Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko
V Týně nad Vltavou se v sobotu konal Festival minipivovarů.V Týně nad Vltavou se v sobotu konal Festival minipivovarů.Zdroj: Miroslav Bžoch

Výlet na Mars
Kdy: pátek 18. srpna od 19 h
Kde: letní kino Háječek a hvězdárna v Budějovicích
Proč přijít: Brány vesmíru se otevřou ve hvězdném letňáku. Společně s budějovickou hvězdárnou je připraven výlet na Mars. Od 19, 19.30, 20 a 20.30 h skupinové prohlídky a virtuální realita na hvězdárně, od 21 h povídání o obřím Marsu s popularizátorem astronomie Jakubem Šimánkem, od 21.15 film Marťan.

Festival minipivovarů
Kdy: sobota 19. srpna od 17 h
Kde: u sokolovny v Týně nad Vltavou
Proč přijít: Ochutnávat budete moct od těch nejlepších minipivovarů z jižních Čech a připraveny jsou kapely: 17 h Carpathia, 18.30 h Parkán, 20 h Covers for Lovers, 21.30 h Escape 2 The Jungle. Ohlášeny jsou Rodinný pivovar Pacov, Vltavotýnský pivovar, Bridge bar Transformátor, Hulvát, Pivovar Hluboká, Cervezas La Clandestina a Pivovar Stráž nad Nežárkou. Chybět nebude občerstvení: tacos, quesadilas, lokše, bramboráky, zelné placky a pivní klobásy, obložené chleby, bramborové lupínky, cukrová vata, míchané nápoje a pro gurmány budou červíci, cvrčci a kobylky v různých příchutích i tequila s červíky, chipsy ze cvrččí mouky atd.

Kovářský den
Kdy: sobota 19. srpna od 10 h
Kde: Buškův hamr
Proč přijít: Připraven je staročeský jarmark s řemeslnými a uměleckými předměty a ukázkami kovářských a dalších řemesel. Na programu od 11 h Divadlo Divoloď s pohádkou, od 13.30 h vystoupí Doudleban, 14 h Divadlo Divoloď s pohádkou, od 15 a 16 h hudební vystoupení Evergreen band, od 18 h Denyho parťáci.

Malfest 2023
Kdy: sobota 19. srpna od 16.30 h
Kde: areál bývalého lihovaru v Malešicích
Proč přijít: Další ročník legendárního Malfestu nabitého kapelami. Vystoupí: 16:30/17:15 - Sarah, 17:45/18:30 - Krypton, 19:00/20:00 - Metallica czech tribute band, 20:30/21:30 - Miloš Dodo Doležal, 22:00/23:00 - Seven, 23:30/00:30 - Anacreon. Vstup: 400 korun, předprodej 350 korun.

Českokrumlovsko

Tradiční Mariánská pouť ve Zlaté Koruně.Tradiční Mariánská pouť ve Zlaté Koruně.Zdroj: Václav Krametbauer

Mariánská pouť ve Zlaté Koruně
Kdy: neděle 20. srpna od 10.30 h
Kde: Zlatá Koruna
Proč přijít: Nechte se pozvat na tradiční Mariánskou pouť ve Zlaté Koruně. Od 10.30 h se koná Poutní mše svatá v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie se slavnostním hudebním doprovodem, následovat bude společný průvod k obrazu zlatokorunské madony. Od 11.45 h se uskuteční Modlitba u zlatokorunské madony v Opatské kapli. Poledne bude patřit zahájení pouti v parčíku pod lipami. Hodinu poté zahraje Divadélko Kos hraje pro děti V DKS a odpoledne patří ukázce sportovní kynologie ZKO Kaplice na fotbalovém hřišti. O hudební doprovod pouti se postará orchestr Good Times Big Band. Po celou dobu nedělního programu najdete před kulturním domem pouťové atrakce. 

Ivan Hlas Trio.
Do Krumlova přijede Ivan Hlas Trio. Hraje v pátek večer, vstup je zdarma

Mesiáš
Kdy: sobota 19 a neděle 20. srpna od 21.00 h
Kde: Otáčivé hlediště Český Krumlov
Proč přijít: Letní noc, iluminovaná zámecká zahrada a sto padesát účinkujících v replikách barokních kostýmů. Velkolepé scénické zpracování nejslavnějšího oratoria všech dob Vás přenese doprostřed zahradní slavnosti, kde v magické atmosféře šerosvitu ožije strhující biblický příběh o Ježíši Kristovi. A pokud znáte slavný sbor „Hallelujah“, vězte, že je jen jedním z mnoha úchvatných čísel, jimiž toto geniální hudební dílo oplývá.

