Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Oceán.Oceán.Zdroj: Archiv pořadatelů

Skautská pouť

Kdy: Sobota 15. dubna od 9.30 do 16.30 h

Kde: Sokolský ostrov v Českých Budějovicích

Proč přijít: Čeká na vás otevřený skautský tábor na Sokolském ostrově, kde najdete skautský jarmark jednotlivých oddílů s jejich výrobky, budete moci vyzkoušet velkou soutěžní hru po stanovištích, navštívit čajovnu nebo vyzkoušet své svaly na závodě pramic Horké pádlo a další doprovodný program. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Sběratelská burza

Kdy: Sobota 15. dubna od 7 do 12 h

Kde: DK Metropol v Českých Budějovicích

Proč přijít: Na burze najdou sběratelé hlavně známky, odznaky, nechybí ani pohlednice a mince.

Garage sale

Kdy: Neděle 16. dubna od 13 do 18 h

Kde: Výměník1, J. Opletala 842 v Českých Budějovicích

Proč přijít: "Garážový" bazar je dát věcem, které už nechceme, druhou šanci. Přijďte prodat nebo koupit. Nebo oboje.

Den proti úložišti

Kdy: Sobota 15. dubna od 14 h

Kde: Tvrz Býšov u JE Temelín

Proč přijít: Blízký Janoch je jednou ze čtyř lokalit zařazených do užšího výběru pro jaderné úložiště. Pochod je pro všechny, kdo nechtějí žít v sousedství či nad úložištěm jaderného odpadu. Na programu je pochod od Býšova kolem Libívského rybníka, dále lesem, vysazení symbolického stromu, opékání buřtů, občerstvení na Coufalce. Pro děti doprovodný program, trasa je sjízdná i pro kočárky.

Koncert kapely Oceán

Kdy: Sobota 15. dubna od 20 h

Kde: sál hotelu Máj v Nových Hradech

Proč přijít: Koncert skupiny Oceán a Support "Dávná pyramida Tour 2023". Od 22 h hraje kapela The Rozladěn.

Prachaticko

Poletíme.Poletíme.Zdroj: Michal Fanta

Já, Steiner, vernisáž výstavy obrazů

Kdy: Pátek 14. dubna od 17 hodin

Kde: Galerie Dolní Brána Prachatice

Vstupné: 50 nebo 20 korun

Proč přijít: Jiří Steiner je malíř, básník, příležitostný sochař a výrobce hudebních nástrojů. Studoval u akadamického malíře F.R. Dragouna, posledního žáka Maxe Švabinského. V současné době žije na statku v Pošumaví, který přetváří svérázným a osobitým způsobem v architektonický gesamtkunstwerk, spojující tradici se současností.

Keňa a Tanzánie - Ráj pod Kilimandžárem

Kdy: Pátek 14. dubna od 18 hodin

Kde: Radniční sál Staré radnice v Prachaticích

Proč přijít: Přednáška fotografa Václava Šilhy o přírodě v Africe.

Koncert: Poletíme?

Kdy: Pátek 14. dubna od 20 hodin

Kde: Sál Národního domu Prachatice

Vstupné: 450 korun na místě, 390 korun v předprodeji

Proč přijít: Poletíme? umí odlehčenou formou vyprávět o složitých a smutných věcech tak, že jejich koncerty dýchají barevnou náladou, svižnou rytmikou a tanečními kreacemi publika. I vy se budete smát, výskat, tančit nebo vám přeběhne mráz po zádech, když v písni pojmenují váš problém. Vtipné, poetické a přímočaré texty jsou jejich devízou.

Trio Opera Diva

Kdy: Pátek 14. dubna od 19 hodin

Kde: Kavárna Ve Skále Vimperk

Vstupné: Dobrovolné.

Proč přijít: Koncert komorního souboru, který interpretuje především klasickou hudbu – operní árie, české a arménské písně.

Tři sestry a synové výčepu

Kdy: Pátek 14. dubna od 20 hodin

Kde: Sál hotelu Zlatá hvězda ve Vimperku.

Vstupné: 590 korun.

Proč přijít: Koncert punkových kapel.

