Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Hvězdná obloha pro rodiny s dětmi

Hvězdárna a planetárium České Budějovice.Zdroj: Deník/ Martin Tröster

Kdy: 11. 2., 15.30
Kde: České Budějovice
Za kolik: 140/100 korun

Proč přijít: Toužíte zažít noční hvězdnou oblohu digitálně? Hvězdárna a planetárium České Budějovice má připravený pořad pro rodiny s dětmi od pěti let. Délka pořadu v planetáriu je zhruba 55 minut, vstupenky je možné rezervovat na www.hvezdarnacb.cz.

Malý Mozart

Kdy: 11. 2., 16.00 a 18.00
Kde: České Budějovice
Za kolik: 150 korun

Proč přijít: Představte si, jaké by to bylo, kdyby žil Wolfgang Amadeus dnes. Měl by to složité? Jednodušší? Skládal by opery nebo rapoval? Pojďte si zkusit být na chvilku Wolfim a zažijete operu docela jiným způsobem. Rodinné představení určené především dětem od 5 do 12 let. Koná se na Studiové scéně Na Půdě v Dr. Stejskala 424/19.

TERA České Budějovice

Kdy: 12. 2., 9.00 - 12.00
Kde: České Budějovice
Za kolik: 150 korun

Proč přijít: TERA České Budějovice je prodejní výstava zaměřená na výměnu a prodej terarijních zvířat, akvarijních ryb, živého a preparovaného hmyzu, živého a neživého krmiva, rostlin, přírodnin a chovatelských potřeb. Koná se v DK Metropol na Senovážném náměstí 2.

Monika Žáková - Více světla

Kdy: 11. 2. a 12. 2., od 9.00
Kde: Hluboká nad Vltavou
Za kolik: 150 korun

Proč přijít: Dílo Moniky Žákové, které zhlédnete v Alšově jihočeské galerii (v zámecké jízdárně), se v posledních třech letech dostalo do pozice autentické analytické abstrakce. Autorka citlivě pracuje s energií materiálu, jeho fyzickou podstatou a jemnou dynamikou proporce obrazového plánu.

Českokrumlovsko

Zlatokorunský masopust

Sobotní masopust ve Zlaté KoruněMasopust ve Zlaté Koruně.Zdroj: Jan Cipín

Kdy: Sobota 11. února, od 9.30 hodin
Kde: Zlatá Koruna
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Sraz masek v 9.30 hodin na vlakovém nádraží. Poté bude průvod procházet horní částí Zlaté Koruny. V odpoledních hodinách se přesune do dolní části obce. Masopustní merenda se uskuteční v podvečer v Domě kultury a sportu ve Zlaté Koruně.

Ples města Český Krumlov

Kdy: Sobota 11. února, od 19 hodin
Kde: Český Krumlov, Zámecká jízdárna
Za kolik: 600 korun

Proč přijít: Jedinečný program, vystoupení baletního souboru Jihočeského divadla, tanečně všechny rozvášní orchestr Black Tower a známými hity potěší Kristián Šebek jako Božský Karel! Večerem bude provázet moderátor Roman Anděl.

Jindřichohradecko

Zoubková víla

Kino Mír a děti. Ilustrační snímek.Děti v kině. Ilustrační snímek.Zdroj: Deník/František Kuba

Kdy: 12. února, 17 až 18.25 hodin
Kde: Kino Světozor Třeboň
Za kolik: 130 - 140 korun

Proč přijít: Kreslená pohádka pro děti. Zvídavá a nezbedná Violetta (337 let) se učí na zoubkovou vílu, jenže se jí to moc nedaří. Místo, aby dětem za zoubky vyčarovala hračky jako ostatní zoubkové víly, jediné, co umí, jsou fialky!

Tvorba Pavla Svobody

Kdy: od 5. února do 11. června
Kde: Městské muzeum a galerie Dačice, Havlíčkovo nám. 85
Proč přijít: Výstava k nedožitým 70. narozeninám toužínského výtvarníka v zámecké kapli Nanebevzetí Panny Marie v muzeu.

Písecko

Matýsek a jeho kamarádi ~ Zdeněk Polach

Písek, Divadlo Fráni Šrámka. Ilustrační fotoPísek, Divadlo Fráni Šrámka. Ilustrační fotoZdroj: Deník / Lucie Kotrbová

Kdy: Sobota 11. února, od 15 hodin
Kde: Divadlo Fráni Šrámka, Písek
Za kolik: v předprodeji 250 korun, na místě 300 korun

Proč přijít: Bavit děti bude Zdenek Polach - jediný český břichomluvec a Matýsek s jeho kamarády.

