Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Slepice - Ilustrační fotoSlípky a králíci se chystají na výstaviště.  Zdroj: Pixabay

Výstava drobného zvířectva
Kdy: sobota 25. listopadu od 8 do 16 h a neděle 26. listopadu od 8 do 11 h
Kde: pavilon R1 budějovického výstaviště
Proč přijít: Králíci, holubi, drůbež - samé výstavní kousky! Pořádá Český svaz chovatelů drobného zvířectva. Vstupné 50 korun, děti do 15 let zdarma. Parkování zdarma před pavilonem R1.

Kateřinské heligonky v Holašovicích
Kdy: sobota 25. listopadu od 14 hodin
Kde: holašovická hospoda
Proč přijít: V programu vystoupí řada harmonikářů ze širokého okolí, občerstvení, vstupné 100 korun.

Trh na Včelné
Kdy: sobota 25. listopadu od 8 do 12 h
Kde: lesní kolonie, dole u volejbalového hřiště
Proč přijít: Přijďte posedět a posnídat se sousedy. Budete moct koupit a ochutnat chleba z řemeslné pekárny, placky, lívance, kváskovou pizzu, pivo Kuba 11, topinky, ručně vyráběné těstoviny, mexické jídlo, raw dorty, kávu či punč. K prodeji budou šperky, originální tašky, handmade mýdla a vánoční dekorace. Hrát bude duo Beznot.

Svatohubertský průvod a mše
Kdy: neděle 26. listopadu od 13.30 h
Kde: mše v kostele, průvod od Podhradu
Proč přijít: Ve 13.30 h startuje průvod s koňským spřežením od Podhradu, s jelenem a dalšími obětinami za slavnostního troubení Jihočeských trubačů na náměstí. Od 14 do 15 h mše v kostele Tomase van Zavrela, po mši Jihočeští trubači a občerstvení na náměstí u Pivovaru Hluboká. V kostele prodej adventních věnců z přírodních materiálů.

Českokrumlovsko

Českokrumlovské adventní trhy na náměstí.Přijdete na trhy?Zdroj: Deník/Zuzana Kyselová

Sousedské adventní trhy v Křemži
Kdy: Sobota 25. listopadu od 10 h
Kde: Náměstí Křemže
Proč přijít: Přijďte nasát předvánoční atmosféru a vybrat dárky pro své blízké. Prodejci přivezou krásné ozdoby a dekorace, šperky, módní doplňky, oblečení, cukroví, voňavou kosmetiku, knihy, přání a mnoho dalšího zboží. Mistři lokální gastronomie napekli vánoční i tradiční speciality a na místě připraví studené i horké nápoje. Připravený je také adventní doprovodný program pro malé i velké. Odpoledne bude čas na koledy i jízdu kočárem. Náměstí bude po celý adventní čas zdobit nový vyřezávaný betlém.

Adventní komentované prohlídky Klášterního musea
Kdy: Sobota 25. listopadu od 17 a 19 h
Kde: Klášterní museum Český Krumlov
Proč přijít: Seznamte se s historií českokrumlovských klášterů a nechte se očarovat působivou atmosférou nové barokní obrazárny. Moderní muzejní expozice zasazená do bývalého konventu mužského kláštera představí okázalý kostel Božího těla a Panny Marie, gotickou křížovou chodbu s rozsáhlým cyklem lunetových obrazů ze života sv. Františka, kapli sv. Wolfganga s unikátní středověkou výmalbou či výjimečnou Černou madonu.

Peklo v Bohouškovicích
Kdy: sobota 25. listopadu od 16 h
Kde: statek v Bohouškovicích pod Kletí
Proč přijít: Využijte příležitosti vrátit se zpět do dětství a prožít napínavé dobrodružství plné magie a zábavy. Už od 16 h budete moci sledovat ohromující ohňovou show, po které následuje pekelný program trvající až do 19 h. Těšit se můžete na dobrodružství plné vzrušení, napětí, ale také humoru. Nevšední zážitky navíc umocní pekelné pochutnávání! Peklo je tu nejen pro děti!

Prachaticko

V Kolíně budou kurzy brusleníSháníte třeba brusle? Vyražte do Prachatic.Zdroj: Artistic skating club

Vernisáž výstavy Verzone
Kdy: Pátek 24. listopadu od 18 hodin
Kde: Galerie Neumannka Prachatice
Proč přijít: Vernisáž výstavy Verzone, kde vydávají knihy, které je samotné baví číst. Třeba moderní čínskou literaturu, kterou si v originále přečte málokdo. A přitom zprostředkovává jedinečný vhled do vzdálené země, která, ať chceme nebo ne, hraje v současném světě roli. Dávají příležitost mladým autorkám. Jako s Veronikou Bílkovou, za jejíž debut Ludwig van Beethoven získali prestižní mezinárodní ocenění BIB 2021. Za výtvarnou část pak další její kniha, Bedřich Smetana, vybojovala Zlatou stuhu. Na začátku jejich příběhu stál malíř Zdeněk Sýkora a občas si udělají radost i uměleckou publikací. A nejvíc je baví knížky pro děti.

Zimní bazar sportovních potřeb
Kdy: Sobota 25. listopadu od 9 do 11 hodin
Kde: Dům dětí a mládeže v Prachaticích
Proč přijít: Tradiční prachatický bazar jako vždy nabídne výběr běžeckých a sjezdových lyží včetně příslušenství, lyžařské boty, brusle, sportovní oblečení a další sportovní potřeby. Vstupné 20 korun.

