Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Dny otevřených atelierů, Esse Shop Gallery Space.Dny otevřených atelierů, Esse Shop Gallery Space.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Dny otevřených ateliérů
Kdy: od čtvrtka 12. října do neděle 15. října
Kde: Ateliéry v celém kraji
Proč přijít: Jednou za rok máte možnost navštívit některý z vybraných ateliérů a osobně se tak potkat s umělci, kteří žijí a tvoří v jižních Čechách. Poznejte práci výtvarníků, řemeslníků, designérů či architektů. Užijte si bohatý doprovodný program, workshopy a komentované prohlídky. Navštivte DesignMarket – setkání s tvůrci a autory, kteří pravidelně v unikátních prostorách Tiskárny Karmášek představují originální šperky, oblečení, módní doplňky a další umělecké práce. Podrobný program na dnyotevrenychatelieru.cz.

Švestkové trhy
Kdy: od čtvrtka 12. do soboty 14. října
Kde: budějovické náměstí
Proč přijít: Nebudou chybět stánky, kde ochutnáte víno, burčák, zabijačkové dobroty i staročeská jídla. Na své si přijdou také milovníci švestkových knedlíků a koláčů. Doprovodný program: čtvrtek od 15 h Liba a spol., pátek od 15 h Country Rebels CB, sobota 10.30 O železném vlkovi, sobota 14.00 Šumavská 8.

Nové Hrady celého světa
Kdy: sobota 14. října od 13 do 18 h
Kde: novohradské náměstí
Proč přijít: Setkání měst, které spojuje jejich jméno - Newcastle. Od 13 do 18 h prezentace měst Newcastles a trh regionálních produktů z Novohradsko-Doudlebska, vinobraní Wellness Hotelu Rezidence a Vinotéky Kousek, od 13 do 14 folklorní soubor Matičiarik z Nových Zámků, od 15 do 17 h dechová hudba Jižani, 19 h koncert Trio Šmoldas (v sále W. H. Rezidence). V pondělí 16. října od 19 do 22 h v hotelu Máj společenský večer - setkání "newcastlů" a občanů Nových Hradů a osad, koncert kapely The Rozladěn a dua Pavel a Karin Spurných, vstupné dobrovolné.

Tera burza
Kdy: neděle 15. října od 9 do 12 h
Kde: budějovický DK Metropol
Proč přijít: Prodejní výstava zaměřená na výměnu a prodej terarijních zvířat, akvarijních ryb, živého a preparovaného hmyzu, živého a neživého krmiva, rostlin, přírodnin a chovatelských potřeb.

Českokrumlovsko

Michal Prokop zahájil kolínský koncert třemi největšími hity.Michal Prokop vystoupí ve Vyšším Brodě.Zdroj: Deník/Zdeněk Hejduk

Michal Prokop Trio ve vyšebrodském kině
Kdy: Sobota 14. října od 20 hodin
Kde: Kino Vyšší Brod
Proč přijít: Muzikant Michal Prokop, dvojnásobný člen Beatové síně slávy radia Beat a člen síně slávy ankety Anděl České hudební akademie, ve společnosti houslisty Jana Hrubého a kytaristy Pavla Marcela představí v sobotu večer ve Vyšším Brodě i své nejslavnější písně ze svého repertoáru v akustickém provedení. Vstupné 350 Kč, k dostání na místě nebo v infocentru Vyšší Brod.

Dny otevřených ateliérů
Kdy: Neděle 15. října od 10 a 15 hodin
Kde: Museum Fotoateliér Seidel, Český KrumlovProč přijít: Ke Dnům otevřených ateliéru se připojilo i Museum Fotoateliér Seidel, které najdete v Linecké ulici v Českém Krumlově. Průvodce vám ukáže celou secesní vilu, ve které pracoval a žil šumavský fotograf Josef Seidel, později pak jeho syn František. Během prohlídky nakouknete i do temné komory, kde zjistíte, jak se fotografie vyvolávaly „postaru”. Prohlídky se konají v neděli 15.října v časech 10.00 - 11.15 hodin a 15.00 - 16.15 hodin.