Městské trhy

Kdy: Sobota 15. dubna od 9 do 13 hodin

Kde: Velké náměstí Prachatice

Proč přijít: Novinka v režii města Prachatice, trhy v prachatickém centru. Ve stáncích budou k mání dobroty z Husinecké pekárny, klobásky, sýrové placky nebo voňavá mýdla, svíčky či dřevěné dekorace.

Uganda … 20 let s nejchudšími

Kdy: Sobota 15. dubna od 11 hodin

Kde: Radniční sál Staré radnice v Prachaticích

Proč přijít: Povídání o životě v ugandské vesnici s Oldřichem Mácoua jeho manželkou Miroslavou, komentovaná prohlídka výstavy fotografií, obrazů, masek a soch Afrika v srdci, která bude k vidění ve Sklepích Staré radnice. Ochutnávka originální ugandské a tanzanské kávy.

Komunál & Tlustá Berta

Kdy: Sobota 15. dubna od 19 hodin

Kde: Sál hotelu Park v Prachaticích

Vstupné: 490 korun. Děti do 13 let v doprovodu rodiče vstup zdarma.

Proč přijít: Po roce přijede do Prachatic opět dvojice KOMUNÁL a TLUSTÁ BERTA, společnost jim bude tentokrát navíc dělat kapela Alchymie. Pojďme si to společně užít a vytvořit opět skvělou atmosféru.

Oslava 205 let otevření Národního muzeua

Kdy: Sobota 15. dubna od 10 hodin

Kde: Muzeum loutky a cirkusu Prachatice

Proč přijít: Program pro děti i dospělé. Od 10 hodin Pan Kašpar a jeho povedená rodinka - maňásková groteska divadla Alfa z Plzně.

Od 11 a 16 hodin Výtvarná dílna - sobota je celá zasvěcená loutkám, takže i ve výtvarné dílně se budou tvořit loutky, se kterými pak děti mohou v loutkovém divadle pokračovat doma. Od 15 hodin Divadlo Alfa z cyklu Profily loutkových divadel. Od 17 hodin Martina´s Boys - koncert oblíbené prachatické skupiny vás naladí v jazzovém a bluesovém rytmu.

Velký jarní bazar sportovních věcí

Kdy: Sobota 15. dubna od 9 do 12 hodin

Kde: Hřiště u DDM v Prachaticích

Proč přijít: Prodejci mohou za výhodnou cenu nabídnout použité sportovní potřeby. K mání bude oblečení, kola helmy, tenisové rakety, kolečkové brusle a další sportovní náčiní. Příjem věcí na prodej je od 8.30 hodin.

Setkání harmonikářů

Kdy: Sobota 15. dubna od 15 hodin

Kde: Sál kultuního domu Zbytiny

Vstupné: 50 korun

Proč přijít: Devátý ročník setkání harmonikářů pod pořadatelskou taktovkou obce Zbytiny  moderuje Jakub Komrska. Hostem jsou Zbytinské baby. 

Luboš Pospíšil & 5P

Kdy: Neděle 16. dubna od 19 hodin

Kde: Kino ve Strunkovicích nad Blanicí.

Vstupné: 200 korun.

Proč přijít : Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry, kterou akcentuje nová deska Poesis Beat (2021). Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (získalo zlatou desku) a po retrospektivní šňůře Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu vstoupil Luboš do Beatové síně slávy… a teď sklízí všechny ty plody a ocenění v sálech od Šumavy po Ostravu, stále častěji vyprodaných.

Českokrumlovsko

Vltava v Českém Krumlově 6. července 2022, tedy den po tragédii, kdy se na jezu pod kostelem utopil vodák.Vltava v Českém Krumlově.Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová

Velikonoční koncert Smíšeného pěveckého sboru Perchta

Kdy: Sobota 15. dubna od 16.00 hodin

Kde: Kostel sv. Jana Křtitele Zátoň

Vstup: zdarma

Proč přijít: V programu koncertu zazní skladby hudebních skladatelů: A. Dvořák, Z. Lukáš, T. L. de Victoria, G. F. Händel, J. G. Rheinberger, K. Jenkins, C. Sanit-Saëns a další

Odemykání Vltavy 2023

Kdy: Sobota 15. dubna od 9.00 hodin

Kde: Kemp Krumlov

Proč přijít: Vodáci a milovníci Vltavy se v sobotu sejdou, aby společně slavnostně odemkli řeku v úseku Česká Krumlov – Zlatá Koruna. Slavnostního odemykání se vodník se svou paní ujmou okolo 11. hodiny a pak už bude čas vyplout.

