Autory výstavyjsou otec a syn Bohumil (1907 - 1993) a Daniel Havránkové (nar. 1949), který se osobně zúčastnil před několika dny i vernisáže, při níž zahrála na klasickou kytaru Marie Sosnová. „Fotografie jsme s otcem pořídili v letech 1969 až 1972,“ uvedl Daniel Havránek, jenž při promítání v sále knihovny prezentoval návštěvníkům i snímky, chybějící na výstavě i ve stejnojmenné knize, jež vyšla v polovině roku.

Expozice nabízí necelé čtyři desítky snímků, zachycující 9. českobudějovického biskupa Josefa Hloucha po návratu z takřka dvacetileté internace a odloučení od Českých Budějovic, například na pouti v Římově 3. května 1969, při návštěvě řeholnic v Radvanově u Tábora v roce 1970, na svatbě v zrekonstruované katedrále sv. Mikuláše nebo při jeho pohřbu 16. června 1972. Na něm byl přítomný kardinál Štěpán Trochta.

MIG-23 opět ve vzduchu, i když s prázdnými nádržemi.
Legendární MiG z budějovického letiště se opět vznesl do vzduchu

„Rád bych tomuto litoměřickému biskupovi, který zemřel po výslechu u církevního tajemníka, také připravil knížku a výstavu,“ svěřil se Daniel Havránek, který salesiánského kněze dobře znal. Výstava je putovní a časem se tak objeví i na jiných místech kraje nebo republiky.

Radek Gális