Jindřichohradecký Big Band a Jitka Zelenková

Kdy: neděle 20. září v 19 h

Kde: KD Beseda, Palackého náměstí 4, Dačice

Jindřichohradecký Big Band, který hraje repertoár swingových a popových skladeb, doprovází známé umělce. Tentokrát zahrají se zpěvačkou Jitkou Zelenkovou, která letos slaví významné životní jubileum. Uslyšíte ji zpívat dačickém KD Beseda v neděli 20. září. Oslavit s ní její 70. narozeniny v 19 h. Vstupné 350 až 390 korun.

Prodaná nevěsta v Chřeštovicích

Kdy: sobota 19. září ve 14 h

Kde: Chřešťovice, u kostela sv. Jana

Jihočeské divadlo místo na otáčivém hledišti v Českém Krumlově letos hrálo na zámcích. Vyjelo za svými diváky po jihu Čech, zatímco se točna opravuje. Tzv. léto s Jihočeským divadlem zakončí komická opera Bedřicha SmetanyProdaná nevěsta, kterou uvidíte pod širým nebem v Chřešťovicích u kostela v sobotu 19. září. Hlas Mařence propůjčí pěvkyně Jana Šrejma Kačírková. Vstupné 350 Kč.

Historické zbraně z filmů

Kdy: sobota, neděle 19., 20. září od 10, 13, 15 h

Kde: Housův mlýn, Pod Holečkovými sady 383, Tábor

V sobotu a v neděli v září filmové zbrojnice v Housově mlýně v Táboře. Vybírat můžete z časů v 10, 13 a 15 hodin. Uvidíte zbraně, které si zahrály v mnoha filmech včetně zahraniční produkce, seriálech divadlech i muzikálech. Vystaveno je na tři tisíce rekvizit ze všech historických epoch, ale také fantasy „zbraně budoucnosti“. Exponáty představí průvodce. Zbraně si můžete fotit, dokonce si je vyzkoušet, obléci si přilby atd. Dozvíte se historky z natáčení, průvodce také zodpoví zvídavé otázky. Za vstupenku zaplatíte 99 Kč.

Komorní festival Váši Příhody

Kdy: Sobota 19. září v 18 h

Kde: Městské muzeum a Galerie Vodňany

Koncert se koná k výročí 20 let od umístění pamětní desky Váši Příhody na jeho rodný dům. Uslyšíte jeho kompozice v novém zpracování. Na housle hraje Albert Fischer, za klavír usedne Yoshio Ovaki. Koncertem provází Pavla Žílová.

Dášeňka čili Život štěněte

Kdy: 20. září ve 14.30 h

Kde: Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Představení podle Karla Čapka představí v Táboře Divadlo Scéna Zlín. Zahraje zde oblíbený zvířecí příběh. Režie Konrád Popel. Přijďte do Velkého sálu Divadla Oskara Nedbala. Vstupné 100, 80 Kč.

Blatenský fotofestival

Kdy: 19., 20. Září

Kde: Blatná

V Blatné se o víkendu koná fotofestival Generace. Podívat se můžete do devíti výstavních prostor, kde si prohlédnete fotografie od čtyřiceti vystavujících. Festival doplní přednášky, hudba i setkání s osobnostmi jako jsou Jiří a Michael Hankeovi, Bára Prášilová, Jan Sakař aj.

Hasiči, hudba i jihočeské potraviny

Kdy: 19. září

Kde: Prachatice, Velké náměstí

V Prachaticích se v sobotu 19. září konají Městské slavnosti Prachatice. Program začne na Velkém náměstí už v 9.30 h nástupem hasičů. Hasičské technice požehná vikář Petr Plášil. Čeká vás několik ukázek právě od hasičů. Ve 14.15 h bude předáno ocenění Regionální potravina Jihočeského kraje. V 17.15 h přijedou motorkáři. Bude celý den hrát muzika. V 16.30 h např. vystoupí Husmen, V 17.30 h Feagle a slavnost v 19.30 h ukončí poslední koncert, a to kapely Parkán.

Koncert Roberta Křesťana a Druhé trávy byl zrušen

Kdy: 18. září

Kde: Boletice

Páteční koncert Roberta Křesťana a kapely Druhá tráva byl zrušen. Měl se konat v kostele sv. Mikuláše v Boleticích. Vstupenky je možné vracet v Infocentru Český Krumlov. Náhradní termín koncertu bude na podzim 2021.

Festival Jeden svět v Krumlově se chýlí ke konci

Kdy: 18., 19. září

Kde: Český Krumlov

Filmový festival o lidských právech Jeden svět začal ve čtvrtek a pokračuje do soboty. V sobotu vás v Městském divadle Český Krumlov čeká v 17 h litevsko – ukrajinský snímek Země je modrá jako pomeranč o matce, která se vyrovnává se svými dětmi s traumaty z války na Ukrajině. Vystřídá ho v 19 h snímek Pro Samu. V syrském městě, které bylo leta obléhané, se filmařce narodila malá Sama. Snímek je svědectvím pro dceru. Debata Sucho na Krumlovsku vás čeká na druhý den, a to v 11 h v Divadelním klubu Antré. V Divadle pak uvidíte další čtyři filmy.

Kdo má rád na podporu novorozencům

Kdy: 19. září

Kde: Kulturní centrum Máj, Nové Hrady

Benefiční koncert Kdo má rád … se koná v sobotu v Kulturním centru Máj v Nových Hradech již po desáté. Výtěžek z akce poputuje na Dětské novorozenecké oddělení prachatické nemocnice. Koncert začíná v 18 h. Zazpívá Marcela Březinová, Martin Maxa, Yvetta Blanarovičová, přijede i herečka Jitka Asterová aj. Nebude chybět producent akce a zpěvák Martin France. Vstupné 200 Kč.

