Vimperk. Akce se koná na náměstí od 17 hodin. Občerstvení je zajištěno.

Vydejte se do světa hýbacích knih

Hýbací knihy Vojtěcha Kubašty vystavují v Městském muzeu v Blatné.Hýbací knihy Vojtěcha Kubašty vystavují v Městském muzeu v Blatné.Zdroj: Archiv Městského muzea Blatná

Přijďte si nostalgicky zavzpomínat na pohádkové knihy dětství mnoha z nás. V Městském muzeu Blatná vás od pátku do neděle od 10 do 17 hodin čeká kompletní výběr z díla Vojtěcha Kubašty (1914-1992) – grafika, ilustrátora a světově proslulého tvůrce dětské prostorové knížky. 
O tvorbě Vojtěcha Kubašty se v posledních letech začíná opět mluvit. Albatros znovu vydal Kubaštovy knihy a betlémy. O jeho díle se pořádají výstavy. Na té v Blatné uvidíte do 28. ledna 2023 více než stovku exponátů ze sbírky Jana Marouška, a to nejen slavné Kubaštovy pop-up knihy, ale také jeho grafické cykly, práce pro různá nakladatelství, ilustrace, pohlednice a drobné tisky, reklamní materiály a betlémy. Kromě cenné sbírky schované za vitrínami si můžete přečíst, prohlédnout a osahat znovu vydané pop-up knihy i se svými dětmi či vnoučaty. Na výstavě nechybí čítárna a malý tvořivý koutek.
Kubašta vystudoval architekturu na ČVUT v Praze, nejprve se věnoval knižní grafice a ilustraci dětských knih. Později začal navrhovat knihy prostorové, které byly přeloženy do sedmatřiceti jazyků a byly určeny především na vývoz do zahraničí. Spolupracoval i s Waltem Disneym, pro něhož vytvořil prostorového Bambiho nebo Knihu džunglí.
Vstupné do muzea je 50/25 Kč.

Nejlepší fotografie z jazzového světa najdete v Písku

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/VLP Externista

Třicítka nejlepších fotografií z jazzového světa je k vidění v Galerii Portyč v Písku. Výstavu Jazz World Photo 2022 můžete navštívit v pátek 6. ledna a v sobotu 7. ledna. Do devátého ročníku celosvětové fotografické soutěže Jazz World Photo 2022 se přihlásilo 248 fotografů z 31 zemí. V pátek je otevřeno od 13 do 17 hodin v sobotu i od 14 do 17 hodin.

Tři králové sfouknou vánoční strom v Krumlově

Ilustrační foto.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/ Redakce

V Českém Krumlově se v pátek 6. ledna uzavírá adventní čas tříkrálovou sbírkou, která je spojená se zhasnutím vánočního stromu.
Průvod Tříkrálové sbírky Charity České republiky můžete ve městě potkat od 16.00 hodin. V 16.30 hodin se tři králové dostaví na náměstí Svornosti, kde se bude konat malý happening jako tečka za krumlovským adventem.

Královský balet: Louskáček

Louskáček.Louskáček.Zdroj: Ilustrační foto: Martina Root

V kulturním domě Spektrum v Sezimově Ústí na vás čeká v neděli 8. ledna od 19 hodin Louskáček, vánoční balet Petra Iljiče Čajkovského. Připojte se ke Klárce a jejímu velkému dobrodružství. Nádherná Čajkovského hudba doprovází Klárku a jejího začarovaného Louskáčka v boji proti Myšímu králi i při návštěvě Cukrové víly v Království sladkostí. Milovaná inscenace Petera Wrighta pro Královský balet si drží pravé kouzlo této pohádkové klasiky pro celou rodinu a představuje jeden z nejkrásnějších způsobů, jak objevit krásu baletu. Vstupné je 250 Kč.

Tříkrálový koncert na Lomci pomůže potřebným

Klarinetový soubor Prachatice.Klarinetový soubor Prachatice.Zdroj: Foto: Ladislav Beran

Klarinetový soubor Prachatice zve své posluchače na tradiční novoroční tříkrálový koncert, který se koná v poutním kostele Jména Panny Marie Lomec u Vodňan v neděli 8. ledna od 14 hodin. I letos se můžete zaposlouchat do krásného zpěvu Petry Sovové a do klarinetových tónů prachatických klarinetistů – Jana Hovorky, Petra Chalupského, Tomáše Janoušeka a Víta Neužila. Zazní skladby širokého hudebního zaměření od klasiky po současnost. Sváteční atmosféru doplní Marcela Haspeklová příjemným a vřelým slovem. Koncert je zároveň dobročinnou akcí, kde můžete dobrovolně přispět potřebným v nouzi. 

Zvuk času si můžete poslechnout v muzeum

Výstava Zvuk času v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích představuje hodiny a hodinky z období od 16. do 19. století.Výstava Zvuk času v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích představuje hodiny a hodinky z období od 16. do 19. století.Zdroj: Foto: Archiv Jihočeského muzea v Českých Budějovicích

Hodiny a hodinky z období od 16. do 19. století můžete vidět v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích na výstavě s názvem Zvuk času. Čeká tu na vás sbírka francouzských římsových (krbových) hodin ze zlaceného bronzu především z konce 18. a první poloviny 19. století, s nejrůznějšími náměty, sbírka sloupkových portálových hodin z rakouské provenience kolem poloviny 19. století, ale také mechanické hrací stroje. Provedeni budete historií mechanických hodin, různorodostí jejich tvarů, materiálů a zpracování. Vedle běžných hodin jsou vystaveny i hodiny poháněné netradičními způsoby, hodiny hrací i tzv. mysteriózní, hodiny stolní, nástěnné i podlahové. Do výstavy je zařazena také ukázka kapesních hodinek.
Muzeum můžete navštívit od pátku do neděle od 9 do 17.30 hodin. Vstupné do celého muzea vyjde na 90/50 Kč na jednotlivé výstavy pak 25/15 Kč.

Přijďte si zabruslit na zámek do Blatné

Kluziště na zámku v Blatné.Kluziště na zámku v Blatné.Zdroj: Deník/Petr Škotko

Jak si představujete idylické zimní období? Sníh, rampouchy na vyzdobených oknech a sáňkování s rodinou?  A ono ne a ne mrznout! Nevadí, přijďte si zabruslit na zámek do Blatné. Kluziště najdete přímo na nádvoří zámku a bruslit můžete díky moderní technologii  v jakýchkoliv klimatických podmínkách, nemusí tedy právě mrznout. Kluziště je v provozu denně od 10 do 17 hodin. Na místě je k dispozici  půjčovna bruslí a také broušení bruslí. Kapacita kluziště je 30 osob. Vstup na kluziště: 50 Kč /osoba, půjčení nabroušených bruslí: 100 Kč / pár, broušení bruslí: 100 Kč /pár.