Letošní ročník byl již devatenáctý a konal se ve velkém sále Holašovické hospody, kde bylo zajištěno bohaté a kvalitní občerstvení, dostatek míst k sezení a velký prostor k tanci.

Moderátor Václav Jílek přivítal všechny přítomné a seznámil je s programem, který začal úvodním vystoupením místních dívek, Iza a Adinka Bícová, Kateřina Novotná, Viktorka Dvořáková, Anička Haisová, Denisa Böhmová a Sabina Jílková, pod vedením Moniky Jílkové, které zazpívaly dvě písničky (Holka modrooká, Čížečku, čížečku), s doprovodem harmonikáře Jaroslava Zikmunda. Tento úvod se dokonale povedl s velkým aplausem publika.

Na obrázku je možná budoucí podoba pravého břehu Vltavy u Jiráskova nábřeží v Českých Budějovicích zhruba v úseku mezi Dlouhým mostem a lávkou přes Vltavu u stejnojmenného sídliště.
Na budějovickém nábřeží vykopou lodím nový kanál. Už chystají peníze

Pak se rozjelo vystoupení heligonkářů a představili se v pořadí – Šumaváci - Bohuslav Chum a Jana Bečvářová, Milan Poddaný, Miroslav Šíp, Jaroslav Zikmund, Jiří Jiráň. Jihočeská Trojka - Magdaléna Janotová, Sláva Kolář a Anna Dřevová, Jan Tischler, Miloslav Penc, Růžena Kostrounová – pamětnice a zakladatelka Kateřinských heligonek a doposud aktivní hráčka, Jaroslav Marek a František Jungwirt a posledním byl Jan Tišler.

V průběhu vystoupení Jaroslava Zikmunda spolu s Václavem Jílkem zazpívali jednu jihočeskou, zapomenutou skladbu.

Dálnice D3
Kvůli železničnímu tunelu se bude muset zřejmě zbourat část hotové D3 u Ševětína

Další pokračování tohoto pořadu bylo v režii muzikantů, kteří se dále zapojili do volné zábavy a hráli k poslechu i k tanci. Vrcholem pak byla závěrečná skladba Sokolíci, při které se někteří odhodlali tančit a zpívat na stole. Celý pořad skvěle zajistil po zvukové stránce zvukař Petr Prázdný.

Závěrem bych chtěl vyjádřit poděkování za skvělou zábavu hlavnímu pořadateli Václavu Jílkovi, obsluhujícímu personálu Holašovické hospody a všem, kteří se podíleli na hladkém průběhu celé akce.

Karel Novotný, propagátor lidové zábavy