Hasičský bál

Kdy: Sobota 11. února, od 19.30 hodin
Kde: Chyšky, sál KD
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Chyšky zve na tradiční hasičský bál. K tanci a poslech zahraje hudební skupina Klasik Tábor. Je připravena bohatá tombola. 

Prachaticko

Městské trhy a vepřové hody Prachatice

Vepřové hody.Vepřové hody.Zdroj: Petra Kozáková

Kdy: Sobota 11. února, od 9 do 15 hodin
Kde: Prachatice, Velké náměstí
Za kolik: Vstup zdarma

Proč přijít: S novým vedením prachatické radnice přicházejí do Prachatic také městské trhy, ty začínají už v únoru a budou se konat pravidelně v centru města. Ty první v sobotu navíc nabídnou vepřové hody. Organizátoři slibují nejen výrobky místních producentů, ale také vytápěný stan a hudební doprovod.

Masopust ve Vlachově Březí

Kdy: Sobota 11. února, od 8.30 hodin
Kde: Vlachovo Březí
Za kolik: Zdarma

Proč přijít: Tradiční masopustní veselí se rozpoutá ve Vlachově Březí před hasičskou zbrojnicí ve Vlachově Březí. Masky mají sraz v půl deváté ráno, aby mohly vyrazit po městečku úderem deváté hodiny ráno. Za doprovodu muziky hodlají obejít všechna místní stavení. Masky se vydají také do okolních osad po trase Kožlí - Mojkov - Dáchov a zpět. Muzikanti u toho nebudou chybět a legrace bude po celé trase.

Strakonicko

Masopustní průvod ve Vodňanech

Masopust Vodňany.Masopust Vodňany. Archivní foto.Zdroj: Karel Burda

Kdy: Sobota 11. února, od 14.30 hodin
Kde: Vodňany
Za kolik: Zdarma

Proč přijít: Ve Vodňanech obnovili po letech tradici masopustu. Akce měla obrovský úspěch a letos pokračujeme dalším ročníkem. Průvod a veselice startuje ve 14 hodin u kulturního domu a na cestě městem má několik zastavení, poté se opět vrací ke kulturáku. Těšit se můžete na zdobené povozy s koňským potahem, alegorický hasičský vůz i soutěž o nejlepší masku a transparent. V průvodu se představí místní zájmové skupiny, spolky, organizace, instituce i jednotlivci, na cestu jim zahraje Vodňanská kapela, na náměstí pak Liduška – dechová hudba při ZUŠ a ve foyer kapela Nic moc při ZUŠ Vodňany.

Folkový festival

Kdy: Sobota 11. února, od 16 hodin
Kde: Dům kultury Strakonice
Za kolik: 220 Kč

Proč přijít: Folkoví písničkáři zrají stejně jako víno, o tom se můžete sami přesvědčit v Domě kultury Strakonice, kam zavítá hned několik známých jmen tohoto žánru. Přijede například skladatel, textař, kytarista a zpěvák, též moderátor a redaktor Pepa Lábus, písničkář a pedagog Josef Pelán, písničkářka, zpěvačka, kytaristka, autorka osobitých písní, ale také výtvarnice Martina Trhcová a legendární písničkář Jiří Dědeček. Programem s názvem Folkoví písničkáři zrají stejně jako víno vás provede moderátor Milan Schmidt.

Táborsko

Masopust v Plané nad Lužnicí

O víkendu ožila Planá nad Lužnicí masopustním veselím.Masopust v Plané nad Lužnicí. Archivní foto.Zdroj: Kateřina Nimrichtrová

Kdy: Sobota 11. února od 10 hodin
Kde: Planá nad Lužnicí, sraz v 10 hodin u Janovských v Soukenické ulici

Proč přijít: Masopustní průvod tentokrát v RETRO stylu. Po obchůzce města bude program pokračovat na Farské zahradě. Hrát bude Kontušovka.

Veselský masopust

Kdy: Sobota 11. února, od 14 hodin průvod, od 19 hodin zábava

Kde: Sraz masek před Kulturním domem ve Veselí nad Lužnicí
Trasa průvodu: Náměstí T. G. Masaryka - Sokolská - Hokejka - Maredova - Malé náměstí - F. Líbala - Alešovo nábřeží - kulturní dům.

Masopustní hudební zábava bude od 19 hodin v KD. K poslechu hraje Wohryzek band.