Jindřichohradecko

Zámek Třeboň. Prohlídky zámeckých tras táhnou i letos. Návštěvníků přichází ale méně než v minulých letech.Zámek Třeboň. Zdroj: Deník/Jitka Davidová

Automobilové veterány

Kdy: V sobotu 15. dubna v 16.15 h

Kde: Palackého náměstí Dačice

Proč přijít: Automobilové veterány přijedou opět do Dačic. Hodnotné skvosty budou centrem Dačic projíždět hned dvakrát. Nejprve během dopoledne po startu rallye v Telči, avšak divácky zajímavějším bude odpolední test přesnosti na Palackého náměstí, který odstartuje přímo před radnicí. Úkolem účastníků bude projet vytýčeným úsekem dle stanoveného rychlostního průměru a získat co nejméně trestných bodů. První vozidlo je očekáváno kolem 16:15 h. Startovní pole slibuje skvělou podívanou, vždyť průměrný rok výroby vozidel přihlášených do kategorie Classic se zastavil na hodnotě 1974. Diváci se můžou těšit na legendární i méně známé značky – jmenujme například Jaguar, MG, Mercedes-Benz, Austin Healey, Porsche, Maserati, Alfa Romeo, Chevrolet, Ford, Datsun, Marcos nebo Triumph. Trasa dlouhá více než 250 kilometrů zavede historické vozy z Telče přes Český Rudolec a Slavonice na Znojemsko, odkud se posádky po obědě vrátí přes Vranovskou přehradu, Jemnici a Dačice zpátky do centra rallye. Cíl je opět na malebném telčském náměstí.

Divadelní den otevřených dveří

Kdy: V neděli 16. dubna v 9 h

Kde: Kino Suchdol nad Lužnicí

Proč přijít: Suchdolský divadelní spolek by rád rozšířil své řady o mladé zájemce. „Myslíme si, že by bylo skvělé nadchnout pro kulturu na Suchdolsku novou generaci. Nejen že bychom jim po letech hraní mohli předat spoustu zkušeností, ale zároveň věříme, že i my bychom se od nich lecčemu přiučili.

Rozhodli jsme se proto, že v neděli 16. dubna zorganizujeme od 9 hodin den otevřených dveří. Budeme rádi, když vyrazíte se svými potomky nebo i třeba sami do suchdolského kina. Rádi bychom vám ukázali, jak vypadá nácvik nové divadelní hry, zájemce bychom zapojili do různých aktivit rozvíjejících pohybové a vyjadřovací schopnosti. Určitě také bude prostor pro jakékoliv dotazy. Nemusíte se ničeho bát, ani se k něčemu zavazovat, naším cílem je užít si společně příjemné nedělní dopoledne. Budeme moc rádi, pokud se komukoliv u nás nakonec zalíbí a připojí se v budoucnu k naší divadelní partě,“ zve veřejnost Jan Mráček.

Ekvádor v Deštné

Kdy: V pátek 14. dubna v 18 h

Kde: Knihovna Deštná

Proč přijít: Přijďte do knihovny v Deštné okusit šálek amazonského čaje, vyrobit si náramek proti zlým duchům a poslechnout si zážitky z cest Hanky a Matěje Krninských.

Křest pohádek

Kdy: V pátek 14. dubna v 17 h

Kde: Poslechový sál městské knihovny Nová Bystřice

Proč přijít: Třebíčsko-albeřská spisovatelka Marie Špačková vydala v březnu novou pohádkovou knihu Pohádky z České Kanady II. Spolu s dětmi, které přijdou do poslechového sálu Městské knihovny Nová Bystřice, ji pokřtí v pátek 14. dubna v 17.00 hodin.