Prachaticko

Volarské slavnosti dřeva 2022.Volarské slavnosti dřeva.Zdroj: Ladislav Beran

29. Volarské slavnosti dřeva
Kdy: Sobota 19. od 9 hodin až do neděle 20. srpna do 14 hodin
Kde: Volary
Proč přijít: Slavnosti dřeva jako každý rok připomenou, jak dřevo bylo a je pro Šumavu důležité. Chybět nebudou tradiční šumavští řemeslníci, stejně jako kapely a stánky s něčím dobrým pro mlsné jazýčky či mezinárodní soutěž o Putovní dřevák. V neděli se pak účastníci slavností pokusí překonat rekord v počtu lidí v dřevěné obuvi na jednom místě. Hlavním hostem programu je kapela Jelen, ale vystoupí také Karel Gott Cover Band nebo Benefit. Sobotní program ukončí o půlnoci Laser show.

Vimperský kašpárek
Pověsti z Prahy - Divadlo Ka2
Kdy: Neděle 20. srpna od 15.30 hodin
Kde: MěKS Vimperk
Proč přijít: To, že V Tůních žila vodní panna, je známá věc. Že je Praha plná různých bytostí, které při troše štěstí můžete pod příkrovem tmy či za ranního kuropění potkat, je také fakt. Vodníci se před lidmi schovávají a leckterá strašidla jsou zkrátka neviditelná, protože průzračná. Proč se Faustův dům jmenuje tak, jak se jmenuje, je zřejmé. Ale víte, jak vzniklo Karolinum? 6 pověstí z různých pražských částí vám představí místa známá i neznámá a snad i tu pannu vodní na vlastní oči uzříte. Po skončení představení je pro děti připravena tvořivá dílnička. Vstupné: děti zdarma, doprovod 70 korun.

Strakonicko

Švestkový dvůr v Malovicích.Švestkový dvůr v Malovicích se zaplní rodinami.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Dívčí válka
Kdy: sobota 19. srpna od 19 h
Kde: Panská zahrada Strakonice
Proč přijít: Mirotický divadelní spolek I TOTO, který je zaměřen na komediální pohádky pro děti i dospělé, přijede do Strakonic s humornou divadelní hrou F. R. Čecha ve vlastním podání. Dívčí válka je parodií na známou Jiráskovu pověst. Vstupné je 120 Kč.

Rodinný festival
Kdy: pátek 18. až sobota 19. srpna od 17 do 21 h
Kde: Švestkový dvůr, Malovice
Proč přijít: Švestkový Dvůr již třetím rokem zaplní své prostory pro malé i velké diváky divadlem, tancem a hudbou. Prodej vstupenek online nebo na místě před představením. Kompletní program na: www.svestkovydvur.cz.

Jindřichohradecko

Street food letní festival v TřeboniStreet food letní festival obsadí Hradec.Zdroj: Adam Novák

Street food festival
Kdy: V sobotu 19. srpna od 10 do 19 h
Kde: Jindřichův Hradec, náměstí Míru
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: První ročník Street food festivalu v Jindřichově Hradci je tady. Přijďte ochutnat moderní i nemoderní gastronomii a zažít, co je to street food. Těšit se můžete na mix chutí světových kuchyní ale i té české, dorazí i tolik oblíbené food trucky. K dobrému jídlu patří samozřejmě i skvělé víno či pivo z malých pivovarů. K sladkému zase jen ta nejlepší výběrová káva. Na to všechno se můžete těšit v sobotu 19. 8. 2023 v čase 10 – 19 h na náměstí Míru. Tak neseďte doma a dorazte ochutnat pochoutky připravované přímo před vašimi zraky!

Dačická řežba
Kdy: Od pondělí 14. do soboty 19. srpna
Kde: Dačice, Kancnýřův sad na Palackého náměstí
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: XV. ročník řezbářského sympozia jistě stojí za vidění. Při práci můžete sledovat řezbáře, sochaře, keramičky, skláře i mistry řemesla kovářského. A vše doplní hudební večery. V pátek ve 20.30 h se můžete těšit na tandemovou řezbářskou show Jaroslava a Marie Pecháčkových Angel Wings. Od 19 h hraje Covertrio +. V sobotu ve 14 h je vernisáž vytvořených děl.

