Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Plavská Benátská noc se musela obejít bez ohňostroje. Vynahradila to nápaditá plavidla a veselé maskyPlavská Benátská noc se letos musí obejít bez plavidel. Zdroj: Deník/Radka Doležalová

Benátská noc na jezu
Kdy: sobota 5. srpna od 16.30 h
Kde: na jezu v Plavě
Proč přijít: Kvůli pracem na řece se letos koná "benátská" bez plavidel. Bavit se ale budete i tak. Od 16.30 h vystoupí Leťáci, od 19.30 h Stejsky, ve 22 h vypukne ohňostroj, od 22.30 hraje Rozkrock a od 24 h bude diskotéka. Vstupné 50 korun, děti do 12 let a senioři zdarma.

Festival Bambule
Kdy: 5. 8. od 10 hodin
Kde: Sportovně relaxační areál, Hluboká nad Vltavou
Proč přijít: Hudební program pro rodiny s dětmi od 2 do 12 let nabídne vystoupení populárních dětských hudebních skupin včetně Maxim Turbulenc. Na menší i větší účastníky čeká také zóna sportovních aktivit nebo doprovodný program plný soutěží.

Hudební neděle v pivovarské zahradě
Kdy: 6. 8. od 18 hodin
Kde: Pivovar Samson, Lidická, České Budějovice
Proč přijít: V rámci pravidelných koncertů v pivovarské zahradě tentokrát vystoupí kapela Mustang Bluesride. Pravidelné hudební večery se v zahradě pivovaru konají vždy ve čtvrtek od 19 a v neděli od 18 hodin.

Koncert Vídeňští mistři
Kdy: 5. 8. od 14.30 hodin
Kde: Katedrála sv. Mikuláše, U Černé věže, České Budějovice
Proč přijít: Letošní závěrečný koncert letní hudební školy La Pellegrina nabídne program z děl vídeňských mistrů pod vedením Dirkjana Horringy. Vstup je zdarma, dobrovolný příspěvek vítaný.

Hudební večer s kapelou Alapar
Kdy: 6. 8. od 20 hodin
Kde: Hudební bar Véčko, Hroznová ulice, České Budějovice
Proč přijít: Na svém evropském turné vystoupí ve Véčku kapela Alapar, swingová a jazzová kapela z Córdoby v Argentině.

Jindřichohradecko

Prezentace třeboňských lázní, Lázeňská Třeboň, nalákala  na náměstí místní, rekreanty i lázeňské hosty.Lázeňská Třeboň láká na náměstí místní, rekreanty i lázeňské hosty.Zdroj: Deník / Kamila Dufková

Lázeňská Třeboň
Kdy: V sobotu 5. srpna od 10 do 17 h
Kde: Třeboň, Masarykovo náměstí
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: Tradiční slavnosti slatinných lázní Třeboň nabízí vedle prezentace samotných lázní i bohatý kulturní program. Na pódiu zahraje Petra Černocká, Holokrci, So Fine, České srdce a Bonsai č. 3. Pro děti je připraven animační program i pohádkový film v kině Světozor. Po celý den také budou na Masarykově náměstí řemeslné trhy.

Házení kozla z věže
Kdy: V sobotu 5. srpna od 13 do 23 h
Kde: Dačice, Kancnýřův sad, Palackého náměstí
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: Tradiční historické slavnosti města Dačice vycházejí sice z poněkud drastického zvyku (krvi takto zabitého přežvýkavce lidé připisovali magickou moc), Dačičtí ale žádnému zvířeti ubližovat nehodlají (role kozla už dávno patří jen atrapě). Naopak, slibují pestrou zábavu pro všechny generace. Na programu je průvod městem, slavnostní salvy, vystoupení kejklíře, sokolníka, šermířů, mušketýrů, tanečnic, ukázky řemesel, ohňovou show i hudbu.

Písecko

Strašení v Nerestcích.Strašení v Nerestcích.Zdroj: Jaroslava Macounová

Strašení v Nerestcích
Kdy: V sobotu 5. srpna od 13 h
Kde: Nerestce
Proč přijít: Přijďte se na 22. ročník oblíbené akce projít stezkou plnou nejrůznějších strašidel a zábavných úkolů. Nikdy nevíte, co vás na asi tříkilometrové trase čeká. Můžou to být čerti, můžou to být šašci, může to být kdokoli. Za statečnost obdržíte razítko či sladkost. Poslechnete si ale také country, dáte si něco na zub a užijete si pohádku, doprovodný program pro děti, večerní zábavu a ohňostroj. Akce se koná za každého počasí.

Mirotické setkání loutek a hudby
Kdy: V pátek 4. a v sobotu 5. srpna
Kde: Mirotice, areál u sokolovny
Proč přijít: 20. ročník multižánrového rodinného festivalu slibuje pestrou zábavu. Startuje již čtvrtečním (od 20 h) koncertem Vojtěcha Dyka v píseckém letním kině. Maratón divadelních a hudebních vystoupení začíná v pátek hodinu po poledni a pokračuje celou sobotu. 