Ukliďme Dačicko

Kdy: V sobotu 15. dubna

Kde: Dačice a okolí

Proč přijít: Pojďme uklízet, ať je Dačicko po zimě opět hezčí! Vítáni jsou jednotlivci, skupiny i obyvatelé místních částí. Kdo se přidá k pracovníkům radnice a pomůže na jedné ze tří tras, dočká se na konci opékání buřtů, děti i diplomů. Jednotlivci, kteří budou uklízet na vlastní pěst, mohou odpadky odkládat v pytlích u nádob na tříděný odpad. Místní části si mohou domluvit odvoz nepořádku.

V proměnách světla / Fotostopa 2023

Kdy: Od čtvrtka 13. dubna do 31. května / 31. srpna, kromě pondělí denně od 10 do 12 a od 13 do 17 h

Kde: Muzeum fotografie a moderních obrazových médií Jindřichův Hradec

Proč přijít: Výstava krajinářských fotografií Tomáše Holuba, jeho fotografování je primárně spojené s cestováním a pobytem v přírodě. Navštívil různé kouty světa, neméně rád objevuje i krásy naší krajiny, které se neotřelým způsobem snaží zachytit. Její atmosféru, klid, duši a propojení s lidmi. Často se vrací na ta samá místa a trpělivě čeká na ideální světelné podmínky, jako jsou ranní mlhy, červánky nebo dramatická oblačnost – světlo hraje v jeho fotografiích hlavní roli. Jeho práce si můžete prohlédnout do 31. 5. Současně začíná výstava reálných historických i současných policejních fotografií z míst činů pořízených kriminalistickými techniky a dalších artefaktů spojených s prací Jihočeské policie. Výstava s názvem FOTOSTOPA 2023, s podtitulem „Zločin nejen na fotografii“ potrvá do 31. 8.

Vitráže Tiffany

Kdy: V sobotu 15. dubna od 9 do 16 h

Kde: Slavonice

Vstupné: 1990 Kč

Proč přijít: Během jednoho dne se na workshopu naučíte pracovat se sklem. Čeká vás výroba šablony, řezání plochého skla, broušení skla, olepování měděnou páskou, sestavení vitráže, cínování, čištění a následné patinování. Domů si odnesete hotovou vitráž. Více informací na 384 493 700. Kurz je určen pro 3 až 5 účastníků.

Třeboňský zámek rozkvetl

Kdy: Do 23. dubna

Kde: Státní zámek Třeboň

Vstupné: 200 Kč

Proč přijít: Státní zámek Třeboň zve na tradiční květinovou výstavu Amaryllis, tentokrát do prostor rožmberských interiérů v termínu od 7. do 23. dubna. O víkendu 15. – 16. dubna můžete navštívit výstavu od 9 do 17 hodin. V dalších dnech jsou ve vyzdobených interiérech komentované prohlídky s rožmberskou tématikou v 10, 12 a 14 hodin.

Objevte skauting

Kdy: Do 31. května

Kde: Městská knihovna Jindřichův Hradec

Proč přijít: Výstava vás provede skautským životem jindřichohradeckého střediska Zlatá Růže. Těšit se můžete na fotky, které vyfotili nadějní mladí fotografové během skautských akcí.

Lego pod zámkem II.

Kdy: Do 27. května denně od 10 do 16 h

Kde: Zámecká galerie Třeboň

Vstupné: Dospělí 50, děti 40 Kč

Proč přijít: Odstartovala druhá Lego výstava Michala Plose v galerii třeboňského zámku. Návštěvníci uvidí několik nových věcí, které autor vytvořil od poslední výstavy. Děti se mohou těšit na hernu a stavařský úkol.

Řemesla pro Paříž

Kdy: Do 17. prosince kromě pondělí vždy od 10 do 12 a od 13 do 17 h

Kde: Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel v Jindřichově Hradci

Proč přijít: Na výstavě Řemesla pro Paříž uvidíte tapiserie podle návrhu Františka Kysely utkané v dílně Marie Hoppe Teinitzerové v Jindřichově Hradci, které získaly v roce 1925 Velkou cenu – Grand Prix v Paříži.