Filumena Marturano
Kdy: Neděle 15. října od 19 hodin
Kde: KD Kaplice
Proč přijít: Simona Stašová a Svatopluk Skopal v hlavních rolích slavné komedie, která patří k tomu nejlepšímu z italské tvorby. Co všechno musí podstoupit prostá žena, aby dostala k oltáři zhýralého boháče a pro své syny zabezpečila rodinu… Vstupné: 400/ 350 korun.

Prachaticko

Utopenci - Ilustrační fotoDěláte utopence? Tak můžete soutěžit.Zdroj: Shutterstock

Zavírání prachatických silnic
Kdy: Sobota 14. října od 12 hodin
Kde: Prachatický buzerák (bývalé nástupiště vojáků v areálu kasáren)
Proč: Poslední jízda motorkářů z Prachatic a jihu Čech, průjezd na Velké náměstí prachatickou Dolní bránou, poslední projížďka letošní sezony, návrat na buzerák, pokec a zábava. Vstupné: Dobrovolné, bude věnováno rodině zdravotně postižené Štěpánky

O nejlepšího utopence a nakládaný sýr
Kdy: Sobota 14. října od 19 hodin
Kde: Areál hasičské zbrojnice ve Starých Prachaticích
Proč přijít: Tradiční soutěž o nejlepší buřty nebo sýry v láku připravuje Staroprachatský a Ostrovský spolek za podpory města Prachatice pro veřejnost. Soutěžící musejí přijít už v pět hodin odpoledne a odevzdat své vzorky pochutin. Porota začne hodnotit o dvě hodiny později. Vstupné: Diváci 150 korun, soutěžící zdarma.

Strakonicko

Divadlo. Ilustrační foto.Dva dny plné divadla čekají na diváky ve Strakonicích. Ilustrační foto.Zdroj: Deník/archiv

Dny otevřených ateliérů
Kdy: Neděle 15. října 2023 od 13.00 hodin
Kde: Městská galerii Vodňany
Proč přijít: Své výtvarné dílny otevře veřejnosti také Klub vodňanských výtvarníků, a to od 13 od 17 hodin. Kdo na vás bude čekat? Karel Burda - analogová fotografie, Jana Fiedlerová - tavná pistole, Míla Kadoch - fotokoutek, Alena Králíčková - akryl, Jaroslav Muchl - řezbařina, Zuzka Návarová - čokolína, Eva Smolíková - tisk přírodninami na látkové ozdoby, Eva Veselá - akvarel. Od 15 hodina je navíc na programu téměř první vystoupení Komorního pěveckého souboru ZUŠ Vodňany pod vedením Přemysla Filouse. Umělci vás přivítají v městské galerii Vodňany, vstupné je dobrovolné.

Dva dny plné divadla
Kdy: Sobota 14. a neděle 15. října
Kde: Dům kultury Strakonice
Proč přijít: Už je to 150 let od chvíle, kdy diváci ve Strakonicích poprvé navštívili představení ochotnického divadelního souboru, který nesl název Čelakovský. Tvůrčí skupina pokročilých při Divadelním spolku Čelakovský zve na oslavu tohoto výročí. V sobotu se koná od 10 do 13 hodin náborové setkání v sálku restaurace Čezeta. První víkendový den můžete přijít i na program s názvem Setkání po 150 letech. Zábavný pořad plný divadla, písniček a veselého povídání, na kterém se na jednom jevišti setkají ochotníci a profesionálové začíná ve velkém sále od 19 hodin. Vstupné je 200 Kč. V neděle 15. října zve DS Čelakovský také na představní Druhá pohádka z herbáře - Jak Mecháček s Bedrníčkem zachránili vílu Pomněnku, hraje se od 14.30 hodin ve velkém sále, vstupné je 50 Kč.