Strakonicko

Adventní trhy pod Rumpálem.Na trhy do Blatné.Zdroj: Deník/Petr Škotko

Vánoční trhy na zámku Blatná
Kdy: Sobota 25. a neděle 26. listopadu od 10 do 17 h
Kde: Zámek Blatná
Proč přijít: Přijďte se naladit na sváteční období. Čeká na vás víkend plných vánočního kouzla, tradičních pochutin a nezapomenutelných zážitků. Nazujte brusle a přijďte se svézt na ekologickém kluzišti, vydejte se na vánoční prohlídky zámku, které vás zavedou do svátečně nazdobených komnat. Připravené jsou i vánoční dílničky pro děti.

Sportovní ples v Radomyšli
Kdy: Sobota 25. od 20 h
Kde: Sokolovna Radomyšl
Proč přijít: TJ Radomyšl pořádá tradiční sportovní ples. K tanci a poslechu hraje skupina Scéna, chybět nesmí bohatá tombola.

Jindřichohradecko

Zimní pára: Mikulášská jízda parním vláčkemZimní pára: Mikulášská jízda parním vláčkemZdroj: Deník/Kamila Šmídová

Mikuláš pod parou
Kdy: V sobotu 25. listopadu od 10 do 17 h
Kde: Dačice, Antonínská 75
Vstupné: Zdarma / dobrovolné
Proč přijít: Dačická Železnice plná páry láká na jízdy parní lokomotivou Jůlinkou a mikulášská nadílku. Prohlédnout si můžete muzeum drážních předmětů a různých historických samohybů. Občerstvení a posezení v teple do pozdních nočních hodin zajištěno.

Zahájení „před adventu" v Lomnici
Kdy: V neděli 26. listopadu od 13 h
Kde: Lomnice nad Lužnicí
Vstupné: 50 Kč na koncert
Proč přijít: Adventní čas v Lomnici zahájí o týden dříve, a to v neděli 26. listopadu. Místní se rozhodli si o týden adventní atmosféru prodloužit, a tak začínají předadventním setkáním už 26. listopadu. Tradiční trh, dobroty ze Šťastného jídla, trdelník, vánoční ozdoby, vystoupení školních pěveckých sborů, Javoráčku a program andělů divadla Kvelb určitě navodí tu správnou náladu. Můžete se těšit na výstavu unikátních betlémů z dílny Jany Pulcové, tvořivou dílnu pro děti a v kostele sv. Václava zahrají a zapívají soubory Javor a Javoráček. Od 13 hodin si užijete na náměstí a Staré radnici trh s doprovodným programem, v 17 h Lomničtí rozsvítí vánoční strom.

Písecko

Adventní jarmark starých řemesel v Milevském muzeu.Na mnoha místech jihu můžete už navštívit adventní jarmarky. Ilustrační fotoZdroj: Deník / Stanislava Koblihová

XXI. Mezinárodní festival outdoorových filmů
Kdy: Od pátku 24. do neděle 26. listopadu
Kde: Kino Portyč v Písku
Vstupné: 50 Kč
Proč přijít: Soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů se za devatenáct let své existence stala největším festivalem svého druhu nejen v České republice, ale také na světě. Na víkend se zastaví v Písku. Je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. Ze široké škály snímků můžete vybírat od pátku (první promítání startuje v 17.30 h) do neděle.

Jarmark v knihovně
Kdy: V sobotu 25. listopadu od 9 do 13 h
Kde: Městská knihovna Písek
Proč přijít: Přijďte se naladit na vánoční čas do písecké knihovny. Zdejší jarmark je ideální příležitost pořídit si originální rukodělné dárky od místních řemeslníků. Adventní věnce, vánoční dekorace, ozdoby, řemeslné výrobky. Chybět nebudou ani tvořivé dílny pro děti a hudební vystoupení.

Táborsko

Aukce děl pro hospic Jordán. Aukce děl pro hospic Jordán. Zdroj: David Peltán

Dobročinná aukce
Kdy: V neděli 26. listopadu od 16 do 19 h
Kde: Gotický sál Staré radnice Husitského muzea v Táboře
Vstupné: 100 Kč
Proč přijít: Domácí hospic Jordán srdečně zve všechny milovníky umění na 5. Dobročinnou aukci uměleckých děl, která se koná v neděli 26. listopadu 2023 v Gotickém sále Staré radnice Husitského muzea v Táboře. Během aukce se budou dražit darovaná díla od renomovaných autorů jak z Tábora a okolí, tak i ze zahraničí. Můžete se těšit na malby, fotografie a další umělecká díla. Všechna díla jsou stále vystavena na preaukční výstavě. Díla si můžete prohlédnout i na www.aukcehospic.cz. Jejich koupí si uděláte nejen radost, ale podpoříte činnost domácího hospice Jordán, který poskytuje neocenitelnou péči a podporu těm, kteří bojují s vážnými nemocemi a chtějí dožít ve svém domácím prostředí.

Housle jako malované
Kdy: V neděli 26. listopadu od 16 h
Kde: KD Veselí nad Lužnicí
Vstupné: 20 Kč
Proč přijít: Nenechte si ujít vernisáž vánoční prodejní výstavy obrazů Jany Divišové z Prahy. Jak o sobě sama říká, je malířka poetických obrazů s úsměvem a motivy čerpá hlavně v přírodě. Maluje na houslové desky, zabývá se olejomalbou na plátno a kresbou portrétů. Přijďte si prohlédnout či zakoupit netradičně kouzelné obrazy na houslových deskách nebo na plátně či si nechat namalovat portrét, přineste na vernisáž svou fotografii ve větším formátu a v dobré kvalitě a po skončení výstavy si budete moci svůj portrét vyzvednout. Výstava potrvá do 25. ledna 2024 a otevřeno bude každý čtvrtek od 13 do 17 h nebo po předchozí telefonické domluvě i v jiný den a čas.