Pohádkový svět Jindry Čapka

Kdy: Do 24. června

Kde: Třeboň, Dům Štěpánka Netolického

Proč přijít: Jindra Čapek patří mezi nejvýraznější mezinárodně uznávané výtvarníky. Jeho život naplňuje převážně ilustrátorství, které s neuvěřitelným kouzlem oživuje příběhy knih pro děti i dospělé. Doma i v zahraničí oživil příběhy více než 70 knih, které vyšly v 25 světových jazycích na několika kontinentech. Své ilustrace vystavoval například v New Yorku, Tokiu, Madridu, Curychu, Benátkách atd. Největší výstavu v České republice měl v roce 2022 v Českém Krumlově, kde již téměř 20 let žije a tvoří. Další jeho velká výstava zavítala právě do Domu Štěpánka Netolického v Třeboni, kde bude k vidění do 24. června 2023. Na své si přijdou děti, protože k výstavě je připraveno několik hravých karet. Pomocí nich budou děti objevovat detaily ilustrací a mohou si vytvořit i vlastní pohádkovou postavu.

Písecko

Rybářovy žně. Ilustrační foto.Rybářovy žně. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Písecký festival Line Dance

Kdy: Od pátku 14. do neděle 16. dubna

Kde: KD Písek

Vstupné: 1500 Kč/víkend, jednodenní vstupné 400 Kč/pátek, 800 Kč/sobota, 600 Kč/neděle

Proč přijít: Taneční country soubor Louisiana pořádá víkend plný workshopů a sobotní Line dance párty. Chybět nebude Tom Dvořák, který line dance vyučuje na festivalech a workshopech nejen v ČR ale také v Německu, Rakousku a Švédsku. Pořádá víkendové workshopy, týdenní Line dance kemp a soukromé hodiny s výukou techniky, soutěžních tanců a tanců pro začátečníky i pokročilé. Speciálními hosty budou autorka choreografií Maggie Gallagher z Anglie (nabídne i výuku „irska“) a popolární instruktor a choreograf Rob Fowler ze Španělska.

Rybářské závody

Kdy: V sobotu 15. dubna od 6 h

Kde: Rybník Děravý 1 km od Mirovic

Startovné: 400 Kč

Proč přijít: Mirovičtí rybáři zvou na jarní rybářské závody. Pro deset nejlepších závodníků mají připravené věcné ceny, první tři a ten, kdo uloví největší rybu, si odvezou i poháry. Vítěz si pochutná na uzené vepřové kýtě.

Burza vinylů

Kdy: V sobotu 15. dubna od 11 do 16 h

Kde: Městská knihovna Písek

Proč přijít: Příznivci vinylů, přijďte nakoupit zajímavé i raritní vinyly všech žánrů (jazz, blues, rock, punk, metal, hip-hop, techno, pop či klasická hudba).

Mise na Mars

Kdy: V neděli 16. dubna od 18 h

Kde: KD Mirovice

Vstupné: 100 Kč, děti do 15 let 50 Kč

Proč přijít: Přijďte se příjemně pobavit na divadelní představení čenkovského Divadla za Vodou Mise na Mars.

Jarní dětská burza

Kdy: V sobotu 15. dubna od 10 h

Kde: Dům kultury Milevsko

Vstupné: Pro nakupující zdarma

Proč přijít: I přesto, že sál domu kultury prochází rekonstrukcí, se koná dětská burza spojená s bleším trhem. Tak jako v době koronaviru bude venku před DK Pokud by počasí nepřálo, burza se o týden posune. Místo pro prodávání si můžete rezervovat do čtvrtka 13. dubna na telefonu 383 809 200 nebo e-mailu kortanova@milevskem.cz.

Kurz ruční výroby koberců

Kdy: V neděli 16. dubna od 16 h

Kde: Dům kultury Milevsko

Vstupné: 185 Kč

Proč přijít: Každý domov si zaslouží dobrý koberec! Přijďte se naučit, jak takový koberec ručně vyrobit, můžete ho pak použít třeba jako předložku do koupelny, bude krásně heboučký.