Jindřichohradecko

Výlov rybníka RožmberkVýlov rybníka RožmberkZdroj: Veronika Pilařová

Výlov Rožmberka
Kdy: Od pátku 13. října
Kde: Rybník Rožmberk
Proč přijít: Rybářství Třeboň naplánovalo od pátku 13. října výlov největšího českého rybníka Rožmberk. Tradiční součástí akce je i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé včetně ochutnávky rybích specialit. V první den výlovu rybáři zatáhnou sítě kolem deváté hodiny. V sobotu a v neděli je pak ideální přijet už na sedmou hodinu, zátah začíná po oba víkendové dny v půl osmé. Na sádkách pod hrází si lidé prohlédnou i malé muzeum rybářského nářadí a ukázky rybářské techniky. Pro děti je nachystaný dětský koutek s programem, lze si na udičku zachytat i pstruhy. Samozřejmostí bude i prodej živých ryb. Letošní novinkou je sobotní den otevřených dveří na Střední škole rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni. Zájemce čeká komentovaná prohlídka jejího zázemí.

Zpátky do listí aneb Ježčí návraty
Kdy: V neděli 15. října od 15 h
Kde: Třeboňská záchranná stanici pro živočichy
Proč přijít: Jak se pečuje o osiřelá ježčí miminka? Kde všude vlastně ježci bydlí? Co je ohrožuje a jak jim pomoci? A co je to ježčí dálnice? Tak tohle všechno se dozvíte na tradiční akci v neděli 15. října. Kromě promítání vás čeká i vtipné ježčí tvoření a setkání s ochočeným panem Bodlinou. Program pak završí společné vypouštění těch již vykrmených bodlinatých sirotků do přírodní zahrady.

Písecko

Rybářské závody v Mirovicích.Rybářské závodyZdroj: Marie Hrdinová, Mirovice

Výlov Podkostelního rybníka v Putimi
Kdy: V sobotu 14. října od 7 h
Kde: Putim
Proč přijít: Blatenská ryba s.r.o. zve na podzimní výlovy rybníků. Turistickou atrakcí bude již tradičně zejména legendární výlov rybníka Podkostelní Putim o Havelském posvícení. Pod hrází bude připraven stánkový prodej, k dostání budou i čerstvě vylovené ryby. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program.

Rybářské závody
Kdy: V sobotu 14. října od 6.30 h
Kde: Rybník Děravý nedaleko Mirovic
Startovné: 400 Kč
Proč přijít: Mirovičtí rybáři zvou všechny rybáře i další zájemce na podzimní rybářské závody. Prezentace do dvoukolového klání začíná v 6.30 h. Deset nejlepších závodníků se může těšit na pěkné ceny, tři nejúspěšnější rybáři a ten, kdo vytáhne největší rybu, i na poháry. Vítěz si odveze vepřovou kýtu.

Táborsko

Aktuálně rostoucí houby na Táborsku.Na houby jen s odborníkem.Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Charitativní táborský sraz Amerik
Kdy: V sobotu 14. října od 13 h
Kde: Odpočinková zóna Komora, Tábor
Vstupné: Dobrovolné
Proč přijít: Na Komoře v Táboře se mimořádné vozy sjedou už od 9.30 h, v 10.45 h vyrážejí do Bechyně, kde mají na náměstí v plánu pauzu na kafíčko. Do Tábora se vrátí asi ve 13 h. Následuje doprovodný program s možností zážitkových jízd, charitativní koncert a závěrečný ohňostroj. Během celého dne bude hrát hudba ST Johnny, po 17. h kapela Utíkej a poté VOXEL. Dobrou věc budete moci podpořit tím, že si zakoupíte charitativní jízdu v hodnotě 600 korun. Z toho celých 400 korun poputuje na charitativní účel a 200 Kč činí příspěvek řidičům na PHM. I ty však pořadatelé žádají o příspěvek na charitu. Délka jízdy je 20 minut.

Mykologická vycházka s Pavlem Špinarem
Kdy: V neděli 15. října od 9 h
Kde: Chýnovsko
Proč přijít: Chýnovští podniknou v neděli 15. října mykologickou vycházku s oblíbeným znalcem hub Pavlem Špinarem do Dubských Lesů. Sejdou se v 9 h ve Velmovicích u dětského hřiště.