Táborsko

Festival pouličního divadla Komedianti v ulicích. Ilustrační foto.Festival pouličního divadla Komedianti v ulicích. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/ Redakce

Komedianti v ulicích
Kdy: Od pátku 4. do neděle 6. srpna
Kde: Tábor
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: O víkendu se v Táboře uskuteční 12. ročník mezinárodního festivalu pouličního divadla Komedianti v ulicích. Nabídne publiku zdarma nejen to nejlepší z domácí scény pouličního divadla a nového cirkusu, ale také tvorbu renomovaných zahraničních souborů. Letos se diváci mohou těšit třeba na vystoupení Cirku La Putyka, extrémní žongléry a fakíry nebo jedinečné divadlo pro batolata. Nebudou chybět ani tradiční koncerty či hravé dílny. Program čítá téměř dvě desítky vystoupení pro malé i velké diváky.

Krosový běh
Kdy: V sobotu 5. srpna od 12 h
Kde: Planá nad Lužnicí, start u sokolovny
Startovné: 150 / 60 / 30 Kč
Proč přijít: Spolek kondičních a rekreačních běžců Evy Pláničkové pořádá 18. ročník krosového běhu v Plané nad Lužnicí. V poledne začíná prezentace, ve 13 h startují dětské kategorie, ve 13.30 h se rozběhnou účastníci rekreačního běhu na 3 km, ve 14 hodin startuje hlavní závod na 6 km. Pro první tři závodníky jsou připraveny věcné ceny, bude ale i bohatá tombola. Občerstvení zajišťuje restaurace.

Českokrumlovsko

Šermíři na hradě ve Štramberku.Šermíři obsadí Dívčí Kámen. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Ivan Pavelek

Šermíři na hradě Dívčí Kámen
Kdy: V sobotu 5. srpna od 10 do 15 hodin a v neděli 6. srpna od 10 do 14 hodin
Kde: hrad Dívčí Kámen, Křemže
Proč přijít: Šermířský turnaj si můžete první srpnový víkend užít na hradě Dívčí Kámen. Každý si může vyzkoušet, jaké je to být šermířem, připravené bude i středověké ležení. Šermířské vystoupení se koná v sobotu od 11 a 15 hodin, v neděli od 11 a v 14 hodin.

Katarína Knechtová a David Koller
Kdy: V sobotu 5. srpna od 19 hodin
Kde: Hořice na Šumavě
Proč přijít: Dokonalé spojení dvou špičkových interpretů české a slovenské hudební scény. To je jedinečný dvojkoncert Kataríny Knechtové a Davida Kollera, který je bezesporu jedním z vrcholů Hořického kulturního léta 2023. Vstupné na místě je 790 Kč, děti do 12 let mají vstup zdarma.

Prachaticko

Loutky, které nikde nechtěliNa loutky do Prachatic. Ilustrační foto Zdroj: Deník

Festival loutky a cirkusu: Floutek 2023
Kdy: V sobotu 5. srpna od 10 hodin
Kde: Prachatice, Poštovní ulice
Proč přijít: Diváci se mohou těšit nejen na pohádky, ale také na hudební dílny s Ivanem Vrbou, výtvarné dílny a tvoření. V případě nepříznivého počasí, bude akce probíhat v Muzeu české loutky a cirkusu. Program představení: Bojím se v lese v podání Loutek bez hranic (10 h), Špílmachr – Jenovéfa v podání Studia Damúza (12 h) a Vonička lidové poezie v podání Divadla PNUtí (16 h), hudební vystoupení Martina´s Boys (17 h). Vstupné je zdarma.

Posezení pod lípou v Netolicích
Kdy: V sobotu 5. srpna od 15 hodin
Kde: Netolice, na náměstí
Proč přijít: Až do pozdního večera budete moci posedět, poslouchat a tančit na netolickém náměstí. Těšit se můžete na pohádku Doktor Léčímrád v podání Divadélka Kos z Českých Budějovic. O taneční vystoupení se postará Country club Senzačních seniorů z Prachatic a nejen k poslechu bude hrát dechová hudba Novoveská muzika. Zazní písně od Ády Doška, Ladislava Kubeše a mnoho dalších krásných lidových písní.

Strakonicko

Volyňská pouťVolyňská pouťZdroj: Deník/Darina Vernerová

Odpoledne s písničkou
Kdy: V neděli 6. srpna od 17 hodin
Kde: Strakonice, Panská zahrada
Proč přijít: Nedělní odpoledne s jihočeskou dechovou kapelou z Českých Budějovic. Budvarka vznikla v roce 1941, jako hudba budějovického pivovaru Budvar. Dnes má 12 muzikantů a čtyři zpěváky – Janu Mikulášovou, Alici Pitrovou, Pavla Heidingera a Ludvíka Petra. Kapelníkem Budvarky je Vít Zuzák. Budvarka je vítězem prvního ročníku soutěže „Zlatá křídlovka“. Čerpá především z tvorby jihočeských autorů. Zůstává věrna jihočeským písním a pokud se v jejím repertoáru objeví skladba z jiného kraje, je to pouze výjimečné pohlazení místa, kde koncertuje. Vstup je zdarma.

Volyňská pouť 2023
Kdy: V neděli 6. srpna od 8 hodin
Kde: Volyně, náměstí Svobody
Proč přijít: Ve Volyni můžete zavítat na tradiční pouť s řemeslnými trhy, podiem na náměstí a celodenním kulturním programem. Od 13.30 h je na programu i pouliční show Běžkařská odysea. V sobotu i v neděli můžete navíc zavítat do areálu Pošumavské tržnice na výstavu květin (so 10-18, ne í-16h) a ve Zveřinci je připravená chovatelská výstava (so 12-18 a ne 8-15 h).