Cyklovýlet kolem Vodňan

Kdy: 19. září od 9 h

Kde: Vodňany, Sokolská louka

Na kole okolo Vodňan se můžete vydat v sobotu. Výlet začíná ze Sokolské louky, kde se cyklisté sejdou v 9 h na prezenci. Vyjíždí se v 10 h. Cílem je Restaurace Na Radosti. Od 13 h zde bude hrát kapela Pozor, vizita! Vybírat můžete ze tří tras od 4 do 50 km.

Western na Sokoláku

Kdy: 19. září od 12.30 h

Kde: Sokolský ostrov České Budějovice

Za kolik: Zdarma

Country hudba, indiáni, kovbojové a koně zaplní v sobotu Sokolský ostrov. Koná se tam totiž westernový festival. Hrají kapely Giant Mountains Band, Devítka, Spolektiv, Lakomá Barka a Patrola. Čeká vás westernová show Jimmyho Magury, indiánské tance a bubny, škola lasa a biče z Fort Hary nebo indiánská vesnice s týpím. Přijďte ve 12.30 h.

Evropský týden mobility zve na zajímavý program

Kdy: Do 22. září

Kde: Kunžak

V Kunžaku ve středu začal tzv. Evropský týden mobility. Pokračuje i o víkendu. V sobotu vás např. čeká turistický pochod na Kunžak, ukázka Nordic Walkingu, na náměstí se podíváte na snímky z ozvěn Ekofilmu, zjistíte, jak Češi zachraňují zubry, aj. V neděli zahraje divadlo Divoloď pohádku Kouzelný zvoneček, vystoupí mažoretky, uslyšíte harmoniku, uvidíte žonglování a čeká vás ještě představení o Romeovi a Julii. Akce pokračuje ještě do 22. září.

Jak se zpracovává dřevo, uvidíte v Hoslovicích

Kdy: 19. září od 10 h

Kde: Vodní mlýn Hoslovice

Za kolik 50/25 Kč

Den zpracování dřeva zažijete v sobotu ve vodním mlýnu Hoslovice. Je zde přichystaný program už od 10. h. Naučíte se určovat dřeviny, uvidíte, jak se peče chleba, který i ochutnáte, nebude chybět ukázka zpracování dřeva jako dřevořezba či pletení košíků. Děti čekají tvořivé dílny. Můžete se zúčastnit komentované prohlídky objektu, podívat se na spuštěné mlýnské kolo a něco si zakoupit na řemeslném jarmarku. Akce trvá do 16 h. Vstupné 50/25 Kč.

Navštivte Otava Fest, nový multižánrový festival

Kdy: 18., 19. Září

Kde: Sudoměř u Písku

Na prvním ročníku festivalu Otava Fest, který se koná v pátek a v sobotu v Sudoměři u Písku vystoupí, v sobotu ve 20 h kapela Napořád, jejíž součástí jsou exčlenové kapely Chinaski Ondřej Škoch a Petr Kužvart, dále Barbora Fialová a Josefína Čermáková. Hostem bude Marián Jurečka, který zahraje na panovu flétnu . Na festivalu dále uslyšíte Bereniku Kohoutovou, Jakuba Smolíka či Pospolu u stolu.

Obludárium u Kratochvíle

Kde: zámek Kratochvíle

Kdy: 18., 19., 20 h

Obnovená premiéra divadelního představení Obludárium Divadla bratří Formanů je od 18. září k vidění v dřevěném šapitó, přímo v zahradě zámku Kratochvíle. Nahlédnete do magického světa plného výtvarných a zvukových atmosfér, do kabaretu s hříčkami přírody, baviči, muzikanti, herci a tanečníky, kteří budou bavit svým uměním. Představení se koná i v pátek a v sobotu v 19 h, v neděli od 16 h.

V Panské ulici navštivte Rybí slavnosti

Na tradičním výlovu prodávali i ryby na grilu.Zdroj: Michal HorákKdy: 19. Září od 10 h

Kde: Panská ulice, České Budějovice

V sobotu 19. září budou v Panské ulici vonět pokrmy z ryb. Začíná tu totoiž první ročník Panských rybích slavností. Ochutnáte rybí speciality, seznámíte se s místními řemeslníky, kteří zde provozují podniky. V Rabenštejnské věži navštívíte zábavný program. Můžete zakoupit lístky z tomboly, jimiž podpoříte Autis centrum. Akce začíná v 10 h.

Na kole okolo Vodňan

Kdy: 19. září od 9 h

Kde: Vodňany, Sokolská louka

V areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova se budou v sobotu konat Trocnovské slavnosti. Začínají ve 13 h. Co vás čeká? Palné zbraně a šermířské souboje představí Fedrfechtýři, kapela Euphorica zahraje navečer středověkou hudbu, naučíte se střílet z luku a z kuše, uvidíte dobývací stroje katapult a trebuchet, projdete se naučnou stezkou kolem areálu, podepíše se vám historik Petr Čornej, Divadlo Studna zahraje pohádku O Všudybylovi aj.

Wohnouti na turné

Kdy: 18. září v 19 h

Kde: Letní kino, Strakonice

Za kolik: 400 Kč

Ve strakonickém letním kině vystoupí kapela Wohnout, která vyrazila na turné Máme na míň. Uslyšíte písně z nové desky. Hostem bude funk-rocková Electric Lady. Vstupné 400 Kč.