1/7

Českobudějovicko

close South Bohemia Classic na Lipensku. info Zdroj: Archiv JCCR zoom_in South Bohemia Classic.

Trocnovské slavnosti
Kdy: pátek 8. září od 16 h, sobota od 10 h
Kde: Areál památníku Jana Žižky v Trocnově
Proč přijít: V pátek se koná Rockfest s kapelami Tlustá Berta, Seven, bubenickou show a vystoupením Petra Koláře s kapelou. V sobotu je na programu kuchařská show, šermířské představení, středověká dětská bitva, ukázky sokolnictví, koncert středověké rockové kapely, promítání filmu Jan Žižka, komentované prohlídky muzejní expozice i oživené prohlídky archeoskanzenu. Podrobný program najdete na muzeumcb.cz. Vstup zdarma.

South Bohemia Classic
Kdy: pátek 8. a sobota 9. září
Proč přijít: Jízda veteránů začíná v 8.30 h prezencí posádek v Hotelu Resort Relax v Dolní Vltavici. Od 13 do 15.30 h je prezence posádek v Budějovicích na náměstí a v 16.30 h odtud startuje I. etapa (159 km). V 19.45 h je plánován noční průjezd centrem Krumlova, kde je na náměstí i cíl I. etapy. V sobotu startuje v 8 h II. etapa (296 km) v Dolní Vltavici, v 10.45 h je časová kontrola v klášteru v Borovanech, v 11.45 h se zastaví na náměstí v Třeboni, ve 12 h Grand Prix Kaplice, ve 12.50 h časová kontrola ve Veteran Muzeu v Jílovicích, ve 13.30 h na náměstí v Nových Hradech a cíl je v 15.50 h v Dolní Vltavici.

Doudlebské dožínky
Kdy: sobota 9. září od 13 h
Kde: Doudleby
Proč přijít: Na programu je krojovaný průvod, vystoupení folklorních souborů Doudlebánek, NS Doudleban, Kovářovan, Malý Furiant, Prácheňák, Úsvit. Od 17 h zahraje k večernímu posezení a tanci Mladá kapela. Na dožínkách se představí i spolek Dary ze statku. Vstupné 100 korun.

Maker Faire, přehlídka inovátorů a vynálezců
Kdy: sobota 9. září od 10 do 17 h
Kde: budějovická Žižkárna
Proč přijít: Už potřetí bude v Žižkárně světová přehlídka kreativity Maker Faire, která propojuje nadšené tvůrce, vynálezce, inovátory a bastlíře. Maker Faire se hodí jak pro studenty, kteří se zajímají o technologie a inovace, odborníky v daných tvůrčích odvětvích, tak pro rodiny s dětmi. Přehlídka nabízí inspiraci všem, kteří chtějí sami tvořit, na tvoření se podílet nebo se naučit něco nového. Seznámí se s elektronickými a technologickými vychytávkami, řemesly, designem, 3D tiskem, udržitelnými projekty, roboty a se spoustou dalších netradičních zajímavostí.

loading
arrow_left Předchozí
1/7
Další arrow_right