Kurz je vhodný i pro děti od cca 10 let. S sebou si přineste háček č. 2,5 (bude k zakoupení i na místě). Přihlášky předem do 13. dubna na telefonu 383 809 200 nebo e-mailu kurzy@milevskem.cz.

Kurz malování na kameny

Kdy: V sobotu 15. dubna od 9.30 h

Kde: Dům kultury Milevsko

Vstupné: 300 Kč

Proč přijít: Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky, bez omezení věku. Kameny jsou po přelakování vhodné i jako dekorace do záhonů i skalek. Cena 300 Kč, pro členy jedné rodiny sleva. Přihlášky a více informací na telefonu 737 474 340 nebo e-mailu provazkova.renata@seznam.cz.

Léčba konopím

Kdy: V pátek 14. dubna v 17 h

Kde: Městská knihovna v Milevsku

Vstupné: 50 Kč

Proč přijít: Už jste slyšeli o tom, že konopí není jen droga, ale používá se i k oficiální léčbě pod dohledem lékaře? Zajímá Vás, na které nemoci se dá jeho léčebný potenciál využít, jak taková léčba probíhá?

Na tyto a mnoho dalších otázek odpoví seminář s názvem Teorie a praxe léčby konopím.

Od patchworku k textilním obrazům

Kdy: Do 29. dubna od úterý do pátku 13 –17 h, v sobotu 14 – 17 h

Kde: Galerie Portyč v Písku

Proč přijít: Kolekce je dílem členek Bohemia patchwork klubu, který jako spolek vznikl již v roce 2006 a od té doby soustřeďuje zájemkyně o textilní tvorbu. V prostorách Galerie Portyč v Písku jsou vystavena díla jak zhotovená klasickou technikou patchworku, tak díla zhotovená různými i méně tradičními textilními technikami, blížící se k autorskému vyjádření malby či kresby.

Svatý Hřeb z Milevska

Kdy: Do neděle 16. dubna v době od 9 do 18 h

Kde: Prácheňské muzeum v Písku

Proč přijít: V Prácheňském muzeu v Písku bude mimořádně vystaven Svatý Hřeb, unikátní nález z kláštera premonstrátů v Milevsku. Veřejnost zatím neměla příliš příležitostí tuto vzácnou relikvii spatřit na vlastní oči, nyní se tato možnost nabízí v době od Velkého pátku až do následující neděle 16. dubna vždy od 9 do 18 hodin. Součástí výstavy bude také přednáška pro veřejnost 13. dubna od 16 hodin a odborné kolokvium v ten samý den.

Muzeum plné milování

Kdy: Do 28. května denně mimo pondělí od 9 do 18 h

Kde: Prácheňské muzeum v Písku

Vstupné: 24 / 40 Kč

Proč přijít: Výstavy Milování v přírodě, Zamilovaný Písek a Květomluva – Květiny ve výtvarném umění. Jedna se podrobně zabývá intimním životem zvířat, druhá zkoumá podoby lidské lásky a to, jak se promítla do muzejních sbírek, třetí odhaluje skrytý význam květin ve výtvarném umění.

Fenomén Igráček

Kdy: Do 8. května denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 h

Kde: Milevské muzeum

Vstupné: Dospělí 40 Kč, děti a důchodci 20 Kč, předem objednané dětské a školní skupiny 10 Kč / osoba

Nenechte si ujít výstavu pro celou rodinu Fenomén IgráčekK. Dozvíte se něco o historii, současnosti, vývoji a výrobě legendární hračky. Součástí výstavy jsou unikátní Igráčci v podobě člena řádu premonstrátů a figurka s maskou Bakuse. Vybrané Igráčky je možné i zakoupit.

Strakonicko

Harlej ve Stříbře na turné Tour 2023.Harlej.Zdroj: Anna Škodová

Koncert kapely Harlej

Kdy: Pátek 14. dubna od 19 hodin

Kde: KD Lnáře

Vstupné: 540 Kč

Proč přijít: Přijďte si užit večer s českou rockovou legendou - kapelou Harlej. Těšit se můžete i na autogramiádu, která je připravená na 20. hodinu.

