České Budějovice se promění v Divoký západ
KDY: 21. září
KDE: Sokolský ostrov
ZA KOLIK: Zdarma

V sobotu 21. září se chystá na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích westernový den pro veřejnost. Vstup je zdarma. Zahrají zde kapely Vodáci, Weekend, Martin Kabaja, Třetí Sloka, Black Jack, Naked Professors  a Bryčka. S koněm Marsem vystoupí na své show  Jimmy Magura či mistři biče a lasa. Na Sokoláku vyroste indiánská vesnice s vybaveným týpím s průvodcem. Čekají vás ukázky rozdělávání ohně, tématické dílny, soutěže pro děti i dospělé, jízdy na koních a ponících. O předtančení se postará pořádající taneční klub Blueberry. Těšit se můžete také na něco dobrého k snědku či řemeslné tržiště. 

Palečka vychovávají v Malém divadle
KDY: 21. září
KDE: Malé divadlo
ZA KOLIK: 100 Kč

Klasická pohádka Boženy Němcové O Palečkovi v režii Zdeňka Jecelína je k vidění v Malém divadle. Vzít na ni děti můžete o víkendu dololedne, v sobotu 21. 9. v 10h. Chlapeček, který spal v kolíbce ze skořápky, roste doslova i obrazně, aby se z něj stalo normální dítě. Vhodné pro děti od tří let. Vstupné 100 Kč.

Dívčí válka v Radošovicích
KDY: 21. září
KDE: Radošovice u Českých Budějovic
ZA KOLIK:

V sobotu 21. září v 19 h se v Radošovicích u Českých Budějovic hraje Dívčí válka, hra Františka Ringo Čecha v úpravě Jana Štěcha v podání Divadelní společnosti Tyl. Hrají Jiří Havlín, Miroslav Mareš, Lubomír Bureš, Jindřich Šupitar aj.

Poznejte vietnamskou kulturu, ochutnejte vietnamské dobroty
KDY: 21. září
KDE: náměstí Přemysla Otakara II. 
ZA KOLIK: zdarma

Akce Ahoj Việt Nam se vrací! Poznáte na ni opět vietnamskou kulturu a gastronomii. Na druhý ročník festival vzal v úvahu návrhy návštěnvíků z minulého roku. Těšit se můžete na vietnamskou kuchyni, pivo, kávu i exotické drinky. Nebudou chybět gastronomické workshopy, živě uvidíte kulturní i kulinářská představení. Do programu bude zahrnuta i sekce výstav. Na trhu si koupít vietnamské suroviny, ovoce, bylinky. Zapojit se  do různých aktivit mohou i nejmenší. Vstup na akci je zdarma.