Pavel Šporcl hraje pro stromy

Houslový virtuos pocházející z Českých Budějovic, Pavel Šporcl, zahraje v sobotu v 16 h stromům v areálu Přírodovědného muzea Semenec. Koncert se koná na podporu adopce stromů a bude přenášený online na facebooku v události Koncert pro stromy. Návštěvníci muzea ho ale uslyší naživo. Areál muzea je o víkendu přístupný od 10 do 17 hodin, do naplnění dvaceti procentní kapacity. Na Koncertě pro stromy uslyšíte klasickou hudbu, např. Bacha nebo Paganiniho, také crossoverovou hudbu nebo hit Pavla Šporcla Magical 24. Spolu s houslistou vystoupí také jeho manželka Barbora Šporclová Kodetová. „Prvního května máme výročí, tak spolu budeme koncertovat pod sakurami,“ říká Pavel Šporcl.

Nedělní trhy v Žižkárně

V českobudějovické Žižkárně, prostoru bývalých Žižkových kasáren, se pravidelně konají oblíbené farmářské trhy. Vychází i na tuto neděli 2. května. Navštívit je můžete mezi 8. a 12. h. Pořídíte zde zeleninu, koření, marmelády a sirupy, klobásy, vakuované hovězí a řeznické výrobky, nakládané sýry a sýrové speciality, raw produkty, pečivo z bezlepkové mouky aj., rakytníkové čaje atd.

Páteční pětiminutová vernisáž

Nenechte si ujít pětiminutovou dernisáž výstavy Regionálního dobrovolnického centra pro Jihočeský kraj s hrou PIŠKWORKY , která se koná v pátek od 9 h v Prachaticích.

Čarodějnická bojovka pro děti

Od pátku 30. dubna do neděle 2. května si můžete užít čarodějnickou bojovku pro rodiny s dětmi, kterou pořádá Borová Lada. Vydejte se po fáborkách. Začíná se u křížku (u včelaře) směrem na Knížecí pláně. Po cestě vás čekají úkoly. S sebou si vezměte pero nebo propisku a tvrdou podložku. Kdo správně vyřeší všechny úkoly, dostane sladkou odměnu. Fotky z bojovky můžete posílat na facebook informačního centra obce.

Na 1. máje představení Máj

Táborské Divadlo Oskara Nedbala se v květnu rozloučilo s online představeními a přichystalo program naživo z balkonu starého divadla, na ulici před divadlem a v divadelní zahradě. Ještě v sobotu 1. května v 19 h vás čeká ale online stream představení Máj. Těšte se na autorský přednes a Máchovo vrcholné dílo v podání Jakuba Doubravy a Lukáše Urbance. Nebude chybět hudební doprovod. Živý přenos najdete na facebooku divadla.

Přijďte na farmářské trhy

Na Velkém náměstí pod radnicí ve Strakonicích se od dubna každý druhý pátek mezi 13. a 17. hodinou konají farmářské trhy. Přijďte tedy i v pátek 30. dubna. Nakoupíte např. dřevěné květiny, sušené ovoce, ořechy, cider, sazenice, chilli produkty, med, koření, masné výrobky, karamel, pečivo z pravého kvasu aj.

Sbírka knih začíná v sobotu

Literární festival Literatura žije se bude letos v krajském městě konat od 8. do 10. září. Kvůli koronakrizi se přesunul z dubnového termínu. Od začátku května, tedy od soboty, můžete zatím ve všední dny nosit do kavárny Kabinet CB (bývalá kavárna Měsíc ve dne) knihy, které už číst nechcete nebo vám v knihovně zabírají místo, ale jiným udělají radost. Ani letos nesmí o festivalu na náměstí totiž chybět knižní stan, kde si můžete najít knihy, které vás zajímají, a odnést si je. Podle ředitelky akce Elišky Štěpánové budou na festivalu živé literatury i letos vystupovat autorské kapely, těšit se můžete jako tradičně na autorská čtení nebo například na slam poetry.

Divadlo z Kardašovy Řečice od pondělí online

I v květnu můžete vidět doma divadelní představení z Jindřichohradecka – každý týden jiné. Po DS Jablonský přichází na řadu od pondělí 3. května ochotnický divadelní soubor J. K. Tyl z Kardašovy Řečice. Na youtube KD Střelnice si první týden v květnu pustíte hru Naši furianti.