Fialkový ples

Kdy: Pátek 14. dubna od 18.00 hodin

Kde: Stožice

Vstupné: 150 Kč

Proč přijít: Chelčický domova sv. Linharta zve na 6. ročník svého benefičního plesu. Připravený je bohatý program, chybět nebudou soutěže o zajímavé ceny, vystoupení dětského divadelního souboru Chelčické štěstí, Pištínských baletek a uživatelů Chelčického domova sv. Linharta. K tanci a poslechu hrají Kosatky. Rezervace vstupenek probíhá na e-mailu: admin@linhart-chelcice.cz nebo v Chelčickém domově sv. Linharta po - pá 8 - 15 hodin.

Odemykání cyklistických studánek na Blatensku

Kdy: Sobota 15. dubna 2023 od 13.30 hodin

Kde: Buzice, hospoda U Čiláka

Proč přijít: Přijďte si užít zahájení cyklistické sezony. Společný odjezd je ve 13.30 hodin ve směru Buzice - Skaličany - Vahlovice - Střížovice - Chobot - Skaličany a zpět (cca 13 kilometrů). Po dojezdu čeká na účastníky společné občerstvení, následuje pestrý doprovodný program a bohatá tombola. Jako překvapení dne je připravená sportovní show v podání cyklokaskadéra na překážkách Tomáše Eibla z Děčína. Společně s ním na jednokolce vystoupí starý známý rodák z Blatné Petr Beneš. Po exhibici je na programu autogramiáda a focení s fanoušky.

Chelčický škrpál

Kdy: Sobota 15. dubna 2023 od 9.00 hodin

Kde: Chelčice

Vstupné: 50 Kč

Proč přijít: Již 13. ročník jarního turistického pochodu startuje u chelčického obecního úřadu. Občerstvení v cíli zajištěno.

Táborsko

Tábor se chystá oživit náměstí T. G. Masaryka.Tábor, náměstí T. G. Masaryka.Zdroj: Deník/Jiří Dintar

Jarní Street Food Festival

Kdy: V sobotu 15. dubna od 10 do 19 h

Kde: Žižkovo náměstí Tábor

Vstupné: zdarma

Proč přijít: Přijďte ochutnat moderní i nemoderní gastronomii a zažít, co je to street food. Těšit se můžete na mix chutí světových kuchyní ale i té české, dorazí i tolik oblíbené food trucky. K dobrému jídlu patří samozřejmě i skvělé víno či pivo z malých pivovarů. K sladkému zase jen ta nejlepší výběrová káva. Pochoutky budou připravovat přímo před vašimi zraky.

Pochod a cykloputování Husitským krajem

Kdy: V sobotu 15. dubna od 6.15 do 18.15 h

Kde: Tábor, zadní strana autobusového nádraží

Vstupné: 30 Kč dospělí; 20 Kč děti, důchodci a členové KČT

Proč přijít: Nenechte si ujít 48. ročník tradiční jarní turistické akce. Jdou vytyčeny pěší trasy o délce 50 km, 36 km, 23 km, 14 km, a 10 km, cyklisté si mohou vybrat z tras 66 km, 45 km a 21 km. Cíl je v restauraci Na Bečvárně v Táboře. Na účastníky budou čekat sladká odměna, diplom a razítka.

Za sýry do Středomoří

Kdy: V pátek 14. dubna od 19 h

Kde: Víceúčelový sál KD Veselí nad Lužnicí

Vstupné: 500 Kč

Proč přijít: S odborníkem na sýry Jiřím Kopáčkem ochutnáte sýry středomořských zemí např. Francie, Portugalska, Španělska, Itálie a Řecka. Počet míst je omezen, nutná předchozí rezervace.

Slavnostní velikonoční koncert

Kdy: V neděli 16. dubna od 17 h

Kde: kostel Nejsvětější Trojice Chýnov

Proč přijít: Na koncert pěveckého sboru Lumen pod vedením Petra Koronthályho zveme do kostela Nejsvětější Trojice římskokatolická farnost Chýnov.