V Dačicích se můžete v sobotu zastavit také v letním amfiteátru v zámeckém parku. Ten od 14 h ovládne Country fest. Na hlavní scéně se vystřídají Šero, Countrio, Honza Nedvěd, Dobrá Pára, Taxmeni a Franta Kasl Band. Lístky v předprodeji koupíte za 350, na místě za 390 koru. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Písecko

Festival Všechny chutě světa na píseckém Výstavišti.Festival Všechny chutě světa na píseckém Výstavišti.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

Všechny chutě světa
Kdy: V sobotu 19. srpna od 10 do 20 h
Kde: Písek, Výstaviště
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu na 2. ročníku akce Všechny chutě světa v Písku. Přijďte si užít den ve společnosti dobrého jídla a pití. Čeká na vás na 30 stánků, a tak budete moci vybírat ze široké nabídky streetfoodových specialit - šťavnaté burgry, mexické tacos, asijská jídla, trhaná masa, grilovaný seafood, belgické hranolky a další. Ochutnat budete moci i široký výběr exotického ovoce. Potrpí si váš mlsný jazýček spíše na sladkosti? Pak jsou pro vás připraveny dozlatova usmažené koblížky, španělské churros, rolovaná zmrzlina nebo francouzské makronky. A postaráno bude pochopitelně i o pitný režim. Je libo limonádu, kávu, víno či pivo?Těšit se můžete na bohatý doprovodný program - hudba, workshopy pro děti a další.

Soutěž starých stříkaček
Kdy: V sobotu 19. srpna od 15 h
Kde: Slabčice
Proč přijít: Tak trochu do minulosti se vrátí hasiči, kteří se v sobotu sjedou na fotbalové hřiště do Slabčic. SDH Nemějice a Obec Slabčice tu pořádá 7. ročník soutěže starých stříkaček. Součástí oslav 125. výročí založení místních hasičských sborů bude najen soutěž v požárním útoku, ale i sousedské posezení s živou hudbou.

Táborsko

Táborský Romfest v sobotu nabídl hudbu, tanec i rap.Táborský Romfest se koná v sobotu na Pintovce.Zdroj: Archiv Cheironu

Historická vozidla
Kdy: V sobotu 19. a v neděli 20. srpna
Kde: Veselí nad Lužnicí, Chýnov
Proč přijít: Veselí nad Lužnicí hostí v sobotu tradiční mistrovství poháru historických vozidel Selské baroko. Stroje do soutěže pořadatelé přijímají od 8 h, už v 8.20 začíná soutěž Elegance a v 11 hodin startují posádky do orientační soutěže historických vozidel. Startovné činí pro předem přihlášené jezdce 400 Kč, na místě 500 Kč, spolujezdec startuje za 200 Kč. Součástí akce je i sraz policejních, hasičských a vojenských sborů.

8. sraz veteránů pořádá v neděli Veterán klub Chýnov. Na své si přijdou všichni příznivci historických vozidel. Sraz je v 10.30 h v parku před školou na náměstí v Chýnově. Tam si mohou všichni dopoledne prohlédnout všechny stroje. Ty se pak ve 12.30 h se svými posádkami vydají na společnou vyjížďku přes Ratibořské Hory, Chotoviny, Jistebnici, Opařany, Stádlec, Malšice a Planou nad Lužnicí zpět do Chýnova. Startovné je 300 Kč.

Romfest 2023
Kdy: V sobotu 19. srpna od 12 h
Kde: Tábor, lesopark Pintovka
Vstupné: 100 Kč, důchodci a děti nad 12 let 80 Kč, děti do 12 let a ZTP zdarma
Proč přijít: Přijďte si na 4. ročník festivalu Romfest poslechnout skvělé kapely, zpěváky a zatancovat si v rytmu romské hudby. Vybírat můžete ze široké škály vystupujících kapel a interpretů: Edit Band (České Budějovice), Bertík Girga (Teplice), Ondra Gizman (Teplice), Bengas (Praha), Sam Roma Písek, Krumlov Boys (Český Krumlov), Držme spolu za jeden provaz (Český Krumlov), Natálie Kuchárová (Chomutov), Amaro Band (Tábor). Dorazí také taneční skupiny a soubory Romano Rat (Liberec), Amare Romane Čave (Český Krumlov), Čiriklore (Tábor), Wolf Family (Tábor), Diamantové Čave Brno. Akci bude moderovat Bertík Girga. Malí návštěvníci festivalu se mohou těšit na dětský koutek a další doprovodný program. Romfest v Táboře pořádá nezisková organizace Cheiron T, o.p.s.