1/7

Českobudějovicko

close Velikonoční hrkání v Českých Budějovicích 2022. info Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek zoom_in Chystá se velikonoční hrkání v Budějovicích.

Velikonoční hrkání
Kdy: od čtvrtka 6. dubna 18 hodin do neděle 9. dubna 14.30 hodin
Kde: centrum Budějovic
Proč přijít: Hrkání se pojí se Svatým týdnem a odletem zvonů do Říma. Na Zelený čtvrtek se naposledy rozezní zvony a varhany, které umlknou až do Velikonoční vigilie a jejich místo zaplní dřevěné hrkače, řehtačky a klapačky. Každý den bude ve znamení symbolů: čtvrtek - poslední večeře, pátek - tesání křížů, rakev, sobota - mlha, kouř, neděle – svatba. Zelený čtvrtek: hrkání 19 h. Velký pátek: 8, 12, 15 a 19 h hrkání, na náměstí tesání křížů, vztyčení křížů v poledne, noční hlídání křížů. Bílá sobota: 8 a 12 h hrkání. Neděle - vzkříšení: 12 h svatební průvod - obnovení manželských slibů.

Velikonoce na zámečku
Kdy: sobota 8. dubna od 10 do 17 hodin
Kde: Infocentrum JE Temelín
Proč přijít: Velikonoční farmářský a řemeslný trh, soutěže pro děti v království velikonočního zajíčka, hudební vystoupení, divadélko, kouzelnice Renata, workshopy - pletení pomlázky, malování vajíček, besedy o velikonočních zvycích.

Stezka za obřími kraslicemi
Kdy: pátek 7. dubna
Kde: Hluboká nad Vltavou
Proč přijít: Vydejte se hledat obří velikonoční vajíčka pomalovaná originálními motivy. Vycházkové okruhy vás provedou Hlubokou a nejbližším okolím a na trase si můžete zahrát rodinnou hru s mapou a po cestě plnit úkoly. V pátek v 10 h můžete navštívit malý velikonoční trh ve Zborovské ulici a v 11 h startuje dobročinný běh na 8 km.

Velikonoční safari
Kdy: sobota 8. dubna od 11 h
Kde: Safari Resort v Hluboké u Borovan
Proč přijít: Tematické tvořivé dílny pro děti, vyjížďky na oslících a koních, kontaktní zoo, offroadové jízdy do obor mezi zvířata a spousta dalších aktivit. V bistru se můžete těšit na velikonoční menu plné dobrot.

loading
arrow_left Předchozí
1/7
Další arrow_right