Pochod Běží liška k Táboru

Kdy: V neděli 16. dubna od 7 h

Kde: Sezimovo Ústí I, Husovo náměstí

Vstupné: 30 Kč dospělí; 20 Kč děti, důchodci a členové Kč

Proč přijít: 24. ročník tradiční jarní turistické akce nabízí výběr z tras o délce 30, 20, 13 a 10 km, připravena je i 4,5 km dlouhá kočárková trasa. Cíl bude v restauraci Na Bečvárně v Táboře. Na účastníky budou čekat sladká odměna, diplom a razítka.

Po stopách Františka Křižíka

Kdy: V sobotu 15. dubna od 14 h

Kde: Tábor, sraz u "trafačky" Dobrovského 752

Vstupné: Zdarma

Proč přijít: Dubnoví Sobotníci vyrazí po stopách podnikatele a vynálezce Františka Křižíka. V Táboře se zasloužil nejen o zprovoznění nejstarší elektrifikované železniční dráhy Tábor - Bechyně, ale i o elektrifikaci města. Trasa sobotní výpravy bude tentokrát delší a náročnější. Účastníci vyrazí od trafostanice u Jordánu k nádraží a odtud podél trati do Bechyně budou pokračovat k bývalé dráhové elektrárně u řeky Lužnice pod železničním mostem (cca 2 km). Program připravily historičky Husitského muzea Jitka a Lenka Vandrovcovy.

II. Putování po táborských sklepech

Kdy: V sobotu 15. dubna od 11 do 18 h

Kde: Tábor - Staré město

Vstupné: 790 Kč

Proč přijít: Husitské město se může pochlubit, že se v jeho historickém jádru nachází mnoho odlišných a zajímavých sklepů a sklípků. A ty stoji za to navštívit, třeba se sklenkou v ruce. II. Putování po táborských sklepech nese podtitul To nejlepší z Čejkovic. Čejkovice jsou aktuálně čtvrtou největší vinařskou obcí v České republice z hlediska osázené plochy vinic. Historie zdejšího vinařství spadá až do 13. století, kdy byl o pěstování vína vytvořen první záznam. Vinnou révu tu začal systematicky pěstovat francouzský templářský řád. Dnes na území Čejkovic fungují dva spolky vinařů. A právě od nich můžete ochutnat až 85 vín. Putování zahájíte v Galerii Ambit na nám. Mikuláše z Husi, kde obdržíte skleničku, katalog s mapou sklepů a minerální vodu. Počet vstupenek je limitován.

Koncert hudby Hradní stráže a Policie ČR

Kdy: V pátek 14. dubna od 19 h

Kde: Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Vstupné: 250 Kč

Proč přijít: Lions Club Tábor zve na XIX. dobročinný koncert, výtěžek bude věnován zdravotně postiženým spoluobčanům.

Svaté obrázky

Kdy: Od středy 5. dubna

Kde: Galerie Františka Peterky, Malšice

Proč přijít: Zajímavý pohled do světa svatých obrázků 19. a 20. století nabízí galerie v Malšicích. Vystavuje exponáty ze sbírky Pavla Šmidrkala z Prahy, rodáka z Bechyně.

Moravské Velikonoce

Kdy: Do 16. dubna denně od 10 do 12 a od 13 do 16 h

Kde: Galerie 140, Tábor

Vstupné: 20 / 40 korun

Proč přijít: Chcete zažít správnou velikonoční atmosféru? Připomenout si dávné zvyky spojené s tímto prastarým svátkem? Navštivte letošní tradiční velikonoční výstavu, která se tentokrát inspirovala Moravou, kde jsou i dnes stále živé projevy folklóru a zvykoslovných tradic. Můžete si prohlédnout kroje, historické fotografie slavení velikonočních svátků na moravské vesnici z 1. poloviny 20. století, tradiční slovácké batikované kraslice, valašské batikované kraslice nebo třeba vejce zdobené slámou z Hané. Nechybí panenky ze šustí, tradiční kynuté pečivo a další jarní dekorace.

Výstava církevních textilií

Kdy: Do 30. června

Kde: Muzeum Fara Planá nad Lužnicí

Proč přijít: Malé plánské muzeum zve na výstavu Krása starých církevních textilií a předmětů z poutí.